Náhled tisku

Tato zpráva nebude vytisknuta.


Tisk

  • Položka nebyla zakoupena
  • skončeno (Úterý, 21 března, 22:15:21)

Aktuální cena

499,00 Kč
Přihazování skončilo

Náklady za přepravu
Balík Do ruky 100 Kč

Všechny možnosti

Místo:

Prodejce transporter29 (28)
Detektivky v nabídkách vystavených prodejcem
Zobrazit všechny nabídky prodejce
Položit Prodejci otázku
Stav zboží: Použité Doba dodání (od obdržení platby): 4-6 dní
Vazba: Tvrdá Autor: Zahraniční autoři
Opotřebení: Nepoškozená

Milénium 1 - 3
Souborné vydání trilogie Milénium, která se stala celosvětovým fenoménem. Stieg Larsson ve svém kriminálním opusu z moderního Švédska zúročil vlastní zkušenosti z investigativní žurnalistiky. Příběh Lisbeth Salanderové, tajemné punkerky a nepřekonatelné hackerky, fascinuje miliony čtenářů po celém světě a dočkal se i filmového zpracování. Dárkové balení v krabici v exkluzivní grafické úpravě.

Milénium 1 - Muži, kteří nenávidí ženy

Män som hatar kvinnor

Mikael Blomkvist je novinář, celkem úspěšný a právě proto dostane za úkol vyšetřit jeden starý kriminální případ. Vnučka průmyslníka Vangera, Harriet Langerová totiž zmizela beze stopy. To by nebylo nic pro takové novinářské eso jako Blomkvist, až na to, že Harriet zmizela skoro před 40 lety. Při pátrání se Blomkvist seznámí s Lisbeth Salander.

Lisbeth je mladá hackerka i když svéhlavá, ale právě proto se stane pro Blomkvista při jeho pátrání nepostradatelnou. Oba tak vytvoří nesourodý, ale o to dokonalejší tým. Záhy začnou rozkrývat temnou a krvavou historii rodiny Vangerů.

Kniha Muži, kteří nenávidí ženy se okamžitě po vydání stala úspěšným titulem nejen u čtenářů, ale především u kritiky…

Milénium 2 - Dívka, která si hrála s ohněm

Flickan som lekte med elden

Úspěch první knihy Stiega Larssona přinutil vydavatele k vydání pokračování a tak vznikla kniha Dívka, která si hrála s ohněm. Hned na začátku knihy jsou zavražděni dva novináři časopisu Milénium. To se stalo krátce před publikováním jimi napsaného článku o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Aby toho nebylo málo, na vražedné zbrani se objevily otisky Lisbeth a navíc její poručník je nalezen nedlouho poté mrtev.

Policie jde po stopě Lisbeth, která není k nalezení, vyhlásí tedy celostátní pátrání, které podpoří tvrdou mediální kampaní. Tvrdou proto, že se na světlo dostanou skandální informace o její nebezpečnosti a problematické minulosti. Blomkvist je ale přesvědčen o její nevině.

Milénium 3 - Dívka, která kopla do vosího hnízda
Luftslotter som sprängdes

Ve třetím pokračování Milénia – Dívka, která kopla do vosího hnízda (slovenský titul – Vzdušný zámok, ktorý vybuchol) jsou do nemocnice v Göteburgu přivezeni dva lidé. Na přijmu se zjistí, že jednou z nich je hledaná vražedkyně Lisbeth, která má kulku v hlavě a potřebuje okamžitou operaci. Druhou osobou je Alexander Zalaščenko, kterého Lisbeth napadla sekerou. Blomkvist zjistí, že Lisbeth chystala pomstu proti muži, který ji chtěl zabít a co víc, že Zalaščenko, bývalý ruský agent, je jejím otcem. Navíc bojovala i proti vládním institucím, představované tajnou organizací švédské bezpečnostní služby, které se málem podařilo ji zničit život. Blomkvist ještě zjistí, že ji někdo sleduje i v nemocnici. Po operaci pokračují v pátrání, a Lisbeth se s pomocí Blomkvista nakonec zbaví tíživé minulosti a má tak naději, že pravda nakonec zvítězí.

Trilogie Milénium je kniha plná napětí, jejíž první kniha – Muži, kteří nenávidí ženy se dá číst jako samostatný titul, tak druhé dvě knihy již plně navazují na sebe. Podle žebříčku nejprodávanějších titulů za rok 2008, který každoročně sestavuje měsíčník Publishing Trends se Larsson umístil na třetím místě knihou Muži, kteří nenávidí ženy, a její pokračování skončilo na devátém a desátém místě, takže se Stieg Larsson stal celkově neúspěšnějším autorem žebříčku roku 2008.

Tyto tři knihy jsou nyní vydány pod souhrnným titulem Milénium.

Stieg Larsson se narodil 15.08.1954 nedaleko města Skelleftea v severním Švédsku. Na začátku kariéry působil jako politický aktivista na levém spektru politického dění a také byl znám jako jeden z největších fanoušků sci-fi literatury. V roce 1981 začal pracovat pro tiskovou kancelář TT. Jeho politické přesvědčení jej v devadesátých letech přivedly k založení nadace EXPO, která měla za cíl sledovat a dokumentovat rasistické a nedemokratické tendence ve švédské společnosti. Také se stal vydavatelem stejnojmenného časopisu. Zemřel 9.11. 2004.


Verze pro tisk