přesnost: největší

seznam nabídek

  • 60
  • 120
  • 180
  • nabídek na stránce

Kategorie foto-video baterií nabízí rozsáhlou nabídku příslušenství, které využije celá řada videokamer a fotoaparátů. Jedná se o produkty, bez kterých by mnoho těchto přístrojů vůbec nefungovalo a mohli bychom se na ně tak maximálně dívat. Baterie dávají přístrojům život, a proto je nutné si dobře uvědomovat jejich důležitost. Často nám přijdou samozřejmé až do chvíle, kdy se nám vybijí a my nemáme žádnou možnost jejich dobití. Proti tomu je potřeba vybavit se dostatečnou znalostí a naučením pár triků, díky kterým tyto situace hravě zvládneme.

Předpokládejme, že jsme si zjistili, jaký přesný typ baterie náš přístroj potřebuje. Každý fotoaparát a videokamera má ve svém manuálu napsaný přesný model a podle něho bychom se při koupit měli řídit, ať už kupujeme baterii kvůli nahrazení rozbité nebo jako náhradní řešení v případě vybití té původní. To je mimochodem jeden z tipů, který platí při práci se zařízeními poháněnými akumulátory. Vždy mít náhradní baterii, protože se nám může stát, že se nám ta první vybije v tu nejméně vhodnou chvíli.

Dalším doporučením je pokaždé pořádně zkontrolovat stav nabití aktuálně vloženého akumulačního článku. Jestliže si nejsme jistí, jak dlouho nám bude focení nebo natáčení trvat, vždy dohlédněme na to, abychom baterii měli v plném provozu nebo si alespoň do batohu přibrali pár náhradních. Lidé aktivně pracující s fotoaparáty nebo videokamerami jistě potvrdí, že není moc horších pocitů během práce s těmito přístroji, než když jim utečou zajímavé snímky kvůli vybité baterii.

Ceny foto a video baterií se pohybují od desítek, přes stovky až po tisíce, podle toho, jak jsou silné a o jaké typy se jedná. Některé baterky dokáží přístroje pohánět déle, než jiné, právě díky jejich velké kapacitě. Obvykle platí přímá úměra, že čím déle baterie udrží přístroj naživu, tím více si za ní dáme peněz.