přesnost: největší

seznam nabídek

  • 60
  • 120
  • 180
  • nabídek na stránce

Satelitní antény slouží pro příjem signálu, který je následně posílán kabely do televizních přijímačů a poskytuje nám satelitní vysílání. V této kategorii často narazíme na parabolické antény, což jsou velmi klasické a velmi rozšířené typy anténových zařízení. Jejich tvar prohnutého disku z nich dělá nejen velmi snadno rozpoznatelný produkt, ale především umožňuje lépe přijímat signál. A také platí úměra, že čím větší je tato plocha, tím lepšího signálu se nám dostane. Ovšem je potřeba počítat s tím, že velikost s sebou nese několik nevýhod, či spíše požadavků navíc.

Předně je nutné zmínit, že čím větší je plocha paraboly, tím roste také její směrovost, tedy schopnost přijímat signály z většího okruhu okolí. Proto je nezbytně nutné, abychom povedli velmi pečlivé nastavení směru antény, aby zbytečně nedocházelo ke ztrátám ziskovosti signálu. Také musíme počítat s tím, že čím větší celá anténa je, tím je obvykle těžší. Na to musíme pamatovat během její instalace a pořádně ji na místě upevnit. Satelitní paraboly jsou totiž vystaveny všem venkovním vlivům, mezi něž patří silné větry nebo prudké deště. Správná a pevná instalace minimalizuje riziko jejího poškození nebo dokonce ulomení.

Vzhledem k jejímu umístění je potřeba, aby byly paraboly dostatečně odolné samy o sobě, nejen z hlediska dobrého upevnění. Výrobci je proto ošetřují různými laky, které mají omezit jejich vzhledové opotřebování. Obvykle jsou diskové paraboly bílé, ale můžeme narazit i na jiné varianty nebo si je sami zkrášlit, chceme-li například aby nám ladily s barvou našeho domu nebo balkónu.

Satelitní vysílání se hodí například všude tam, kde je špatně přístupný kabelový signál. Satelit není tímto omezen a může tak být vhodnou alternativou. Pokud by nás zajímaly podrobnosti na téma satelitního vysílání v česku, doporučujeme projít odborné internetové servery. Ty objevíme po zadání výrazu „Satelitní vysílání“ do jednoho z internetových vyhledávačů.