přesnost: největší

seznam nabídek

  • 60
  • 120
  • 180
  • nabídek na stránce
  • 1
  • z
  • 1

Bezdotykové odpadkové koše jsou moderním výkřikem techniky, který ocení především ti, jež si chtějí o něco zjednodušit život. Představte si, že byste už nemuseli na koš šlapat nebo zvedat jeho víko k tomu, abyste jej otevřeli. Přesně na eliminaci těchto činnosti míří výrobci bezdotykových košů, díky kterým se už nebudeme muset při vyhazování věcí našeho koše vůbec dotýkat. Jako jednu z výhod to přináší minimalizaci šance přenosu bakterií z již vyhozených potravin. A navíc celý koš funguje na velmi jednoduchém principu.

V závislosti na výrobci stačí pouze přiložit ruku nebo vyhazovaný předmět pár desítek centimetrů nad senzor koše, a on se postará o odklopení víka. Pak už jen stačí předmět vhodit dovnitř a víko nechat automaticky zase zavřít. Tím je naše práce hotová a o koš se nemusíme starat do doby, než je naplněný. V takovém případě jednoduše vyjmeme jeho vnitřní nádobu nebo sáček s odpadky a postaráme se o jejich vysypání do popelnice. Podle celé řady výrobců je zavírání a otevírání víka velmi tiché a nijak nás nebude rušit.

Bezdotykové koše jsou obvykle napájený za pomocí několika baterií a v dodávané příručce od výrobce se dozvíme předpokládaný čas, po který bude jeden set baterií koš schopen napájet. Jelikož se jedná o moderní výrobky, dávají si také někteří výrobci velmi záležet na tom, aby přístroj splňoval vysoké nároky na kvalitu, a tak se můžeme setkat s bezdotykovými koši vyrobenými z nerezové oceli, která se jen tak neopotřebují.

Cena košů se odvíjí především od jejich velikosti a kvality výrobních materiálů. Koupit si můžeme koše s objemem pár litrů, ale také koše s desítkami litrů prostoru. U těch můžeme čekat o něco vyšší cenu a obecně můžeme říci, že ceny těchto výrobků se pohybují okolo jednoho tisíce, až po několik tisícovek. Záleží tedy, jak velký koš si budeme přát a jak moc nám záleží na kvalitě zpracování.