přesnost: největší

seznam nabídek

590,00 s dopravou 710,00
sledovat

čajovar

4 hodiny Do konce
1 dostupný předmět
nikdo nepřihazuje, buďte první
590,00 s dopravou 710,00
sledovat

čajovar

3 dny Do konce
1 dostupný předmět
nikdo nepřihazuje, buďte první
  • 60
  • 120
  • 180
  • nabídek na stránce
  • 1
  • z
  • 1

Konzumace libovolných čajů patří už po tisíce let k velmi oblíbeným činnostem celého lidstva. Daleko v historii můžeme najít zkazky o tom, kterak se naši předci snažili získávat a pěstovat různé odrůdy čajů a využívat je pro své potěšení a chvíle klidu. Některé čaje sloužily dokonce jako známka přátelství nebo se konzumovaly během pevně daných speciálních příležitostí. Na tuhle tradici volně navazují současné nabídky čajů, které se však díky moderním technologiím značně rozšířily.

Většina z nás má určitě zkušenosti se sáčkovými čaji, které stačí pouze zalít horkou vodou, a už za pár minut si můžeme vychutnat náš oblíbený nápoj. Věděli jste však, že to není jediný způsob, jakým si můžeme čaj užít? Existují totiž tzv. čajovary, které jsou přímo vyrobené ke snadné a přitom důkladné přípravě našich čajů. Dají se docela dobře srovnat s kávovary. V závislosti na modelu čajovarů se liší také jeho funkce, a narazit můžeme třeba na typy, ve kterých můžeme připravovat jak klasické sáčkové čaje, tak celé čajové lístky. Právě druhá varianta je doménou čajoven, a díky čajovaru si můžeme vychutnat čaje v té nejvyšší kvalitě i u sebe doma.

Kdo někdy ochutnal rozdíl mezi klasickým sáčkovým čajem a tím z lístků, pořádně vylouhovaným, patrně cítil výrazný posun ve kvalitě směrem nahoru. Avšak to neznamená, že by sáčkové čaje nemohly být také dobré. Vůbec nejlepší je vyzkoušet na vlastní chuťové buňky, jaký čaj nám nejvíce chutná, a toho si pak dopřávat. A díky správnému čajovaru bude jeho příprava příjemně pohodlná. Pokud tedy patříme k vášnivým vyznavačům pití čaje, je to výrobek přesně pro nás.

Z cenového hlediska se čajovary liší podle své velikosti, kvality zpracování a také výrobce. Obecně bychom mohli říct, že se pohybují okolo jednoho, až několika tisíc. Čajovary můžeme na trhu hledat také pod názvem „Tea maker“.