Náhled tisku

Tato zpráva nebude vytisknuta.


Tisk

  • Položka nebyla zakoupena
  • skončeno (Středa, 12 října, 18:30:00)

Aktuální cena

950,00 Kč
Přihazování skončilo

Náklady za přepravu
Balík Do ruky 150 Kč

Všechny možnosti

Místo: Praha

Prodejce W_ALATERA_C (85)
Volná grafika v nabídkách vystavených prodejcem
Zobrazit všechny nabídky prodejce
Položit Prodejci otázku
Údaje o společnosti

Kliknutím na obrázek lze obrázek zvětšit.

 

Poznámka:
Upozorňujeme, že barvy na počítači se mohou odlišovat od barev na skutečném díle. Stav grafiky nemusí být ve stavu grafik, právě vyšlých z tiskárny. Pokud je na obrázku uvedeno číslování grafiky, nemusí toto číslo odpovídat číslu na grafice, kterou skutečně obdržíte.

Joan Miro
Litografia original II

Barevná litografie z Litografo (Band I), španělské vydání 1972 z galerie Maeght, Paris

zezadu typograficky označeno: Joan Miro - Litografia original I - Vydavatel: Ediciones Poligrafa, S.A., Barcelona - (soupis díla tiskárny Mourlot 857)

Rok: 1972
Rozměr listu: 34 x 25 cm
Rozměr grafiky: 34 x 25 cm


Joan Miro (1893 Barcelona – 1983 Palma de Mallorca) byl světoznámý katalánský malíř, sochař a keramik.V mládí navštěvoval školu Escuelu de Bellas Artes, kde dvanáct let před ním studoval Picasso. Poté studoval na Škole umění v Barceloně, kde byl jeho učitelem Francesc d'Assís Galí, který na něho měl velký vliv. V roce 1918 Miró pořádá první samostatnou výstavu v Galerias Dalmau. Výstava však není úspěšná a tak se rozhodl odjet do Paříže v roce 1919. První návštěva Paříže nebyla úspěšná. Miró dokonce ani neměl peníze na jídlo a žil ve veliké chudobě. Setkal se však s Picassem, jemuž prodal svůj autoportrét, kterého si Picasso ve své sbírce velmi cenil až do konce života. Po dalších neúspěších však v roce 1923 dochází ke zlomu v jeho tvorbě především vlivem surrealismu. Po válce v roce 1947 Miró odjíždí do New Yorku, kde je na jeho počest uspořádána výstava v Muzeu moderního umění. Miró byl jedním z největších surrealistů, který našel nesmírnou sílu symbolů a kombinací barev.

Verze pro tisk