Náhled tisku

Tato zpráva nebude vytisknuta.


Tisk

  • 1 osoba koupila 1 položku
  • skončeno (Středa, 12 října, 15:59:43)
Náklady za přepravu
Doporučená zásilka 49 Kč
Obyčejný balík 77 Kč
Dobírka 88 Kč

Všechny možnosti

Místo: Brno

Prodejce vpantucek1 (2036)
Procesory v nabídkách vystavených prodejcem
Zobrazit všechny nabídky prodejce
Položit Prodejci otázku
Stav zboží: Použité Značka: AMD
Patice: socket AM2 Modelové označení : AMD Athlon
Počet jader : 2 jádra Technologie výroby : 90nm
Frekvence jádra : 2,49 GHz a méně Doba dodání (od obdržení platby): 4-6 dní

Prodám procesor:  

AMD Athlon X2 4000+, sc.AM2

Dvoujádrový 64-bitový procesor se sníženým příkonem, frekvence 2.1GHz, 1MB (2x512kB) L2 cache, 65nm výrobní proces, Socket AM2, x86-64, dvoukanálový paměťový řadič.

 

 

Dvoujádrové 64-bitové procesory AMD Athlon 64 X2, které nesou kódové označení Brisbane, jsou určeny pro novou platformu Socket AM2 a v sérii označované jako EE (tzn. Energy Efficient) dosahují sníženého příkonu - jen 65 W TDP. Pro výrobu jádra Brisbane je využito jiného výrobního procesu než u všech předchozích verzí procesorů pro tuto platformu. Dvoujádrové procesory jsou dostupné v několika provedeních, které se liší především taktovací frekvencí a velikostí vyrovnávací paměti.

Jádro Brisbane je nyní vyráběno 65 nm výrobním procesem, nicméně podobně jako dvoujádrové procesory Brisbane používá technologie Strained Silicon Directly On Insulator (SOI - nataženého křemíku), která umožňuje dosáhnout vyšších frekvencí a ubrat na spotřebě. Na výkonu se to při stejné frekvenci ovšem neprojeví, stejně jako podpora SSE3, protože tuto instrukční sadu (jedná se o několik instrukcí rozšiřujících SSE2) používá v současné době minimum programů.

Platforma Socket AM2 nabízí dvoukanálový řadič pamětí podporující DDR2 s možností použít až 8 GB paměti. A to při zachování podpory technologie Cool´n´Quiet(s PowerNow! 1.4), která řídí napětí a frekvenci procesoru v závislosti na zátěži, čímž šetří energii a snižuje hlučnost (i větráčky se pak mohou točit pomaleji).

AMD Athlon 64 X2 4000+ EE pro Socket AM2 má tedy celkem 1 MB L2 cache paměti, jeho pracovní frekvence je 2.1 GHz (tj. každé z jader běží na této frekvenci). Dále podporuje celou řadu různých, především na multimédia zaměřených, instrukčních sad - např. MMX, 3DNow! Professional, SSE, SSE2 a SSE3. 64-bitové rozšíření x86 architektury je označováno jako x86-64. Hyper Transport sběrnice u Socket AM2 pracuje na 1 GHz (stejně jako u Socket 939), což znamená datovou propustnost až 8 GB/s (je 16-bitová, může přenášet data v obou směrech současně).

 

 
  

Dávám záruku 60 dní.

 

Procesor je plně funkční.

 

Procesor posílám dobře zabalený.

Verze pro tisk