přesnost: největší

seznam nabídek

3,00 s dopravou 63,00
sledovat

Diktafon Olympus WS-831

5 dnů Do konce
1 dostupný předmět
3 osoby přihazují
99,00 s dopravou 159,00
sledovat

diktafon olimpus

3 dny Do konce
1 dostupný předmět
nikdo nepřihazuje, buďte první
200,00 s dopravou 270,00
sledovat

diktafon Olympus Pearlcorder L400

11 hodin Do konce
1 dostupný předmět
nikdo nepřihazuje, buďte první
399,00 s dopravou 489,00
sledovat

Diktafon GRUNDIG DH 2094

3 dny Do konce
1 dostupný předmět
nikdo nepřihazuje, buďte první
699,00 s dopravou 769,00
sledovat

Diktafon 8G

2 dny Do konce
1 dostupný předmět
nikdo nepřihazuje, buďte první
  • 60
  • 120
  • 180
  • nabídek na stránce
  • 1
  • z
  • 1

Zařízení zvané diktafon užijí všichni lidé, kteří si chtějí nahrávat mluvené slovo, takže zpravidla studenti, novináři nebo umělci. Kategorie rozhodně nemusí těmito třemi jmenovanými končit, ale právě oni budou nejčastějšími uživateli diktafonů. Studenti si na ně mohou pohodlně nahrávat přednášky k pozdějšímu studiu, novináři je obvykle využijí pro záznamy z rozhovorů nebo konferencí a umělci je často použijí k zachycení inspirací a myšlenek hodných pozdějšího zpracování. Z tohoto důvodu musí být diktafony velmi přenosná zařízení, a také pohotová, protože je lidé mnohdy potřebují zapnout prakticky okamžitě (například, než nápad uletí z hlavy ven).

Dříve jsme mohli spatřovat především analogové diktafony, které zvukový záznam ukládaly na speciální páskové kazety. Ovšem podobně jako v jiných technologických odvětvích, i zde se projevil mohutný technologický pokrok, a kde dříve byly kazety, jsou dnes buď vestavěné paměťové moduly, nebo paměťové karty. To je mimochodem jeden z důležitých ukazatelů našeho budoucího diktafonu – velikost jeho kapacity. Tento údaj bychom měli velmi rychle vyčíst z popisku předmětu a i na základě toho se o koupi rozhodnout.

Dále by nás měla zajímat kvalita mikrofonu, protože některé diktafony jsou vhodné především pro chytání zvuků z blízké vzdálenosti, jiné jsou schopné nahrávat i z více metrů a určitým směrem. Zpravidla je to tak, že čím kvalitnější mikron, čím dražší je celý diktafon. Mimo kapacity a kvality mikrofonu nás bude zajímat také celková výdrž zařízení, tedy jak dlouho dokážeme s přístrojem nahrávat a přehrávat zvukové soubory. Tato hodnota se také mění s tím, jak je přístroj kvalitní a drahý.

Díky proměnlivosti jednotlivých parametrů narazíme na diktafony v ceně pár stokorun, ale objevíme také přístroje za tisíce (například od firem jako je Philips nebo Olympus). Záleží tedy, k čemu takový diktafon budeme potřebovat a podle toho se rozhodnout, kolik se nám vyplatí zainvestovat.