přesnost: největší

seznam nabídek

100,00 s dopravou 250,00
sledovat

DIAPROJEKTOR MALICOLOR "GDR"

1 den Do konce
1 dostupný předmět
nikdo nepřihazuje, buďte první
  • 60
  • 120
  • 180
  • nabídek na stránce
  • 1
  • z
  • 1

Jestliže už nějakou dobu patříme do kategorie dospělých, patrně si velmi dobře pamatujeme na promítačky diapozitivů, které se používaly ve škole. Byly to zařízení, do kterých se naskládal zásobník plný obrázků, aby nám je následně promítly na stěnu. Obvykle se mezi obrázky přehazovalo spínačem, který uvedl do pohybu mechanismus, jenž zásobník posunul dopředu nebo dozadu, podle čehož se změnil také promítaný obrázek.

Podobně jako v případě dnešních projektorů bylo k promítání potřeba ztlumené okolní světlo, aby byly obrázky dobře vidět. Stejně tak se hojně využívalo promítací plátno, které alespoň částečně vylepšovalo, z dnešního hlediska nepříliš kvalitní, zobrazení fotografií.

Projektory v klasické podobě, tedy určené k promítání diapozitivů, jsou už dnes spíše muzejním kouskem. V dnešní době digitalizace tato zařízení téměř plně nahradily digitální projektory, které mimo pohodlné obsluhy nabízejí také mnohem vyšší kvalitu zobrazení, jakožto i celou řadu možných nastavení a úprav výsledného obrazu. Není se tedy čemu divit, že v této kategorii již příliš mnoho nabídek nenajdeme. Nicméně i tak můžeme stále narazit na kousky plně funkční, které si můžeme domů pořídit. Ať už tedy budeme chtít zavzpomínat na staré časy nebo mít doma vlastní kousek technické historie, neváhejme se do nabídky níže ponořit.

Díky svému věku, jež má tato technologie za sebou, můžeme totiž narazit na nabídky za velmi nízké ceny, často až symbolické. Z popisku každé aukce bychom měli snadno vyčíst, zda je nebo není zařízení funkční a jestli se tedy hodí k našim účelům. Pokud chceme projektor pouze na výstavku, patrně nebude nutné kupovat plně funkční, nicméně jestliže toužíme po promítání diapozitivů, musíme si pořídit kousek, který je v pořádku a stále zastane svou práci, pro kterou byl vyroben. Jestli nám z některého popisku aukce nebude jasný stav projektoru, neváhejme se ozvat přímo prodejci, ať nám poskytne podrobnější informace.