Náhled tisku

Tato zpráva nebude vytisknuta.


Tisk

  • Položka nebyla zakoupena
  • skončeno (Neděle, 26 března, 19:19:25)

Cena Kup teď

1 150,00 Kč
Prodej uzavřen

Náklady za přepravu
Dobírka Přeprava ZDARMA

Všechny možnosti

Místo: Brno

Prodejce UniqueUtility (1)
Koření, ochucovadla v nabídkách vystavených prodejcem
Zobrazit všechny nabídky prodejce
Položit Prodejci otázku
Údaje o společnosti
Doba dodání (od obdržení platby): 4-6 dní

 

Popis produktu:

 

Šafrán nedrcený- kvalita Negin

Země původu- Irán

Velikost balení- 5g

Certifikát kvality s parametry viz foto

Expirace - 5.1.2019

 

Obecné informace:

 

Šafrán je hojně používaný v Evropě, Arábii, jižní a střední Asii, Persii a Turecku a to jak v gastronomii, tak  také při výrobě zákusků a likérů. Také má dlouhou medicínskou historii jako součást tradiční medicíny. Moderní medicína jej také objevila pro jeho antikarcinogenní, antimutagenní, imunomodulační a antioxidační účinky. 

 

Šafrán jsou sušené blizny květů šafránu (Crocus sativus). Šafrány kvetou od jara do podzimu a květy se musí sbírat ručně brzy ráno před východem slunce. Potom se suší v laboratoři při dodržení podmínek ideálních pro zachování maxima účinných látek a balí se. Na výrobu 1 gramu kvalitního šafránu je zapotřebí 160 květů. Každá rostlina má až 4 květy a v každém květu jsou 3 blizny.

Kvalitní šafrán tvoří dlouhé, jasně červené blizny.

 

Šafrán je znám už od starověku jako lék na bolest a bez nadsázky jako všelék, který má dodnes pověst univerzálního léku na mnoho zdravotních obtíží dnešní doby.  Na východě se odpradávna šafrán používal na mírnění depresí, má zde pověst posla veselí a moudrosti. Proto se také říká, že má afrodiziakální účinky na ženy.

 

Je to zkrátka koření známé po mnohá staletí jako lék proti mnoha neduhům.  Řadí se mezi rostliny s nejvyšším obsahem riboflavinu (vitamin B2), obsahuje esenciální oleje, safranal, crocetin, který patří mezi karotenoidy, tedy provitamin A2. Zatímco pigmenty stimulují zažívání ( 0,5-1 gram šafránu na litr vody), safranal má naopak sedativní účinky. Všeobecně je šafrán znám jako prostředek působící na nervovou soustavu-uklidňuje a posiluje zároveň. V tradiční medicíně se používá šafrán jako žaludeční lék.

 

Čínská medicína jej užívá jako lék na křeče, astma a také na ošetření modřin. Ulevuje od artritických zánětů a také od bolestí kloubů. Také je velkým pomocníkem atletů. Mírní únavu a pomáhá tkáním odbourávat kyselinu mléčnou. Šafrán také působí jako mírné sedativum, proto se používá proti nespavosti a na zmírnění depresí. Užívání špetky šafránu s mlékem před spaním pomáhá upravovat spánkové poruchy jako je například nespavost.

Šafrán také obsahuje látku crocin, o níž si vědci myslí, že snižuje horečku. Kromě toho napomáhá v procesu učení, posiluje paměť a paměťovou kapacitu. Také dokáže zpomalit srdeční frekvenci a krevní tlak a stimuluje dýchání. Napomáhá trávení a tak ulevuje játrům a snižuje podíl tuků v krvi.

 

Pokud stoprocentně nedůvěřujete prodejci, nikdy nekupujte šafrán drcený-jednak je velice snadné drcený šafrán ošidit a navíc drcený šafrán má kratší životnost a velice rychle ztrácí svou chuť.

 

Šafrán vždy skladujte na suchém chladném místě mimo přímé světlo a vlhkost.  

Verze pro tisk