Náhled tisku

Tato zpráva nebude vytisknuta.


Tisk

  • Položka nebyla zakoupena
  • skončeno (Středa, 12 října, 13:44:14)

Cena Kup teď

18,00 Kč
Prodej uzavřen

Náklady za přepravu
Obyčejné psaní 20 Kč
Dobírka 80 Kč

Všechny možnosti

Místo: Praha východ

Prodejce radimromana (54)
Semena v nabídkách vystavených prodejcem
Zobrazit všechny nabídky prodejce
Položit Prodejci otázku
Doba dodání (od obdržení platby): 4-6 dní

 

                        Libeček Lékařský-130semen

 

Jedna z našich nejznámějších bylin užívaných v kuchyni. Tato rostlina je mnoholetá trvalka statného vzrůstu Starší rostliny (3 - 5)let dorůstají velikosti 150 - 200cm. V květináči se velikost pohybuje okolo 50cm. Spotřebovává se kořen, nať i semena. Nejůspěšnější je pěstování s předpěstovaných sazenic. Semena (velikost semen 2x4mm)vyséváme v březnu až dubnu do nádoby s propustným substrátem velmi mělce pod povrch substrátu. Klíčíme při teplotě okolo 20°C Semena klíčí po dobu cca 30 dní.

Po vyklíčení a zesílení rostlinek přesadíme do sadbovačů, následně rostlinu vysazujeme na polostinné stanoviště. Pokud pěstujeme libeček na nať nenecháváme jej vykvést. Doba kvetení je červenec - srpen. Nať sklízíme vždy brzy ráno, nebo večer z důvodu zachování aromatiských silic. Sušte ve stínu s dostatečným přístupem vzduchu. Libeček je používán do známého dochucovadla polévek MAGI, proto se mu někdy takto lidově říká. Použití je do polévek, omáček atd. Pozor - aroma libečku je velmi silné, proto se užívá ve velmi malém množství.

V léčitelství byl libeček nazýván Panakes což značí všeléčivý. Užíval se proti bolestem v krku, proti nadýmání, jako močopudný prostředek.Verze pro tisk