přesnost: největší

seznam nabídek

500,00 s dopravou 610,00
sledovat

Scart kabel Profigold Scartflex

6 hodin Do konce
1 dostupný předmět
nikdo nepřihazuje, buďte první
350,00 s dopravou 460,00
sledovat

SCART kabel Belkin PureAV

6 hodin Do konce
1 dostupný předmět
nikdo nepřihazuje, buďte první
  • 60
  • 120
  • 180
  • nabídek na stránce

Jelikož jsme zatím nepřišli na tolik efektivní způsob přenášení veškerých signálů vzduchem, je stále potřeba využívat hojnost kabelů. Existují sice odvětví, například mobilní nebo počítačové, kde se spousta komunikace bezdrátově odehrává, nicméně v případě proudu nebo přenosu vysoce kvalitního obrazového signálu z určitých zařízení do televize, to zatím ještě zcela neplatí.

Dříve bychom v této sekci našli především klasické kabely SCART či CINCH, dnes už tuto funkci nahrazují HDMI kabely, které nejenom, že dokáží vést ten nejkvalitnější obraz, ale můžeme po nich vést zároveň také zvuk. Už jen díky tomu nám ušetří nutnost používat další kabely, pokud tedy nechceme naši televizi napojit spíše na sestavu reprobeden, kde se to řeší jinou kabeláží.

Mimo již zmíněné varianty zde můžeme narazit i na různé koaxiální kabely, čistě prodlužovací kabely nebo redukce, pomocí kterých zvládneme propojit naše přístroje kabely, jež mají pro ně nevyhovující koncovku. Jednoduše takový kabel do redukce nasadíme a redukci poté zapojíme do přístroje. Podobného principu využívají také některé komponenty v PC.

Může se nám stát, že při vybírání kabelů narazíme na jejich zlacené varianty, které jsou obvykle o něco dražší. Je to dáno tím, že touto úpravou je dosaženo kvalitnějšího přenosu signálu, a tak můžeme jejich pořízení rozhodně doporučit. Kabely mají také různé délky a platí zlaté pravidlo, že je lepší koupit spíše delší, než kratší. Takovou radu plně docení pouze ten, kdo někdy koupil vícero kratších kabel jen proto, aby následně zjistil, že s nimi nedosáhne do požadovaných přístrojů. V lepším případě nás čeká jejich zuřivé přeskupování, v tom horším nám nezbyde nic jiného, než znovu navštívit obchod a koupit delší kabely.

Ceny kabelů k televizorům se obvykle pohybují v řádech desetikorun za starší typy, u novějších je to většinou stokoruna a více.