chevron_left Tranzistory

Parametry zrušit filtry Země doručení
Typ nabídky
Stav zboží
Cena (Kč)
Lokalita
Do vzdálenosti km
Parametry nabídky
Výrobce
Typ tranzistoru Doba dodání (od obdržení platby)
Vystavené před
Končící za méně než

Tranzistory

V mém okolí

Pro zobrazení nabídek ve vašem okolí potřebujeme mít přístup k poloze. Povolte prosím tuto funkci ve vašem zařízení.

Našli jsme vám celkem 266 nabídek O výsledcích
Seřadit podle:Relevance, nejlepší shodakeyboard_arrow_down
Relevance:
done nejlepší shoda
Cena:
done nejlevnější
done nejdražší
Cena včetně přepravy:
done nejlevnější
done nejdražší
Počet kupujících:
done nejméně
done nejvíce
Čas:
done právě končící
done nejnovější
favorite Hlídat podobné nabídky
Našli jsme vám celkem 266 nabídek O výsledcích
Seznam nabídek
Populární nabídky
12345 chevron_right chevron_right

Stavíte si vlastní integrované obvody? Do těchto obvodů se vám budou hodit tranzistory, které budou ve vašem obvodu fungovat jako invertory, zesilovače nebo spínače. První tranzistor vynalezli William Shockley, John Bardeen a Walter Brattain v roce 1947, za svůj vynález obdrželi i Nobelovu cenu za fyziku. Prozradíme vám rozdíly mezi jednotlivými tranzistory a spínacími prvky. Podívejte se na naši aktuální nabídku.

Bipolární tranzistory

V tranzistorech naleznete bázi, emitor a kolektor. Rozdělují se podle uspořádání na NPN a PNP. Jsou vhodné především pro méně náročné integrované obvody. Dále se rozdělují na bipolární jednopřechodové, komplementární a Darlington tranzistory.

bipolární tranzistory
Unipolární tranzistor

Unipolární tranzistor

V unipolárních tranzistorech naleznete polovodiče typu N a P. Používají se pro realizaci logických funkcí, zesílení a spínání signálu. Přenos náboje zajišťuje v tranzistoru pouze většinový nosič náboje. Unipolární tranzistory se používají primárně ve složitých integrovaných obvodech. Rozdělují se na JFET, MISFET a MESFET.

Digitální tranzistor

Digitální tranzistory umožňují pouze otevřený (vodivé nebo vodivé až do nasycení) a zavřený stav (nevodivé). Nejčastěji se používají v digitální technice, kde v jejich plošných spojích ušetří prostor. Polarita těchto tranzistorů může být 2× NPN, NPN nebo PNP.

Spínací prvky

Spínací prvky se v integrovaných obvodech používají pro spojení, nebo rozpojení logického obvodu. Lze je rozdělit podle reálného průběhu spínání na elektrické a mechanické. Tyto spínače naleznete v několika provedeních. Protože umí pouze dva stavy, jedná se o velice jednoduchou součástku.

Jak funguje tranzistor?

Tranzistory mohou fungovat jako zesilovač vstupního napěťového nebo proudového signálu. Dále tranzistory fungují jako spínače, kdy se mohou nastavit do otevřeného nebo uzavřeného stavu v logickém obvodu.

Zobrazit méně keyboard_arrow_up