Náhled tisku

Tato zpráva nebude vytisknuta.


Tisk

  • Položka nebyla zakoupena
  • skončeno (Neděle, 19 března, 05:59:45)

Cena Kup teď

25,00 Kč
Prodej uzavřen

Náklady za přepravu
Obyčejné psaní 25 Kč
Zásilka do zahraničí 55 Kč
Doporučená zásilka 55 Kč

Všechny možnosti

Místo: prostějov

Prodejce jonnny69 (10704)
Semena v nabídkách vystavených prodejcem
Zobrazit všechny nabídky prodejce
Položit Prodejci otázku
Údaje o společnosti
Doba dodání (od obdržení platby): 2-3 dny

NaLAe  aukce
Kontakt  - o nAAs
PodmA­nky  prodeje
NAAvody,  tipy, triky
Galerie pAZstitelAš

Vítejte v naší nabídce semen a produktů internetového obchodu

Karel Neoral - NEOSEEDS

Anonna Muricata - Anona ostnitá

Sada obsahuje 5 semenPopis

Anonna muricata (Anona ostnitá) neboli "láhevník" pocházející ze severu Jižní Ameriky je tropický stálezelený bohatě větvený ovocný strom, známý především pro své výtečné jedlé plody, které tvarem připomínají zelenou šišku a svojí chutí jahody a banán v jednom. Jeho mladé větve jsou chlupaté, listy oválné leskle zelené, dlouhé 8 – 16 cm a široké 3-7cm. Kůra stromu je hnědá hladká u starších rostlin vrásčitá.
Na jaře Anonna muricata vykvétá oboupohlavnými cca 5 cm velkými třílaločnými květy žlutavé barvy vyrůstajícími po dvou přímo na kmeni a kvete pak přibližně 6 týdnů.
V našich podmínkách je láhevník pěstován jako pokojová, nebo přenosná listem okrasná rostlina. Jeho plody považované za jedno z nejchutnějšího a nejluxusnějšího ovoce jsou vhodné jak k přímé konzumaci, tak i na přípravu zmrzlin, mléčných koktejlů, sirupů apod.
V posledních letech se tato rostlina čím dál více propaguje pro své protirakovinné účinky, zlepšuje imunitu, snižuje hladinu krevního cukru, reguluje hladinu cholesterolu, působí proti bolestím a křečím, výrazně zpomaluje stárnutí buněk a celkově zlepšuje vitalitu organismu. Rostlina obsahuje v semenech neurotoxin annonacin, stejně jako všechny ostatní druhy, ale na rozdíl od ostatních druhů by je neměla obsahovat v listech, proto se z rostliny užívají k léčbě i listy.


Výška rostliny

Strom dorůstající ve svojí domovině výšky až 15 metrů.

Květ

Pichlavé plody vejčitého tvaru s bílou šťavnatou aromatickou dužinou sladkokyselé chuti obsahující černá semena mohou dorůstat délky až 30cm. Dozrávají ze zelené až do žlutozelené, nebo hnědé barvy.


Nároky

Rostlina vyžaduje celoročně vysokou teplotu nad 17°C a co nejvíce světla. Ideální je celoroční pěstování v tropickém skleníku, zimní zahradě, nebo doma u velkého okna směřujícího na jih. Lze ji pěstovat od konce května do začátku září venku a přes zimní období rostlinu uchovat v bytě na světlém místě.


Klíčení

Semena namočte do vlažné vody na 24 hodin.Následně vyséváme do propustného substrátu cca 1 cm pod povrch. Klíčíme při teplotě 20-25°C.


V případě,že si u nás objednáte jakékoliv zboží,potřebné informace naleznete,pokud kliknete na příslušná zelená tlačítka,která jsou umístěna na horním panelu naší stránky


Děkujeme za Váš zájem o naše zboží a věříme, že s produkty od nás budete spokojeni.
Copyright © Karel Neoral - Neoseeds
Aukro Widget
Verze pro tisk