přesnost: největší

seznam nabídek

  • 60
  • 120
  • 180
  • nabídek na stránce

V této kategorii najdeme DVB-T antény, což jsou zařízení k příjmu signálů, které jsou následně posílány dále a převáděny obvykle do podoby zvukové a obrazové. Můžeme je základně rozdělit na směrové a všesměrové, přičemž ty směrové musíme namířit přímo ke zdroji, odkud signál vychází, kdežto všesměrové jsou vybaveny vlastností přijímat signál z jakéhokoliv směru. Dále můžeme antény dělit také podle toho, zda je chceme mít umístěné venku nebo uvnitř. To je důležité vědět, protože ty venkovní musí splňovat určité podmínky navíc.

Kvalitní všesměrové antény do venkovních prostředí by měly být například vodotěsné. Když si představíme, jak často u nás během roku prší, je tato vlastnost skutečně nepostradatelná. Dále by také měly být odolné vůči UV záření. Tyto požadavky splňují například všesměrové Omni TV antény od firmy Maclean. Konkrétně tyto jsou vhodné jak pro domácí, tak venkovní použití a můžeme je použít jak pro TV s vestavěným tunerem typu DVB-T, tak i s DVB-T set-top-boxem. I možnosti napájení jsou hned dvě, přes koaxiální kabel nebo pomocí stejnosměrného proudu.

Jak jsme zmínili na začátku, narazit můžeme i na směrové antény pro DVB-T signál (zemské vysílání digitální televize). Kupříkladu firma Miton Technologies nabízí model velmi silné antény s názvem Galaxy 860B, kterou lze použít až do 100 kilometrů od zdroje vysílání. Potěší také její garantovaná odolnost proti větru do výše 120km za hodinu. Podobně jako předchozí anténa firmy Maclean, je i tato odolná vůči UV záření a vodě.

Dále v této kategorii můžeme objevit kupříkladu přenosnou digitální anténu se zesílením od firmy Phillips. Konkrétně model SDV5225/12 nabízí příjem signálů HDTV/UHF/VHF i VKV, přičemž slibuje přenos HDTV signálu bez šumu, tedy beze ztráty jeho kvality.

Mezi další známé výrobce DVB-T antén patří firmy Hama, Sencor, Evolve nebo Alcad.