Vaše internetové připojení je zpět. Aby vše fungovalo správně, klikněte pro přenačtení stránky.
Nejste připojeni k internetu. Zkontrolujte své připojení a zkuste to prosím znovu.
Nabídka už bohužel skončila, ale níže jsme vám našli pár podobných.
JAPONSKO- ORIGINÁLNÍ ŘÁD VYCHÁZEJICÍHO SLUNCE ŠESTÉ TŘÍDY Z ROKU 1919 - Sběratelství
JAPONSKO- ORIGINÁLNÍ ŘÁD VYCHÁZEJICÍHO SLUNCE ŠESTÉ TŘÍDY Z ROKU 1919 - Sběratelství
JAPONSKO- ORIGINÁLNÍ ŘÁD VYCHÁZEJICÍHO SLUNCE ŠESTÉ TŘÍDY Z ROKU 1919 - Sběratelství
JAPONSKO- ORIGINÁLNÍ ŘÁD VYCHÁZEJICÍHO SLUNCE ŠESTÉ TŘÍDY Z ROKU 1919 - Sběratelství
JAPONSKO- ORIGINÁLNÍ ŘÁD VYCHÁZEJICÍHO SLUNCE ŠESTÉ TŘÍDY Z ROKU 1919 - Sběratelství
JAPONSKO- ORIGINÁLNÍ ŘÁD VYCHÁZEJICÍHO SLUNCE ŠESTÉ TŘÍDY Z ROKU 1919 - Sběratelství
JAPONSKO- ORIGINÁLNÍ ŘÁD VYCHÁZEJICÍHO SLUNCE ŠESTÉ TŘÍDY Z ROKU 1919 - Sběratelství
+15
JAPONSKO- ORIGINÁLNÍ ŘÁD VYCHÁZEJICÍHO SLUNCE ŠESTÉ TŘÍDY Z ROKU 1919 - Sběratelství
JAPONSKO- ORIGINÁLNÍ ŘÁD VYCHÁZEJICÍHO SLUNCE ŠESTÉ TŘÍDY Z ROKU 1919 - Sběratelství
1 z 23

JAPONSKO- ORIGINÁLNÍ ŘÁD VYCHÁZEJICÍHO SLUNCE ŠESTÉ TŘÍDY Z ROKU 1919

Skončeno
7 přihazovalo
4 170 Kč
Ukončeno v neděli 21. 4. 2024, 20:02:00
Vyhráno uživatelem S...8
Doprava a platba
Cenné psaní 100 Kč
Kurýr 140 Kč
Balík Do ruky 180 Kč
Mezinárodní přeprava 500 Kč
Bankovním převodem
Podrobnosti
JAPONSKO- ORIGINÁLNÍ ŘÁD VYCHÁZEJICÍHO SLUNCE ŠESTÉ TŘÍDY Z ROKU 1919
Popis předmětu

JAPONSKO

 

ORIGINÁLNÍ ŘÁD VYCHÁZEJICÍHO SLUNCE ŠESTÉ TŘÍDY Z ROKU 1919

 

UDĚLEN ZA DOKONALE ZVLÁDNUTÉ VELITELSKÉ SCHOPNOSTI PŘI ŘÍZENÍ V BOJOVÉ AKCE VE VELKÉ VÁLCE.

 

 旭日章 / きょくじつしょう

 

KYOKUJITSU-SHÓ

 

 

 

KLENOT ŘÁDU JE VYROBEN ZE STŘÍBRA. 

 

 ŘÁD MÁ STÁŘÍM PŘEKRÁSNOU PATINU.

 

SMALTY JSOU NEPOŠKOZENÉ.

 

KLENOT ŘÁDU JE VYROBEN ZLATNÍKEM, RUČNÍ PRACÍ, NIKOLI STROJOVĚ JAKO POZDĚJŠÍ KUSY.

 

ETUE JE VYROBENA Z BALZOVÉHO DŘEVA A NĚKOLIKRÁT ČERNĚ LAKOVÁNA, VYPOLSTROVANÁ FIALOVÝM

 

SAMETEM. STŘÍBRNÝ ZÁMEK JE V DOBRÉM STAVU A MÁ PŘEKRÁSNOU PATINU.

 

STUHA JE V DOBRÉM STAVU, JAKO NA FOTKÁCH.

 

ETUE JE VE VELMI DOBRÉM STAVU

   

 

                                    ZBOŽÍ DO HODNOTY 5000 Kč, ZASÍLÁM POKUD TO ROZMĚRY DOVOLÍ I PŘES

 

     ZÁSILKOVNU, ALE POUZE NA RIZIKO KUPUJÍCÍHO, PAK JIŽ JEN JAKO BALÍK DO RUKY NEBO PŘES KURÝRA.

 

   BĚHEM DVOU MĚSÍCŮ ZÁSILKOVNA ZAMĚNILA ČTYŘI ZÁSILKY A PROTO ODMÍTÁM TOUTO FORMOU NADÁLE

 

                 ZASÍLAT. JSOU S TÍM PAK OBROVSKÉ PROBLÉMY, VELKÉ NÁKLADY, A ZÁSILKOVNU TO VŮBEC 

 

    NEZAJÍMÁ, NIC NEŘEŠÍ, A VŮBEC NESPĚCHÁ  S NÁPRAVOU. BEZKONKURENČNĚ NEJHORŠÍ PŘEPRAVCE ZDE.

 

 

Poštovné se samozřejmě kombinuje a proto sledujte i mé další aukce a ušetříte na poštovném. Veškeré zboží zde nabízené, zasílám i do zahraničí, neni to žádný problém. Cenu za poštovné do konkrétní

 

země se vypočítává vždy po skončení aukce, nebo když jsem dotázán. Na dotazy rád zodpovím, ale poslední den aukce to již nemusím stihnout.

 

 

Platbu očekávám připsanou na mém ůčtu do jednoho týdne od skončení aukce.

 

Možnosti osobního předání je v Praze.

  

 

ŘÁD VYCHÁZEJICÍHO SLUNCE 

 

KYOKUJITSU-SHÓ

 

旭日中綬章 / きょくじつちゅうじゅしょう

 

Tento řád byl založen císařem Mucuhitem jak řád všeobecně záslužný, který měl za úkol ocenit zásluhy poddaných císařství na poli kultury, umění, vědy, hospodářství, ekonomiky s důrazem na zásluhy o císařský dům tedy o Japonsko. Řád mohl být udělován jednak vojákům, ale i civilistům a cizincům.
Řád byl založen 10. dubna roku 1875. Statutem bylo určeno, že tento řád bude členěn do osmi (8) stupňů či tříd, tak aby členění odpovídalo i hodnostním skupinám Japonské armády a kastovnímu rozdělení civilního obyvatelstva. V některé literatuře se můžeme dočíst i to, že řád je rozdělen na šest stupňů a dvě záslužné medaile. Poslední dva stupně řádu byly vyhrazeny vojákům císařské japonské armády (vojíni a poddůstojníci). Řád v I. třídě byl naopak určen k dekorování vojáků v generálských hodnostech. Císařským úředníkům se řád uděloval podobně, dle jejich postavení a zařazení v hodnostních a platových třídách.
Řádová dekorace má ve svém středu červený terč (medailon), který symbolizuje vycházející slunce zobrazené na státní vlajce Japonska. Tento středový medailon je obklopen 32 úzkými zdvojenými paprsky, které jsou bíle smaltované a představuji osmicípou hvězdici.
Převýšení řádové dekorace je tvořeno erbem z listů "Paulovnie imperális", zobrazující pět květů na třech stéblech (na pátém a šestém stupni to jsou již jen tří květy). Hovoříme o erbů princů císařské rodiny.
Zadní strana řádové dekorace se z našeho pohledu neliší od strany přední. Je zde navíc jen nápis (hieroglyfy) Vyznamenání (Řád) ZA ZÁSLUHY.
Řádová stuha je bílá s 6 mm červenými okrajovými pruhy. Předepsaná stuha je široká 30 mm. U prvního typu řádu, který byl udělován v období let 1875-1878 byla však stuha široká 36 mm a okrajové stuhy měli sytou malinovou barvu.
Řádový klenot I. stupně (velkokříž) měl rozměr 76 x 115 mm. Vyroben je ze zlaceného stříbra. Velkostuha, která se nosí přes rameno má bílou barvu s 18 mm rudými proužky při okraji. Statut hovoří o šířce stuhy 121 mm, ale většinou mají tyto velkostuha rozměr poněkud menší, 106 mm.
Starší velkostuhy mají opět barvu, které je více žlutavá a okraje jsou malinové, nebo temně rudé. Současné stuhy jsou však již čistě bílé a okraje červené barvy. Klenot je na velkostuha pověšen na ozdobou rozetu (viz obrázek velkokříže)
Hvězda velkokříže je vypouklá a má rozměr 91 mm. Jde opět o zlacené stříbro. Ve středu hvězdy je červeně smaltovaný medailon a kolem je 24 paprsků (viz obrázek). Zadní strana je hladká, vidíme zde jen hlavičky čtyř nýtků, které drží vlastní klenot řádu a dále je zde vyrytý (hieroglyfy) nápis :
VYZNAMENÁNÍ ZA ZÁSLUHY.
Řád Vycházejícího slunce II. třídy (velkodůstojník) je nošen jako dekorace náhrdelní a je doplněn řádovou hvězdou. V počátcích historie tohoto řádu byla II. třída tvořena jen řádovou hvězdou nošenou na pravé straně hrudi. Císařským ediktem č. 76 ze dne 17 .listopadu 1888 bylo nařízeno, že II. stupeň řádu bude přizpůsobem evropským zvyklostem a je tedy tvořen řádovou hvězdou a klenotem, který se nosí na náhrdelní stuze kolem krku.
Řád Vycházejícího slunce III. stupně (komander) se nosí na náhrdelní stuze kolem krku. Dekorace má rozměr 55 x 88 mm. Je zhotoven ze zlaceného stříbra. Na náhrdelní stuhu je připevněn pomocí zlaceného ouška, stuha má šířku 36 mm.
Řád Vycházejícího slunce IV. stupně se nosí na "malé" náprsní stuze. Na stuze je připevněna malá rozetka. Velikost řádového odznaku je 46 x 74 mm. I tento stupeň je vyroben z pozlaceného stříbra. V převýšení tvořeném listy a květy "pawlovnie" můžeme počítat kvítky v pořadí : pět-sedm- a pět kvítků.
Řád Vycházejícího slunce V. stupně se nosí na malé náprsní stužce. Je vyroben z pozlaceného stříbra, rozměry dekorace jsou 46 x 71 mm. Paprsky dekorace (diagonální) jsou však již jen stříbrné.
V převýšení jsou lístky "pawlovnije a kvítka v tomto pořadí : 3-5-3
Řád Vycházejícího slunce VI. stupně má stejný rozměr jako stupeň pátý, ale tento již není zlacený.
Protože rozlišení řádu je složité i na Japonské poměry bylo císařským ediktem z 25. října 1886 nařízeno, aby byl čtvrtý stupeň řádu opatřen malou rozetkou o průměru 22 mm, která se upevňovala na stuhu. Všichni nositelé byli povinni si nechat řád takto upravit. Další "rozlišovací nařízení" je z roku 1940, kdy se mění nepatrně tvar tohoto stupně.
Řád Vycházejícího slunce VII. stupně je tvořen jen zelenými listy "pawlovnie" o rozměru 31 x 33 mm. Jsou raženy ze stříbra a oboustranně smaltované. Květ pawlovnie má kvítka v pořadí (3-5-3). Na zadní straně jsou čtyři hieroglyfy.
Řád Vycházejícího slunce VIII. stupně je tvořen opět listy paulovnie, které jsou stříbrné a nesmaltované. Rozměr dekorace je 31 x 33 mm. Můžeme a to hlavně u dekorací z období II. světové války nacházet kusy, které jsou hrubší i větší. Toto vyznamenání bylo udělováno za projev statečnosti vojáků v letech válek, které Japonsko vedlo od roku 1900 - 1945.
Od roku 1877 všem vyznamenaným řádem Vycházejícího slunce přísluší osobní příplatek, který je stanoven od částky 4o jenů pro rytíře VIII. stupně až k částce 840 jenů, který přináleží rytířům I. stupně řádu. Tato částka se s inflací vždy upravovala, ale v roce 1967 vyplacena rytířům jednorázová částka 30 000 jenů.
 

 

                                                                                                                   

 

 

 

 

 

 

JAPONSKO ORIGINÁLNÍ ŘÁD VYCHÁZEJICÍHO SLUNCE ŠESTÉ TŘÍDY Z ROKU 1919 UDĚLEN ZA DOKONALE ZVLÁDNUTÉ VELITELSKÉ SCHOPNOSTI PŘI ŘÍZENÍ V BOJOVÉ AKCE VE VELKÉ VÁLCE. 旭日章 / きょくじつしょう KYOKUJITSU-SHÓ KLENOT ŘÁDU JE VYROBEN ZE STŘÍBRA. ŘÁD MÁ STÁŘÍM PŘEKRÁSNOU PATINU. SMALTY JSOU NEPOŠKOZENÉ. KLENOT ŘÁDU JE VYROBEN ZLATNÍKEM, RUČNÍ PRACÍ, NIKOLI STROJOVĚ JAKO POZDĚJŠÍ KUSY. ETUE JE VYROBENA Z BALZOVÉHO DŘEVA A NĚKOLIKRÁT ČERNĚ LAKOVÁNA, VYPOLSTROVANÁ FIALOVÝM SAMETEM. STŘÍBRNÝ ZÁMEK JE V DOBRÉM STAVU A MÁ PŘEKRÁSNOU PATINU. STUHA JE V DOBRÉM STAVU, JAKO NA FOTKÁCH. ETUE JE VE VELMI DOBRÉM STAVU ZBOŽÍ DO HODNOTY 5000 Kč, ZASÍLÁM POKUD TO ROZMĚRY DOVOLÍ I PŘES ZÁSILKOVNU, ALE POUZE NA RIZIKO KUPUJÍCÍHO, PAK JIŽ JEN JAKO BALÍK DO RUKY NEBO PŘES KURÝRA. BĚHEM DVOU MĚSÍCŮ ZÁSILKOVNA ZAMĚNILA ČTYŘI ZÁSILKY A PROTO ODMÍTÁM TOUTO FORMOU NADÁLE ZASÍLAT. JSOU S TÍM PAK OBROVSKÉ PROBLÉMY, VELKÉ NÁKLADY, A ZÁSILKOVNU TO VŮBEC NEZAJÍMÁ, NIC NEŘEŠÍ, A VŮBEC NESPĚCHÁ S NÁPRAVOU. BEZKONKURENČNĚ NEJHORŠÍ PŘEPRAVCE ZDE. Poštovné se samozřejmě kombinuje a proto sledujte i mé další aukce a ušetříte na poštovném. Veškeré zboží zde nabízené, zasílám i do zahraničí, neni to žádný problém. Cenu za poštovné do konkrétní země se vypočítává vždy po skončení aukce, nebo když jsem dotázán. Na dotazy rád zodpovím, ale poslední den aukce to již nemusím stihnout. Platbu očekávám připsanou na mém ůčtu do jednoho týdne od skončení aukce. Možnosti osobního předání je v Praze. ŘÁD VYCHÁZEJICÍHO SLUNCE KYOKUJITSU-SHÓ 旭日中綬章 / きょくじつちゅうじゅしょう Tento řád byl založen císařem Mucuhitem jak řád všeobecně záslužný, který měl za úkol ocenit zásluhy poddaných císařství na poli kultury, umění, vědy, hospodářství, ekonomiky s důrazem na zásluhy o císařský dům tedy o Japonsko. Řád mohl být udělován jednak vojákům, ale i civilistům a cizincům. Řád byl založen 10. dubna roku 1875. Statutem bylo určeno, že tento řád bude členěn do osmi (8) stupňů či tříd, tak aby členění odpovídalo i hodnostním skupinám Japonské armády a kastovnímu rozdělení civilního obyvatelstva. V některé literatuře se můžeme dočíst i to, že řád je rozdělen na šest stupňů a dvě záslužné medaile. Poslední dva stupně řádu byly vyhrazeny vojákům císařské japonské armády (vojíni a poddůstojníci). Řád v I. třídě byl naopak určen k dekorování vojáků v generálských hodnostech. Císařským úředníkům se řád uděloval podobně, dle jejich postavení a zařazení v hodnostních a platových třídách. Řádová dekorace má ve svém středu červený terč (medailon), který symbolizuje vycházející slunce zobrazené na státní vlajce Japonska. Tento středový medailon je obklopen 32 úzkými zdvojenými paprsky, které jsou bíle smaltované a představuji osmicípou hvězdici. Převýšení řádové dekorace je tvořeno erbem z listů "Paulovnie imperális", zobrazující pět květů na třech stéblech (na pátém a šestém stupni to jsou již jen tří květy). Hovoříme o erbů princů císařské rodiny. Zadní strana řádové dekorace se z našeho pohledu neliší od strany přední. Je zde navíc jen nápis (hieroglyfy) Vyznamenání (Řád) ZA ZÁSLUHY. Řádová stuha je bílá s 6 mm červenými okrajovými pruhy. Předepsaná stuha je široká 30 mm. U prvního typu řádu, který byl udělován v období let 1875-1878 byla však stuha široká 36 mm a okrajové stuhy měli sytou malinovou barvu. Řádový klenot I. stupně (velkokříž) měl rozměr 76 x 115 mm. Vyroben je ze zlaceného stříbra. Velkostuha, která se nosí přes rameno má bílou barvu s 18 mm rudými proužky při okraji. Statut hovoří o šířce stuhy 121 mm, ale většinou mají tyto velkostuha rozměr poněkud menší, 106 mm. Starší velkostuhy mají opět barvu, které je více žlutavá a okraje jsou malinové, nebo temně rudé. Současné stuhy jsou však již čistě bílé a okraje červené barvy. Klenot je na velkostuha pověšen na ozdobou rozetu (viz obrázek velkokříže) Hvězda velkokříže je vypouklá a má rozměr 91 mm. Jde opět o zlacené stříbro. Ve středu hvězdy je červeně smaltovaný medailon a kolem je 24 paprsků (viz obrázek). Zadní strana je hladká, vidíme zde jen hlavičky čtyř nýtků, které drží vlastní klenot řádu a dále je zde vyrytý (hieroglyfy) nápis : VYZNAMENÁNÍ ZA ZÁSLUHY. Řád Vycházejícího slunce II. třídy (velkodůstojník) je nošen jako dekorace náhrdelní a je doplněn řádovou hvězdou. V počátcích historie tohoto řádu byla II. třída tvořena jen řádovou hvězdou nošenou na pravé straně hrudi. Císařským ediktem č. 76 ze dne 17 .listopadu 1888 bylo nařízeno, že II. stupeň řádu bude přizpůsobem evropským zvyklostem a je tedy tvořen řádovou hvězdou a klenotem, který se nosí na náhrdelní stuze kolem krku. Řád Vycházejícího slunce III. stupně (komander) se nosí na náhrdelní stuze kolem krku. Dekorace má rozměr 55 x 88 mm. Je zhotoven ze zlaceného stříbra. Na náhrdelní stuhu je připevněn pomocí zlaceného ouška, stuha má šířku 36 mm. Řád Vycházejícího slunce IV. stupně se nosí na "malé" náprsní stuze. Na stuze je připevněna malá rozetka. Velikost řádového odznaku je 46 x 74 mm. I tento stupeň je vyroben z pozlaceného stříbra. V převýšení tvořeném listy a květy "pawlovnie" můžeme počítat kvítky v pořadí : pět-sedm- a pět kvítků. Řád Vycházejícího slunce V. stupně se nosí na malé náprsní stužce. Je vyroben z pozlaceného stříbra, rozměry dekorace jsou 46 x 71 mm. Paprsky dekorace (diagonální) jsou však již jen stříbrné. V převýšení jsou lístky "pawlovnije a kvítka v tomto pořadí : 3-5-3 Řád Vycházejícího slunce VI. stupně má stejný rozměr jako stupeň pátý, ale tento již není zlacený. Protože rozlišení řádu je složité i na Japonské poměry bylo císařským ediktem z 25. října 1886 nařízeno, aby byl čtvrtý stupeň řádu opatřen malou rozetkou o průměru 22 mm, která se upevňovala na stuhu. Všichni nositelé byli povinni si nechat řád takto upravit. Další "rozlišovací nařízení" je z roku 1940, kdy se mění nepatrně tvar tohoto stupně. Řád Vycházejícího slunce VII. stupně je tvořen jen zelenými listy "pawlovnie" o rozměru 31 x 33 mm. Jsou raženy ze stříbra a oboustranně smaltované. Květ pawlovnie má kvítka v pořadí (3-5-3). Na zadní straně jsou čtyři hieroglyfy. Řád Vycházejícího slunce VIII. stupně je tvořen opět listy paulovnie, které jsou stříbrné a nesmaltované. Rozměr dekorace je 31 x 33 mm. Můžeme a to hlavně u dekorací z období II. světové války nacházet kusy, které jsou hrubší i větší. Toto vyznamenání bylo udělováno za projev statečnosti vojáků v letech válek, které Japonsko vedlo od roku 1900 - 1945. Od roku 1877 všem vyznamenaným řádem Vycházejícího slunce přísluší osobní příplatek, který je stanoven od částky 4o jenů pro rytíře VIII. stupně až k částce 840 jenů, který přináleží rytířům I. stupně řádu. Tato částka se s inflací vždy upravovala, ale v roce 1967 vyplacena rytířům jednorázová částka 30 000 jenů.

Nabídka č. 7060521700 Vystaveno 14.04. 20:04 Zobrazení: 139