přesnost: největší

seznam nabídek

  • 60
  • 120
  • 180
  • nabídek na stránce
  • 1
  • z
  • 1

Zkušení cestovatelé nám jistě potvrdí, že není nic horšího, než když zjistíme, že se nám vybila baterie u kamery a my nemáme jak pořídit všechny ty krásné obrazové vzpomínky z naší dovolené. Je to pouze jeden z mnoha případů, kdy se naplno ukáže, jak jsou akumulátory a nabíječky důležitým příslušenstvím ke kamerám. Bez nich bychom se totiž po pár hodinách mohli na kameru pouze dívat, popřípadě ji použít jako celkem drahé těžítko. Ale samozřejmě také uznáváme, že příměr s dovolenou opravdu nemusí být jediným scénářem, kdy zalitujeme nenabité kamery bez možnosti jejího dobití. Ovšem tam to většinou bolí nejvíce zvláště, pokud jsme v cizí zemi a netušíme, kde takové příslušenství dokoupit.

Nabíječky nám slouží k dobití vybitého akumulátoru uvnitř naší kamery. Délka do vybití závisí na samotné kameře, i kvalitě akumulátoru. Někteří výrobci se totiž zaměřují více na výdrž baterie, jiní spíše vsázejí na kvalitní zpracování samotného přístroje. Ale nemusíme se bát, že bychom v tomto museli tápat, každý výrobce výdrž kamery uvádí v popisku produktu. Díky tomu bude i výdrž samotného akumulátoru jedním z faktorů, který nakonec rozhodne o tom, kterou z kamer si pořídíme.

Akumulátory jsou o to důležitější, že kolikrát prostě nemáme přístup k zásuvce elektrické energie. Z tohoto důvodu je tudíž velmi chytré koupit takových akumulátorů více, abychom je mohli v případě vybití toho původního nahradit a pokračovat v natáčení. Není mnoho horších pocitů v životě, byť amatérského kameramana, když zrovna snímáme nějakou úchvatnou událost a v tom nám kamera klekne kvůli nedostatku energie. Zbytek času si pak můžeme tak maximálně spílat, že jsme na to nemysleli předem.

Naše doporučení tedy zní jasně. Před každým natáčením zkontrolovat stav baterie, a jestli víme, že budeme točit déle, rozhodně si s sebou vzít i náhradní akumulátor, klidně i několik.