přesnost: největší

seznam nabídek

  • 60
  • 120
  • 180
  • nabídek na stránce

Příslušenstvím k bleskům fotoaparátů jsou myšleny všechny produkty, které nám určitým způsobem zpříjemňují práci s našimi přístroji k uchovávání vzpomínek nebo při tvorbě uměleckých děl. Řadíme sem především různé difuzéry, krytky bleskových sáněk, kabely, držáky, stojany a další. Tato kategorie slouží jako krásná ukázka toho, že ve fotografii to v žádném případě nekončí pouhým pořízením produktu. Stále je potřeba se vzdělávat a hledat další cesty, jak své snímky zdokonalit. Pokud samozřejmě stojíme o jejich nejvyšší kvalitu, pro občasné rodinné fotky tuto kategorii příliš řešit nemusíme.

Jestliže jsme ale rozhodnutí, že se chceme dopracovat k co nejlepším výsledkům, bude pro nás kategorie příslušenství k bleskům důležitá. Narazíme zde na tak základní kousek vybavení, jako jsou difuzéry pro nejrůznější typy externích blesků. Díky těmto „krytkám“ dosáhneme změkčení světla, eliminujeme přepaly a můžeme také předejít tvorbě červených očí na fotografii. Takovou službu nám odvedou relativně levně, protože obvykle za ně zaplatíme okolo stokoruny.

Dalším důležitým prvkem v příslušenství blesků k fotoaparátům jsou dálkové odpalovače. Díky nim si můžeme v klidu nastavit celou scénu, včetně do detailu promyšleného umístění blesků, a poté je stisknutím jediného tlačítka všechny odpálit. V současné době už navíc není potřeba jednotlivé blesky propojovat kabely, moderní produkty zvládají komunikovat bezdrátově.

Mimo tyto dva užitečné pomocníky zde narazíme také na stojánky pro paticové blesky, držáky systémových blesků, softboxy, a někdy i celé sady těchto zařízení. Vždy si tedy musíme předem promyslet, jaké příslušenství by se nám k blesku hodilo a podle toho si vybrat. Někdy může být koupě v sadě výhodnější, jindy je naopak zbytečná, pokud nepotřebujeme více kusů příslušenství najednou.