Náhled tisku

Tato zpráva nebude vytisknuta.


Tisk

  • Položka nebyla zakoupena
  • skončeno (Středa, 12 října, 01:33:10)

Cena Kup teď

18,00 Kč
Prodej uzavřen

Náklady za přepravu
Obyčejné psaní 21 Kč
Cenné psaní 45 Kč
Obyčejný balík 81 Kč

Všechny možnosti

Místo: Bavory

Prodejce lukaskorenek (46)
Semena v nabídkách vystavených prodejcem
Zobrazit všechny nabídky prodejce
Položit Prodejci otázku
Údaje o společnosti
Doba dodání (od obdržení platby): 4-6 dní Kód zboží: 80134

LINDA F1 MIX

 

Vyrobce ING.B.Holman

 

Balení cca 50ks

 

 

Nejrozšířenější odrůda polních salátovek v České republice. Odrůda výrazně samičího typu, značně odolná k většině významných chorob okurek, včetně plísně okurkové. Plod je kratší, stejnoměrně tmavozelený, bez krčku. Velmi dobře se jí daří i v chladnějších pěstitelských oblastech, a to jak v poli, tak ve folnících a sklenících (na vedení -  provázky, sítě apod.). Ve sklenících vyžaduje opylení včelami a tedy dostatek větrání.

 

 

Pestování:

Okurka je teplomilná rostlina, která má ráda slunné stanoviště a záhřevnou hlinitou humózní vlhkou půdu bohatou na živiny. V případě sucha zavlažujeme raději větší dávky vody méně často.

Vyséváme na záhon cca 2 cm pod povrch od poloviny dubna do 10. května po 2 -4 semenech do vzdálenosti 50 až 80 cm v řádku. Meziřádková vzdálenost  80cm. V případě časných výsevů na pole je možné použití netkané textilie, kterými mohou být okurky přikryté až do doby začátku kvetení.

Rostliny lze předpěstovat. Na předpěstování sadby počítejme 3 - 4 týdny před požadovaným termínem výsadby. Ve skleníku udržujeme stálou teplotu vzduchu a zajišťujeme větrání. Výsadbu na záhon provádíme v polovině května.

 

Verze pro tisk