přesnost: největší

seznam nabídek

  • 60
  • 120
  • 180
  • nabídek na stránce
  • 1
  • z
  • 1

V kategorii poškozené foto optiky najdeme prakticky všechny optické přístroje, které s kategorií fotografie nebo snímání obrazu souvisí. Objevíme zde například dalekohledy, mikroskopy, lupy nebo třeba přístroje pro noční vidění. A jak už název této sekce napovídá, rozhodně nepůjde o plně fungující přístroje, nýbrž ty určitým způsobem poškozené. Jakým způsobem, ptáte se? Inu, to záleží na prodávajících, jak moc poškozených produktů se chtějí zbavit. Důležité během brouzdání touto kategorií je to, abychom si vždy dobře přečetli popisek aukce (popřípadě jej správně vyplnili), aby měli kupující jasno v otázce míry poškození produktu.

Poškozené dalekohledy mohou být vadné tím způsobem, že fungují pouze na jedné straně, což je velmi obtěžující závada. Je možné, že by ji byl některý z kutilů schopný vyřešit, a tak si může takto poškozený triedr zakoupit a zkusit opravit. Díky tomu může ve výsledku získat funkční dalekohled za nižší cenu, než jakou by zaplatil za nákup plně funkčního.

Podobně na tom mohou být také mikroskopy nebo lupy, u nichž může být problém s prasklým sklíčkem nebo ulomenou libovolnou částí. Lidé se takových předmětů zbavují proto, že už pro ně nemají upotřebení, ale zároveň je nechtějí vyhazovat – co kdyby se přece jenom někomu ještě hodily? Takový myšlenka není vůbec špatná, protože existuje mnoho sběratelů, kteří by za různé, byť poškozené, produkty z této kategorie dali alespoň nějaký peníz.

Podobně mohou být poškozené také přístroje pro noční vidění. U nich bude patrně nejčastějším typem závady neschopnost nabídnout to, k čemu byly stvořeny. K propůjčení schopnosti vidět i za hluboké noci. Podobně jako ostatní výrobky této kategorie, ani u těchto bychom neměli za pořízení dát nijak přehnané částky, často jde o velmi malé obnosy. I tak je ale dobré předem promyslet, k čemu nám výrobek zakoupený v této kategorii bude a kolik do něj chceme investovat.