Tato kategorie je momentálně prázdná.

Přidejte si kategorii do RSS a nenechte si ujít žádné nové produkty.

Ledvinky patří k jedněm z výrobků, do kterých si můžeme na cestách ukládat naše fotoaparáty. Kvůli obvyklé velikosti ledvinek se bude jednat především o kompaktní fotoaparáty. Díky pořízení ledvinky tak nebudeme muset přístroj nosit po kapsách, odkud může snadno vypadnout a kde je také náchylnější k různým poškozením (např. vniknutí písku z pláže). Ledvinky pro úschovu fotoaparátů mají často vyztuženou kapsu, do které přístroj ukládáme, a tudíž poskytne zase o něco větší míru bezpečnosti, než kdybychom jej nosili volně v ruce nebo po kapsách kalhot.

Mimo vyztužené kapsy nabízejí některé ledvinky také malé kapsičky, do kterých můžeme schovat další příslušenství, vzhledem k velikosti především paměťové karty nebo náhradní akumulátory. Ledvinka je mimo svou nízkou váhu oblíbená i z toho důvodu, že díky svému zapínání kolem pasu nabídne neustálou kontrolu nad tím, co v ní máme uloženo. Na rozdíl třeba od brašen, které můžeme v určitých situacích třeba někde zapomenout.

Jestliže bychom si chtěli ledvinku pro uschování našeho fotoaparátu pořídit, budeme si vybírat především podle ceny, vzhledu a kvality zpracování. Obecně řečeno nás taková ledvinka vyjde zhruba na několik set korun, i podle své velikosti a jejího výrobce. Zaujmout nás může také neobvyklou kombinací barev nebo zdobením, díky čemuž padne volba právě na ni. Je zkrátka důležité, aby se nám líbila. A kvalitu zpracování odhadneme především z popisku aukce a fotek, pokud nemáme možnost si produkt vyzkoušet osobně.

Na začátku jsme zmínili, že ledvinky jsou vhodné především pro kompaktní fotoaparáty. To je sice pravda, nicméně může se nám podařit narazit i na modely, které jsou rozměrově větší a pojmou tak i menší digitální zrcadlovky. Jestliže pro tento typ fotoaparátu zatím nemáme žádný jiný obal, může se nám možnost nosit jej v ledvince zalíbit.