přesnost: největší

seznam nabídek

  • 60
  • 120
  • 180
  • nabídek na stránce
  • 1
  • z
  • 1

Chtěli jste někdy vidět v noci stejně, jako ve dne? S nočním viděním se nám to sice nepovede úplně dokonale, ale pořád je to ten nejlepší způsob, jak se můžeme orientovat ve tmě. Ať už budeme chtít sledovat lesní zvěř nebo hlídat libovolné objekty, noční vidění nám v tom může být neocenitelným pomocníkem. Navíc si můžeme díky opravdu bohaté nabídce přístrojů vybrat přesně ten pravý pro nás, ať už z hlediska výkonu a funkcí, nebo ceny. Důkladný výběr je důležitý, protože stejně jako v jiných kategoriích, ani zde neplatí, že nejdražší automaticky rovná se pro naše potřeby nejlepší.

Během výběru nočního vidění nás bude zajímat několik věcí. Především to bude samotná kvalita zobrazení nočního obrazu, hmotnost přístroje, kvalita konstrukce, způsob uchycení a jeho odolnost vůči vlivům počasí (např. voděodolnost). Kvalitu zobrazení zjistíme z instruktážních videí nebo během osobního vyzkoušení. Hmotnost bude důležitá, jestliže chceme s naším nočním viděním být co nejmobilnější a kvalita konstrukce nám napoví, zda své peníze investujeme do něčeho pořádného.

Pokud se budeme bavit o způsobu uchycení, tak máme v zásadě dvě možnosti. Buď si pořídíme variantu podobnou dalekohledu, kdy přístroj držíme v ruce. To však má své nevýhody, když kupříkladu potřebujeme mít obě ruce volné. V takové situaci nastupují noční vidění připínací na hlavu, díky kterým budeme zároveň vidět v noci a také můžeme provádět libovolnou činnost. Takové úchyty mají obvykle možnost noční vidění sklopit nebo vyklopit nahoru, takže si můžeme vybrat, zda chceme mít noční vidění neustále na očích nebo ne.

Z hlediska ceny nepatří tyto kousky techniky mezi nejlevnější. I ty základní začínají okolo několika tisíc a cena jenom stoupá vzhůru. Záleží tedy na nás, jak kvalitní noční vidění potřebujeme a kolik jsme do něj ochotni investovat. Jestliže si s výběrem nevíme rady, bude dobré pozeptat se odborníka nebo vyhledat pomoct specializovaných internetových stránek.