přesnost: největší

seznam nabídek

74,00 s dopravou 171,00
sledovat
Standard Allegro

Polaroid ... historický fotoaparát

1 den Do konce
1 dostupný předmět
5 osob přihazuje
200,00 s dopravou 340,00
sledovat

STARÝ POLAROID LAND CAMERA - VK243

2 dny Do konce
1 dostupný předmět
nikdo nepřihazuje, buďte první
100,00 s dopravou 230,00
sledovat

Polaroid

6 dnů Do konce
1 dostupný předmět
nikdo nepřihazuje, buďte první
  • 60
  • 120
  • 180
  • nabídek na stránce
  • 1
  • z
  • 1

Polaroidy jsou, podobně jako klasické kompaktní a klasické zrcadlové fotoaparáty, na ústupu ze scény. K jejich fungování je využíván instantní film, který na rozdíl od filmů do klasických fotoaparátů nabízí okamžité vyvolání vyfoceného záběru. Tomuto zařízení se také přezdívá instantní fotoaparát a jeho vznik je datován do druhé poloviny 40. let minulého století. Za vynálezem prvního komerčně prodávaného polaroidu stojí Edwin Landa, jež svůj výrobek pojmenoval Land Camera. Tento typ fotoaparátu tak zlidověl a proslavil svého výrobce, že se mu začalo říkat polaroid, podle firmy Polaroid, jež ho vyvíjela.

Jestliže by se nám zachtělo si stále užívat možností polaroidů, bez problémů můžeme. I když nabídka polaroidových filmů i foťáků neustále klesá, stále najdeme firmy, které se jejich výrobou zabývají. Pro mnoho zákazníků je lákavé fotit polaroidy už jenom kvůli jejich unikátnímu konceptu, kdy můžeme fotografii hned vyvolat a někomu ji třeba darovat. Z tohoto důvodu můžeme stále spatřit speciální foto koutky na některých akcích. Takové focení s sebou nese nespornou výhodu v tom, že si focený může snímek ihned vzít a uschovat, není potřeba jej nijak nahánět nebo mu fotky posílat přes internet.

Ceny polaroidů se v aukcích obvykle pohybují ve stokorunách a bez problémů narazíme na plně funkční kousky. Může se nám poštěstit objevit aukci běžící od korunky, přičemž v takovém případě si můžeme vydražit funkční přístroj klidně i za pouhých pár desítek korun. Samozřejmě záleží na ostatních přihazujících, někdy to je boj.

Nevýhodou focení polaroidem může být pro někoho vysoká pořizovací cena instantních filmů, kdy za některé dáme i stovky korun a ve výsledku nás vyfocení jedné fotografie může vyjít na desítky korun. Pro umělecky zaměřené fotografy to problém být nemusí, nicméně běžný zákazník tím potěšený příliš nebude. I tak jsou polaroidy stále zajímavou alternativou a zpestřením na poli fotografie.