Vaše internetové připojení je zpět. Aby vše fungovalo správně, klikněte pro přenačtení stránky.
Nejste připojeni k internetu. Zkontrolujte své připojení a zkuste to prosím znovu.
Nabídka už bohužel skončila, ale níže jsme vám našli pár podobných.
JISKRA, KTERÁ LÉČILA (+katalog sbírky) - Starožitnosti
JISKRA, KTERÁ LÉČILA (+katalog sbírky) - Starožitnosti
1 z 1

JISKRA, KTERÁ LÉČILA (+katalog sbírky)

Skončeno
4x zakoupeno
395 Kč
Ukončeno v pátek 1. 1. 2021, 23:54:57
Doprava a platba
Doporučená zásilka 59 Kč
Balík Na poštu 115 Kč
Balík Do ruky 125 Kč
Osobní převzetí
Svitavy
Doba dodání 4-6 dní
Bankovním převodem
Podrobnosti
JISKRA, KTERÁ LÉČILA (+katalog sbírky)
Popis předmětu
Informace od prodejce
topLogoBooks.gif, 38kB
oblibenych.gif, 915B shop.gif, 833B aukce.gif, 839B o mne.gif, 903B komentare.gif, 818B napiste.gif, 851B
LeftMenu.gif, 10kB
 
JISKRA, KTERÁ LÉČILA

Řekne-li se elektrizační strojek pracující na principu Wagnerova kladívka, patrně pouze odborník zabývající se historií lékařských přístrojů si pod tímto pojmem představí dobový elektromasážní přístroj. Pokud se však řekne film "Postřižiny", prakticky každému se vybaví nádherná a romantická scéna, při níž správce pivovaru Francin přináší své krásné manželce Maryšce černý kufřík, plný fialkově zářících skleněných elektrod, které na ní vzápětí aplikuje, či komická scéna, kdy Maryška vstřikuje svému lékaři do nosu aukalyptový olejíček speciálním skleněným inhalátorem, jehož náplň však bohužel zapomene před použitím zředit v poměru jedna ku deseti.
     Díky těmto scénám se celkem logicky divák musel domnívat, že se jedná pouze o vtipný literární výmysl pana Hrabala. Opak je však pravdou. Tyto strojky nejenže skutečně existovaly v mnoha typech a varinatách, ale především se překvapivě často používaly, a to dokonce i na profesionální úrovni. Historicky můžeme období jejich výroby ohraničit léty 1900 až 1950, pravý rozmach však zažily především v třicátých letech minulého století. V tomto období se vyráběly ve značných sériích nejen v Německu, Francii a Americe, ale i v tehdejším Československu.
     Předkládaná kniha seznamuje čtenáře s vývojem a používáním "léčebných zařízení", ktreá jsou z dnešního pohledu již velmi kuriózní a téměř zapomenutá, avšak ve třicátých létech dvacátého století nesměla chybět v každé "lepší domácnosti" a o ordinacích lékařů ani nemluvě.
     Lze tedy říci, že cílem knihy je přiblížit svět našich předků, kteří žili před sedmdesáti a více léty, měli taktéž jako my své radosti, starosti, ale i zcela stejnou touhu po zdraví a kráse, ke kterým jim měly pomoci právě elektrizační strojky.
     Možná, že se mnohý čtenář pousměje nad dobovými i retrofotografiemi a slogany, které honosně slibovaly zdraví, krásu a sílu, uvědomme si však, že technický pokrok je nezastavitelný a patrně za dalších sedmdesát let se budou naši potomci se stejným úsměvem v technických muzeích obdivovat dnešním nejmodernějším medicínsko-technickým prostředkům a zařízením. 
(Úvodní slovo knihy, autor Vladimír Pata)

Obsah:

Rozdělení masážních strojků...7

Základí informace o léčení elektrizačním strojkem...9

Prace s elektrizačním strojkem...11

Základní způsoby používání elektrizačního strojku...13

Elektrizační strojky (katalog)...31

Skleněné elektrody pro elektrizační strojky...53

Povídka Ignáta Hermana - Elektrický muž...57

Používání elektrizačního strojku v Hrabalově díle "Postřižiny"...60

Dobová reklama...65

Elektrizační strojky současné...70

  • Autor: Vladimír Pata
  • Formát: 138 x 297 mm - brožovaný
  • Počet stran: 80
  • Počet vyobrazení: 37 typů strojků z 20.-30. let + 48 typů elektrod aj.
  • Vydáno: Muzeum Vysočiny, 2007

 

Další zajímavé publikace naleznete:

 

 http://aukro.cz/shop/7442284_odborne_publikace_nejen_pro_sberatele

 

 

JISKRA, KTERÁ LÉČILA Řekne-li se elektrizační strojek pracující na principu Wagnerova kladívka, patrně pouze odborník zabývající se historií lékařských přístrojů si pod tímto pojmem představí dobový elektromasážní přístroj. Pokud se však řekne film "Postřižiny", prakticky každému se vybaví nádherná a romantická scéna, při níž správce pivovaru Francin přináší své krásné manželce Maryšce černý kufřík, plný fialkově zářících skleněných elektrod, které na ní vzápětí aplikuje, či komická scéna, kdy Maryška vstřikuje svému lékaři do nosu aukalyptový olejíček speciálním skleněným inhalátorem, jehož náplň však bohužel zapomene před použitím zředit v poměru jedna ku deseti. Díky těmto scénám se celkem logicky divák musel domnívat, že se jedná pouze o vtipný literární výmysl pana Hrabala. Opak je však pravdou. Tyto strojky nejenže skutečně existovaly v mnoha typech a varinatách, ale především se překvapivě často používaly, a to dokonce i na profesionální úrovni. Historicky můžeme období jejich výroby ohraničit léty 1900 až 1950, pravý rozmach však zažily především v třicátých letech minulého století. V tomto období se vyráběly ve značných sériích nejen v Německu, Francii a Americe, ale i v tehdejším Československu. Předkládaná kniha seznamuje čtenáře s vývojem a používáním "léčebných zařízení", ktreá jsou z dnešního pohledu již velmi kuriózní a téměř zapomenutá, avšak ve třicátých létech dvacátého století nesměla chybět v každé "lepší domácnosti" a o ordinacích lékařů ani nemluvě. Lze tedy říci, že cílem knihy je přiblížit svět našich předků, kteří žili před sedmdesáti a více léty, měli taktéž jako my své radosti, starosti, ale i zcela stejnou touhu po zdraví a kráse, ke kterým jim měly pomoci právě elektrizační strojky. Možná, že se mnohý čtenář pousměje nad dobovými i retrofotografiemi a slogany, které honosně slibovaly zdraví, krásu a sílu, uvědomme si však, že technický pokrok je nezastavitelný a patrně za dalších sedmdesát let se budou naši potomci se stejným úsměvem v technických muzeích obdivovat dnešním nejmodernějším medicínsko-technickým prostředkům a zařízením. (Úvodní slovo knihy, autor Vladimír Pata) Obsah: Rozdělení masážních strojků...7 Základí informace o léčení elektrizačním strojkem...9 Prace s elektrizačním strojkem...11 Základní způsoby používání elektrizačního strojku...13 Elektrizační strojky (katalog)...31 Skleněné elektrody pro elektrizační strojky...53 Povídka Ignáta Hermana - Elektrický muž...57 Používání elektrizačního strojku v Hrabalově díle "Postřižiny"...60 Dobová reklama...65 Elektrizační strojky současné...70 Autor: Vladimír Pata Formát: 138 x 297 mm - brožovaný Počet stran: 80 Počet vyobrazení: 37 typů strojků z 20.-30. let + 48 typů elektrod aj. Vydáno: Muzeum Vysočiny, 2007 Další zajímavé publikace naleznete: http://aukro.cz/shop/7442284_odborne_publikace_nejen_pro_sberatele

Nabídka č. 6905703431 Vystaveno 28.12. 20:12 Zobrazení: 0