Náhled tisku

Tato zpráva nebude vytisknuta.


Tisk

  • 6 osob koupilo 9 sad
  • skončeno (Sobota, 1 dubna, 07:51:10)
Náklady za přepravu
Obyčejné psaní 21 Kč
Doporučená zásilka 39 Kč

Všechny možnosti

Místo: Hluk

Prodejce heimdall33 (1551)
Semena v nabídkách vystavených prodejcem
Zobrazit všechny nabídky prodejce
Položit Prodejci otázku

 

 

 

EUkALYPTUS CITRONOVÝ - EUCALYPTUS CITRIODORA

Pomůže nejen při nachlazení, osvěží a provoní byt  

 

 

                                                          Eucalyptus Lemon Bush


 

Vytrvalá rostlina, která se pěstuje v Africe, Středním východě, Jižní Americe a Asii. V našich bytových podmínkách se pěstuje jako neopadavý keřík. Blahovičník vytváří kopinaté listy. Mladé listy jsou světlé, protistojné, starší jsou střídavé. Květy se vytvářejí v paždí listů.  Rostlina obsahuje ve všech částech silnou silici nazývanou eukalyptol nebo cineol. Tato silice se používá na inhalování při astma a při zápalech horních cest dýchacích. Přidává se do mastí proti revmatickým bolestem nebo se listí nakládá do lihu, kde se nechá vyluhovat 2-3 měsíce a potom se tekutinou natírají revmatická místa. Rostlina roste velmi rychle, takže je možné listí sklízet velmi často. Vyžaduje stále vlhkou půdu. Nejlépe je, když v létě květináč s rostlinou postavíme do misky, kde stále udržujeme vodu. Pro zdárný a rychlý růst je nejvhodnější zemina ze směsi 2 dílů dobrého kompostu, 2 dílů rašeliny a 1 dílu říčního písku.

V létě běžná venkovní teplota, v zimě až -5°C. Pozor na prudké sluneční světlo. Eukalyptus je nutno každoročně přesazovat do většího květináče, nejlépe zjara. Přihnojování provádíme nejméně jedenkrát za měsíc. Nejvhodnější je hnojivo s převahou dusíku. Tato rostlina v bytě působí velmi dekorativně. Řez není nutný, snad k lepšímu tvarování rostliny. Eukalyptus vždy umístíme na místě s dostatkem světla. Při nedostatku denního světla rostlina vytváří velmi dlouhé a slabé výhonky, řídce olistěné. Škůdci se vyskytují minimálně.


Má vysoký obsah silic proti kašli, rýmě a dýchacím potížím. Vhodný pro alergiky, astmatiky. Čistí vzduch, uvolňuje silice. Zvlhčuje vzduch v bytě.

Výsev provádíme do výsev substrátu nejlépe smíchaného s kokos. substrátem. Výsev. nádobku umístíme na světlé místo, klíčí podle teploty za 4-6 týdnů. Po vyrostení dvou pravých lístků rozsadíme jednotlivě.

PO VÝSEVU DOPORUČUJU PROLÍT SLABÝM ROZTOKEM PREVICURU(proti padání klíčků)

6 semen - 15,-Kč

 

 

 

 

 

 


 


 

 


 

 

 


 


 


 

 

Děkuji za shlédnutí mých dalších aukcí. Při nákupu více druhů platíte vždy jedno poštovné.

Veškeré dotazy rád zodpovím e-mailem.

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 


 

 

 

 

 

 

 


 

 


  

 

 


 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 


 

 

 

 


 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 


Verze pro tisk