přesnost: největší

seznam nabídek

  • 60
  • 120
  • 180
  • nabídek na stránce
  • 1
  • z
  • 1

Jednorázové fotoaparáty patří mezi výrobky, které si lidé především v minulých letech pořizovali na dovolené. Jejich výhodou byla nízká cena, ale už z jejich podstaty nabízely „nevýhodu“ v možnosti vyfocení jediného filmu, což představuje něco málo přes 20 fotografií. Jednorázové foťáky totiž fungují na bázi klasického filmu do foťáků, nejsou digitální podobně jako moderní přístroje. Aby výrobci nějak vykompenzovali neustále klesající poptávku po klasických kompaktních fotoaparátech, začali nabízet jednorázové typy s vodotěsnou úpravou, což může být pro zákazníky lákavé i dnes.

Na druhou stranu je potřeba říci, že se neustále rozšiřuje nabídka vodotěsných pouzder jak pro chytré telefony s kvalitními fotoaparáty, tak pro klasické digitální fotoaparáty. Otázkou tedy zůstává, jestli dnes už není lepší pořídit právě takové pouzdro k našemu foťáku. Pokud však nefotíme pod vodou často, může být jednorázový vodotěsný fotoaparát tou správnou volbou. Jeho omezení jsou však ve srovnání se současnou nabídkou moderních přístrojů značná a je potřeba na to pamatovat.

Ceny jednorázových foťáků se pohybují obvykle okolo několika stokorun a na výběr máme jak z přístrojů pro focení barevných snímků, tak i těch, které produkují černobílé varianty. Tyto foťáky mívají také zabudovaný blesk pro focení ve zhoršených světelných podmínkách a nabízejí hledáček, skrze který lépe zaměříme fotografovaný objekt.

Jednorázovými foťáky můžeme zabírat libovolné scenérie, od krajinek, přes portréty až po zmíněné podvodní prostředí. Díky své nízké ceně a možnostem se mohou hodit například jako startovní fotoaparát pro menší děti, které se na něm naučí naprosto základní úkony práce s fotoaparátem a později je můžeme obdarovat složitějším zařízením. A pokud se náhodou stane, že dítko tento přístroj rozbije, udělá menší škodu, než kdyby to odnesl klasický digitální fotoaparát.