chevron_left Chlazení pro PC

Parametry zrušit filtry Země doručení
Typ nabídky
Stav zboží Cena (Kč)
Lokalita
Do vzdálenosti km
Parametry nabídky
Určeno pro Doba dodání (od obdržení platby)
Vystavené před
Končící za méně než

Chlazení pro PC

Populární nabídky
V mém okolí

Pro zobrazení nabídek ve vašem okolí potřebujeme mít přístup k poloze. Povolte prosím tuto funkci ve vašem zařízení.

Našli jsme vám celkem 766 nabídek O výsledcích
Seřadit podle:Relevance, nejlepší shodakeyboard_arrow_down
Relevance:
done nejlepší shoda
Cena:
done nejlevnější
done nejdražší
Cena včetně přepravy:
done nejlevnější
done nejdražší
Počet kupujících:
done nejméně
done nejvíce
Čas:
done právě končící
done nejnovější
favorite Hlídat podobné nabídky
Našli jsme vám celkem 766 nabídek O výsledcích
Seznam doporučených nabídek
Seznam nabídek
Populární nabídky
123456 chevron_right chevron_right

Téměř všechny komponenty v počítači produkují při své činnosti teplo, které je potřeba odvádět, aby nedošlo k přehřátí. K tomuto účelu slouží chladiče, které nesmí chybět v žádné PC sestavě. Pojďme se společně podívat, jaké komponenty je důležité chladit a jaké typy chladičů dnešní trh nabízí.

Aktivní nebo pasivní chlazení PC

Aktivní chlazení funguje na principu ventilátoru, který ochlazuje počítač pomocí proudění vzduchu. Jeho velkou výhodou je výkon, za nevýhodu lze považovat hlučnost a víření prachu v PC skříni. Pasivní chlazení rozvádí teplo do žebrování, odkud se následně odvětrává. Nevýhodou pasivního chlazení je nízky výkon, proto bývá většinou kombinováno s aktivním chlazením.

Chladič procesoru

Procesor je jedním z největších producentů tepla v PC sestavě, proto často mívá chlazení integrované. To bohužel většinou nestačí, a to zejména u velmi výkonných procesorů. Udržování nižší teploty dopomáhá delší životnosti procesoru. Na výběr máte ze dvou typů chlazení – vodní a vzduchové. Pokud se rozhodnete pro vodní chlazení, ujistěte se, že vaše PC skříň tento způsob chlazení podporuje.

Chladič grafické karty

Grafické karty jsou druhým největším zdrojem tepla a jejich chlazení je také velmi důležité. Integrované chlazení grafických karet je většinou dostatečné a není potřeba pořizovat doplňkové chlazení. Po tom sáhněte v případě, že integrované chlazení je příliš hlučné nebo máte starší grafickou kartu a chlazení již nefunguje tak, jak má.

Chladič pro základní desky

U základní desky dochází k chlazení tzv. čipsetu. To je potřeba v případě, že budete využívat taktování nebo celkově zvyšovat výkon počítače. K chlazení čipsetu doporučujeme používat pasivní chlazení.

Chladič operačních pamětí

Přídavné chlazení pamětí je potřeba, pokud jste se rozhodli zvyšovat jejich výkon. V nabídce jsou téměř jenom pasivní chladiče. Na výběr máte ze dvou typů – kovový návlek nebo měděné chladiče.

Chladič pro pevné disky

Chlazení pro pevný disk zvažte ve chvíli, kdy ho chcete odhlučnit nebo se vám extrémně zahřívá. Na výběr máte z pasivního či aktivního chlazení. Pasivní chlazení funguje za pomoci boxu, do kterého se disk vloží. Aktivní chlazení využívá také tyto boxy, které jsou doplněny o ventilátory, nebo máte možnost zvolit pouze držák s ventilátory.

Chladič na notebook

Některé notebooky při svém provozu produkují větší množství tepla, co může mít za následek pomalejší chod a nižší životnost. Pokud chcete zlepšit odvod tepla, můžete sáhnout po chladících podložkách. Vyrábějí se v provedení s pasivním či aktivním chlazením. V případě aktivního chlazení jsou v podložce zbudovány ventilátory, které jsou poháněny pomocí USB portů.

Zobrazit méně keyboard_arrow_up