přesnost: největší

seznam nabídek

900,00 s dopravou 994,00
sledovat

SONY minidisc MZ-E300 FUNKČNÍ!!

1 den Do konce
1 dostupný předmět
nikdo nepřihazuje, buďte první
249,00 s dopravou 299,00
sledovat

Přenosný CD přehrávač Philips

6 dnů Do konce
1 dostupný předmět
nikdo nepřihazuje, buďte první
  • 60
  • 120
  • 180
  • nabídek na stránce
  • 1
  • z
  • 1

Discmany jsou přímým nástupcem walkmanů a předchůdcem současných MP3/MP4 přehrávačů. Tato přenosná zařízení slouží k přehrávání hudby prakticky kdekoliv a kdykoliv. A i když jsou pro své rozměry z dnešního hlediska vcelku nepraktické, způsobily ve své době (cca před 10-15 lety) velký rozruch a kdo neměl walkmana (přenosný přehrávač páskových kazet) chtěl discmana, který zvládal přehrávat CD, tehdy moderní formát.

Jedním z důvodů, proč byl formát CD potažmo discmany tolik oblíbené, byl fakt, že se na CD dala vypalovat libovolná muzika. To byl do té doby jev prakticky nevídaný a například dostat vlastní kompilaci písniček na kazetu bylo mnohem složitější, než si jí vytvořit v PC a vypálit na CD. Nemluvě o tom, že tehdy ještě hodně frčela optická média a lidé mnohem více kupovali fyzická cédéčka s hudbou. Tento trend v dnešní době ustupuje nakupování hudby v digitální podobě, například skrze program iTunes od firmy Apple.

Ale zpět k discmanům. Ty byly poháněny klasickými tužkovými baterkami a mohly být také vybaveny různými funkcemi, jako byla odolnost vůči otřesům díky vnitřní paměti. Čtení CD totiž probíhalo na fyzické úrovni, kdy se médium uvnitř discmanu točilo, a tudíž bylo náchylné na otřesy. Některé discmany to tedy řešily tím, že se určitý počet sekund hudby nahrál do paměti, a když by poté mělo dojít k přerušení hudby v důsledku otřesu, byl to schopen vykompenzovat. Velmi užitečná funkce. Samozřejmě, v dnešní době flash pamětí uvnitř MP3/MP4 přehrávačů už překonaná.

Pokud bychom zatoužili po vlastním discmanu, stále jej můžeme sehnat. Pokud je takové zařízení funkční, přijde mnoha lidem zbytečné je vyhazovat a raději je nabídnou za rozumnou cenu v některé z aukcí. V této kategorii tak najdeme tato zařízení často za pouhých pár desetikorun. Pro výlet do technologické minulosti velmi příznivá cena.