přesnost: největší

seznam nabídek

  • 60
  • 120
  • 180
  • nabídek na stránce
  • 1
  • z
  • 1

Někteří čtenáři z řad mladších si možná na klasické filmy ani nevzpomenou, protože zhruba před deseti lety začalo jejich velmi rychlé nahrazování digitálním formátem. Kompaktní fotoaparáty si mohla pořídit prakticky každá domácnost a rychle pochopila jeho výhody oproti analogovým přístrojům. Mezi jedny z nich patří možnost fotit libovolné počty snímků beze strachu, že nám rychle dojde místo. Vždy jsme limitování velikostí vložené paměťové karty nebo zabudovaného pevného disku, ovšem oproti maximální kapacitě 36 snímků, jakou nabízely klasické fotoaparáty, je to významně menší problém.

Z dnešního hlediska jsou filmy do fotoaparátů spíše oblastí pro nadšence, kteří nedají dopustit na snímky z klasických přístrojů. Na tom rozhodně není nic špatného, každý má zkrátka jiné preference. Nevýhodou je však neustále se zmenšující nabídka jak filmů, tak i fotoaparátů klasického ražení. Další potíží je také fakt, že každý foto film má určitou dobu výdrže, po jejímž uplynutí nemusí fungovat správně a nabídne zhoršenou kvalitu snímků.

Může se nám ale poštěstit i na kousky stále v rámci spotřební lhůty, díky kterým budeme moci bez problémů nafotit stejně kvalitní snímky, na jaké jsme od našeho klasického fotoaparátu zvyklí. I jejich cena je už v současné době značně příznivá, rozhodně nižší, jak v minulosti. Za pár desetikorun pořídíme i filmy na 36 snímků, což je na poměry tohoto typu focení velmi výhodné.

Používání filmů s sebou nese nutnost pamatovat i na některé další věci. Například nesmíme otevírat náš fotoaparát, pokud není film dofocený a srolovaný, mohl by se totiž poničit a fotky už bychom nezachránili. Také je dobré pamatovat na to, že vyfocené snímky je potřeba vyvolat, obvykle ve speciální prodejně, nemůžeme je jednoduše dostat do počítače, jako v případě digitálních přístrojů. I přesto má focení na film své kouzlo, na které jeho fandové nedají dopustit a tato kategorie je určena právě jim.