Tato kategorie je momentálně prázdná.

Přidejte si kategorii do RSS a nenechte si ujít žádné nové produkty.

Pokud bychom se dnes snažili najít fyzický význam slova fotobanka, patrně příliš neuspějeme. Z dnešního pohledu se totiž jedná téměř výhradně o výraz, kterým se označuje databáze fotografií, které jsou umístěny např. na internetu a ze kterých si je lidé mohou kupovat nebo za určitých podmínek půjčovat. Ovšem z původního hlediska se jednalo o fyzické přístroje, které sloužily právě k ukládání fotografií, kupříkladu za účelem jejich zálohy. Protože takovou funkci dnes zvládají prakticky všechny mobilní telefony, přehrávače, flash disky nebo fotoaparáty, vytratily se fotobanky jako takové z našeho trhu. Jejich funkce jsou přímo vloženy do těchto nových zařízení.

Jestliže budeme trochu pátrat v posledních letech, kdy fotobanky ještě nebyly vnořeny do současných přístrojů, najdeme jejich různé varianty. Například po začátku nového tisíciletí zažívaly boom přístroje se zabudovanými pevnými disky (HDD), u kterých byla jako jedna z funkcí uváděna právě schopnost fotky přenášet a zálohovat. Mohly být také kombinovány s funkcemi, jako byl MP3 přehrávač nebo příjem rádiového signálu. Ovšem z důvodu příchodů chytrých zařízení se jejich vliv zmenšil, až se plně integrovaly do nich. Naše mobilní telefony dnes, bez nadsázky, zvládnou to, co před deseti – patnácti lety muselo obstarat i více než deset přístrojů. Rádio, stopky, diktafon, hry, volání, přehrávání hudby, přehrávání videa, foťák, natáčení videa… takto bychom mohli pokračovat ještě chvíli.

Kategorie poškozených fotobank tedy slouží jako útočiště pro „nechytré“ přístroje, které do sebe zvládaly ukládat fotografie a umožňovaly jejich zobrazení. V zásadě mohou nastat dvě situace. Buď bude cena takto poškozených přístrojů velmi nízká, protože po nich obecně už není poptávka nebo se naopak může prodávající rozhodnout, že se jedná o historický a dnes unikátní kousek techniky, a jít s cenou výše. Záleží však pouze na kupujících, na jakou hodnotu si takový přístroj cení.