Náhled tisku

Tato zpráva nebude vytisknuta.


Tisk

  • Položka nebyla zakoupena
  • skončeno (Středa, 12 října, 02:18:28)

Aktuální cena

2 990,00 Kč
Přihazování skončilo

Náklady za přepravu
Cenný balík Přeprava ZDARMA
Kurýrní služba 170 Kč
Zásilka do zahraničí 390 Kč

Všechny možnosti

Místo: Horoušany

Prodejce 1jab1 (617)
Olej v nabídkách vystavených prodejcem
Zobrazit všechny nabídky prodejce
Položit Prodejci otázku
Údaje o společnosti
Doba dodání (od obdržení platby): 2-3 dny Doba vzniku: 1900–1949

VELMI PĚKNÝ, VELKÝ OBRAZ - SVÁŽENÍ SENA. SIGNOVÁN TUŽKOU VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. VLEVO DOLE ČÍSLOVÁN 32 - VIZ FOTO.


 

POD SAMOTNOU GRAFIKOU JE ŠTÍTEK KDE JE UVEDENO - VITVARŮV OKRUH 1943, 2. CENA, KATEGORIE B, OBRAZ BYL TEDY ZŘEJMĚ CENOU ZA 2. MÍSTO V CYKLISTICKÉM ZÁVODĚ "VITVARŮV OKRUH", KTERÝ SE JEL VE VÁLEČNÝCH LETECH V NOVÉ PACE.

 

ROZMĚRY VČETNĚ RÁMU CCA 64 CM X 51 CM, RÁM JE ÚZKÝ, DŘEVĚNÝ, MÁ OTLUKY A LOUPE SE. SAMOTNÝ LEPT CCA 40 CM X 30 CM. ORIGINÁLNÍ LEPT ČI LITOGRAFIE NA PAPÍŘE. OBRAZ JE ZASKLENÝ. SAMOTNÝ LEPT VYPADÁ V POŘÁDKU, NA PASPARTĚ JSOU MÍSTY STOPY PO VYSCHLÉ VODĚ, SKLO V PRAVÉM RŮŽKU CHYBÍ. GRAFIKU BY CHTĚLO NOVĚ ADJUSTOVAT, HODNĚ BY TÍM PROKOUKLA. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.

 


LEPT JE Z ROKU 1942. JEDNÁ SE O DÍLO KVALITNÍHO AUTORA, TEDY O DOBROU INVESTICI. ORIGINALITU PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.

 

 


 

Šimon Pavel

 


* 16.6.1920 Praha

 


+ 26.6.1958 Praha

 


ilustrátor, grafik, malíř, typograf

 

 

 

Studium: Akademie výtvarných umění Praha (1938-39, Antonín Pelc, Tavík František Šimon, 1945-46 Vladimír Pukl).

 

Syn Tavíka Františka Šimona.

 

Zpočátku se věnoval zejména malbě (architektura, krajina, žánrová i figurální malba), později se soustředil výhradně na plakátovou tvorbu, knižní grafiku, ilustraci a volnou i drobnou grafiku. Ve volné grafice často zobrazoval lidskou práci, krajinu, architekturu, oblíbil si donquijotovské motivy a alegorie. Pracoval v cyklech, kde převažovala krajina a náměty z Prahy, později se objevila i architektura a žánrová a kompoziční malba. Byl členem SČUG Hollar. Imponoval svým výtvarným uměním a dokonalou znalostí všech grafických technik. Zvláště měl rád barevné akvatinty, v nichž dosahoval u nás jedinečného mistrovství. Zemřel předčasně po dlouhé nemoci. 

 

Absolvoval dlouhou řadu výstav například - Praha - Galerie Hollar, Topičův salon, Pošova galerie, Uměleckoprůmyslové museum, Staroměstská radnice, Mánes, Palác Kinských, Galerie Fronta ale i jinde v ČR například Brno, Zlín, Kladno, Hradec Králové, Litoměřice, Blansko atd., také v zahraničí Museum van het Boek, Den Haag, Bratislava, Helsinky atd.  Jeho díla jsou zastoupena v Národní galerii v Praze a v dalších významných sbírkách.

 

 

 

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

 

1962, Kdy zemřeli…? (Přehled českých spisovatelů a publicistů zemřelých od 1.1.1937 do 31.12.1962), Státní knihovna, Praha,

 

1964, Hlaváček Luboš M. , Současná československá grafika, Nakladatelství československých výtvarných umělců, Praha,

 

1981, Marco Jindřich , O grafice, Mladá fronta, nakladatelství, Praha,

 

1985, Čubrda Zdeněk , Severočeská grafika, Severočeské nakladatelství, Ústí nad Labem (Ústí nad Labem),

 

1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž),

 

1995, Signatury českých a slovenských výtvarných umělců,

 

1997, Machalický Jiří , Česká grafika XX. století ve Sdružení českých umělců grafiků HOLLAR, Sdružení českých umělců grafiků Hollar, Praha,

 

2006, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2006 (XVI. Šan - Šta),

 

2006, Nová encyklopedie českého výtvarného umění (Dodatky),

 

2012, Vencl Slavomil , České grafické novoročenky / Czech New Year print (Minulost a současnost), Nová tiskárna Pelhřimov, spol. s.r.o., Pelhřimov.

 

 

 

 

POKUD SE VÁM OBRAZ LÍBÍ A NA AUKCI JEŠTĚ NENÍ PŘIHOZENO, MŮŽETE MI NABÍDNOUT NA E-MAIL 1jab@seznam.cz CENU KUP TEĎ , KTEROU PŘÍPADNĚ PŘIDÁM DO AUKCE. POKUD CHCETE ZASLAT VÍCE FOTEK, SDĚLIT VÍCE PODROBNOSTÍ O OBRAZU, PŘÍPADNĚ SI OBRAZ PROHLÉDNOUT OSOBNĚ, TAKÉ PIŠTE NA VÝŠE UVEDENÝ E-MAIL.

PODÍVEJTE SE I NA OSTATNÍ MÉ AUKCE, PŘI VYDRAŽENÍ VÍCE OBRAZŮ PLATÍTE POUZE JEDNO POŠTOVNÉ - VŽDY TO NEJVYŠŠÍ. OSTATNÍ MÉ AUKCE JSOU K DISPOZICI ZDE...Aukro Widget
Verze pro tisk