přesnost: největší

seznam nabídek

2 300,00 s dopravou 2 450,00
sledovat

TECHNICS GRAMO SL B300 STŘÍBRNÝ

1 den Do konce
1 dostupný předmět
nikdo nepřihazuje, buďte první
450,00 s dopravou 570,00
sledovat

DJ KONTROLER SILVER CREST

6 dnů Do konce
1 dostupný předmět
nikdo nepřihazuje, buďte první
  • 60
  • 120
  • 180
  • nabídek na stránce
  • 1
  • z
  • 1

Zařízení zvané DJ MIDI kontroléry se používají buď k tvorbě hudby v počítačových programech typu Virtual DJ nebo pro ovládání hudebních produkčních programů, např. Cakewalk. Jsou to zařízení dobře známá všem DJ’s, kteří jsou zvyklí pořádat party a na nich obstarávat muziku. V závislosti na typu kontroléru je potřeba zajistit si i další prvky, díky kterým můžeme hudbu reprodukovat nebo upravovat. Některá zařízení zastanou například funkci i těch jiných, ale vždy je potřeba dobře znát funkci každého z nich.

Jedním z typů kontrolérů jsou mixážní konzole. Jedná se o zařízení vše-v-jednom, a kombinují v sobě jak mixážní pult pro ovládání hudby, tak hudební přehrávač. Výhodou těchto typů kontrolérů je jejich přenositelnost, kdy nemusíme přenášet více zařízení a pro začátečníky je obvykle vhodný také svou silou a funkcemi, které nabídne. Některé z těchto typů mohou obsahovat vlastní zvukovou kartu, což nám může v některých případech zjednodušit zapojení a následné používání mixážního pultu.

Dále existují tzv. single přehrávače, což jsou v zásadě CD přehrávače, dnes už často s podporou MP3 skladeb a několika USB konektorů, díky kterým jej můžeme připojit na externí disk (HDD, flash…) a do PC. Díky takovým možnostem se ze single MIDI přehrávače stane singl MIDI kontrolér schopný hrát několik decků najednou. Ještě zmíníme efektové a produkční MIDI kontroléry. V tomto případě se jedná o speciálně navržená zařízení pro specifický software na úpravu hudby, pro práci s efekty či samply.

Obecně řečeno je cenové rozpětí DJ MIDI kontrolérů velmi vysoké a i když začíná zhruba okolo dvou tisíc, narazíme také na kousky za desítky tisíc korun. Důležité je tedy přesně vědět, jaký typ budeme potřebovat a ideálně se poradit se zkušeným odborníkem. Vyhneme se tak špatnému výběru a můžeme ušetřit hodně peněz.