přesnost: největší

seznam nabídek

199,00 s dopravou 319,00
sledovat

Lapač hmyzu ESPRIT Z112 TURBO

20 hodin Do konce
1 dostupný předmět
nikdo nepřihazuje, buďte první
99,00 s dopravou 168,00
sledovat

Ultrazvukový odpuzovač hmyzu

4 dny Do konce
1 dostupný předmět
nikdo nepřihazuje, buďte první
  • 60
  • 120
  • 180
  • nabídek na stránce
  • 1
  • z
  • 1

Jestliže máme zahrádku, možná se potýkáme se zvířaty nebo zvířátky, které bychom na ní nechtěli. A vlastně, s některými malými zvířátky se nechceme potýkat ani v případě, že zahradu nemáme. Kategorie odpuzovačů zvířat si dává za cíl zbavit nás právě těchto nepříjemných návštěv a dopřát našemu okolí klid. Ať už se bavíme o komárech v ložnicích, krtcích v záhonech nebo kunách šmejdících okolo našich chalup. Výrobci různých zařízení se pouští do konstrukce produktů, které by tento náš problémy měly vyřešit jednou pro vždy.

Mezi jedny za takových patří v posledních letech velmi oblíbené odpuzovače komárů do zásuvky. Obvykle fungují tak, že do nich zacvakneme tekutou směs v nádržce nebo vložíme speciální polštářek a následně jsou pomocí tepla do prostoru uvolňovány látky, které komáry zapudí. Pokročilejší variantou těchto zařízení jsou odpuzovače vydávající vysokofrekvenční tón. Pokročilejší jsou proto, že nemusíme dokupovat žádné další náplně nebo se vystavovat zapuzovacím chemikáliím, byť podle výrobců nemajícím na člověka žádný negativní vliv.

Když už jsme zmínili vysokofrekvenční technologie puzení, právě na tomto principu stojí mnohé přístroje dávající si za cíl vyhnat z naší zahrady krtky nebo kuny. Vydávají zvuk, který je těmto zvířatům nepříjemný, a tak se našemu pozemku raději vyhnou.

Zajímavým přístrojem pro naši zahradu nebo balkon může být i odpuzovač vos, jež tvoří nádobka, kterou naplníme třeba ovocným sirupem. Jestliže k nám nějaká vosa zabloudí, zaujme ji spíše sirup v nádobě a nepůjde po nás. Můžeme tak předejít mnoha bolestným štípancům.

Odpuzovače zvířat nestojí příliš mnoho peněz, obvykle nás přijdou na pár stokorun, pokud se tedy nejedná o vyloženě profesionální zařízení na plašení velkého množství zvěře. Pro běžné použití doma, na zahradu nebo třeba do sklepa (jsou i přístroje na zahánění pavouků) bychom si měli bez problémů vybrat.