přesnost: největší

seznam nabídek

  • 60
  • 120
  • 180
  • nabídek na stránce

Když si chceme pořizovat televizi, musíme vždy vyřešit, kam ji vlastně postavíme, popřípadě pověsíme. Z tohoto důvodu potřebujeme mít nejenom televizi dobře proměřenou, aby se nám na požadované místo vešla, ale zároveň musíme mít také odpovídající TV stojan či držák, díky kterým televizi zafixujeme na místě. Mnohé televize mají toto příslušenství u sebe v balení, ale mohou nastat situace, kdy tam buď vůbec není, nebo potřebujeme z různých důvodů koupit náhradní. V této kategorii najdeme nabídku právě tohoto typu příslušenství, k různým značkám a modelům televizí.

Jestliže se budeme bavit o stojanech, u nich je situace poměrně jasná. Obvykle jsou takové stojany kousky plastu či kovu s rozšířenou základnou, aby televizi dobře stabilizovaly. Mohou vypadat například tak, že v horní části je otvor pro nasazení televize, který může dále obsahovat díry na šroubky, díky kterým můžeme televizor ve stojanu lépe stabilizovat. Televizní stojany jsou ve většině případů naprosto základním příslušenstvím. Ale nemusí tomu tak být vždycky.

Lehce odlišnou kapitolou jsou držáky, jež se obvykle napevno montují do zdi. Televize se do nich poté pevně přišroubuje a je hotovo. Výhodou použití držáků na zeď je často možnost velmi flexibilního natáčení celé obrazovky. Televize tak nemusí být fixně nastavená jediným směrem, ale pokud máme dostatek prostoru, můžeme s ní různými způsoby manipulovat a přizpůsobovat její polohu a natočení.

Televizní držáky a stojany jsou tedy užitečným a v celé řadě případů i nutným příslušenstvím. Starší televize typu CRT byly objemově tak velké, že třeba stojany nepotřebovaly, nicméně dnešní moderní LED televize je potřebují. Pokud navíc chceme mít možnost televizi různě natáčet a upravovat sklon, je držák na zeď výbornou volbou. Ceny jednotlivých kousků se liší podle velikosti a konstrukce držáků, obecně by nás měly vyjít na stovky, někdy až tisíce korun.