Náhled tisku

Tato zpráva nebude vytisknuta.


Tisk

  • Položka nebyla zakoupena
  • skončeno (Středa, 12 října, 16:02:29)

Aktuální cena

45,00 Kč
Přihazování skončilo

Náklady za přepravu
Doporučená zásilka 38 Kč
Cenné psaní 55 Kč
Zásilka do zahraničí 80 Kč

Všechny možnosti

Místo: Praha

Prodejce FISKIE (2504)
Neražené v nabídkách vystavených prodejcem
Zobrazit všechny nabídky prodejce
Položit Prodejci otázku
Údaje o společnosti
Doba dodání (od obdržení platby): 2-3 dny

KL  1. komiks světa " YELLOW  KID " v balónu

 

První "pravý", moderní comics se zrodil už v devatenáctém století.
Stalo se tak v neděli 16. února 1896, kdy se v Pulitzerově deníku World objevila přes tři čtvrtě strany kresba od Richarda Fentona Outcalta, nazvaná Velká psí výstava na M'Goonově ulici. Hlavní postavou byl malý uličník v noční košili, na kterou psal Outcault doprovodný text a na níž si tiskař vyzkoušel do té doby problematickou žlutou barvu. Podle ní byl nový hrdina a s ním i seriál pokřtěn jménem Yellow Kid (tedy Žlutý kluk či Žlutásek)  Proti chlapcově podivnému úboru i sadistickému chování protestovaly tisíce puritánských čtenářů, ale na druhou stranu ještě více čtenářů si ho zamilovalo, náklad listu díky seriálu prudce stoupl a malý nezbeda se tak začal na jeho stránkách objevovat pravidelně.
Seriál tvořila řada jednotlivých kreseb většího formátu, bez souvislého děje, které byly otiskovány vždy v nedělních číslech a které volně pojila právě titulní groteskní figura - uličník ve žluté košili po kotníky, s pleší a odstálýma ušima, který nebyl aktérem, ale komentátorem toho, co se kolem něj dělo. 

 

 

Před 150 lety se narodil  Richard Felton Outcault (14 ledna 1863 - 25. září, 1928), který byl tvůrcem seriálu The Yellow Kid  a  je považován za vynálezce moderního komiksu .

 

Přítisk je na známce 642 Čtyřlístek typ III., fl-an

 

Nízký náklad !

 

V bezvadné kvalitě !

Verze pro tisk