přesnost: největší

seznam nabídek

  • 60
  • 120
  • 180
  • nabídek na stránce
  • 1
  • z
  • 1

Kategorii brašen a pouzder oceníme především tehdy, pokud potřebujeme s naší kamerou někam cestovat. Může být totiž značně riskantní kameru převážet někde nechráněnou, už jen z důvodů možného pádu či naražení do některého tvrdšího předmětu. Pokud skutečně nemáme zbytí, doporučujeme brašnou či pouzdrem nechráněnou kameru zachumlat mezi dostatečně silnou vrstvu oblečení, díky čemuž riziko jejího poškození minimalizujeme. Ovšem jak z estetického, tak i praktického hlediska můžeme jen doporučit, abychom si některou ze speciálních pouzder nebo brašen přeci jen pořídili.

Nyní bychom mohli slovíčkařit, jaký je rozdíl mezi pouzdrem a brašnou pro kamery. Například ve světě notebooků je to tak, že pouzdro věrně kopíruje tvar notebooku a zpravidla se do něj vejde jenom on, kdežto do brašny můžeme umístit i velkou spoustu příslušenství. U kamer je to trochu složitější, protože už jenom jejich tvar moc nedovoluje použít podobný princip, takže to budeme brát tak, že pouzdro a brašna je u kamer v zásadě velmi podobná věc. Navíc slouží úplně stejnému účelu.

Tím účelem je především ochrana samotného zařízení, které nebývá úplně levné. Z tohoto důvodu mají mnohé brašny pomocné prvky, jako je měkké polstrování a zesílená vrstva na místě, kam se kamera ukládá. V pouzdrech také často najdeme různé kapsičky a síťky pro nejrůznější druhy příslušenství, jako jsou akumulátory, kabely, paměťové karty nebo stojánky. Pouzdro bychom měli vybírat podle velikosti naší kamery, jeho zpracování a také toho, kolik příslušenství obvykle přenášíme.

Díky různorodým velikostem, polstrování a zesílení materiálu se mohou ceny brašen a pouzder lišit, nicméně obvykle za ně zaplatíme v řádech několika stokorun. Dražší varianty jsou určeny spíše k profesionálním zařízením, tedy větším a dražším kamerám, které mohou stát řádově statisíce i miliony korun.