přesnost: největší

seznam nabídek

299,00 s dopravou 378,00
sledovat

USB Wifi

1 den Do konce
1 dostupný předmět
nikdo nepřihazuje, buďte první
  • 60
  • 120
  • 180
  • nabídek na stránce
  • 1
  • z
  • 1

Pokud bychom ještě tak před patnácti lety někomu řekli, že si dnes budeme televize propojovat skrze bezdrátové síťové technologie s počítači, patrně by na nás koukal jako na blázna a považoval to za nemožné. Faktem však zůstává, že televize jsou v současné době stále „chytřejší“ a mnohé z funkcí, který bychom dříve přisuzovaly výhradně počítačům, pomalu přebírají. Jednou z takových funkcí je podpora komunikace televizorů skrze bezdrátovou technologii WiFi. Nejnovější televize podporují komunikaci tímto způsobem nativně, to znamená, že mají WiFI modul zabudovaný v sobě a není potřeba dokupovat žádné externí. Nicméně jestliže máme starší televizi, která takový modul v sobě nemá, a přesto chceme naší televizi síťově propojit, můžeme si takový modul koupit.

Takové řešení má nejčastěji podobu velmi se podobající klasickým flash diskům. Vlastně bychom si mohly tyto dva produkty velmi snadno mezi sebou poplést. Jedná se o malinké krabičky, z jedné strany opatřené USB konektorem. Tímto konektorem USB WiFi modul připojíme do televize (pokud USB technologii podporuje, samozřejmě) a dále se televize chová, jako by měla tento WiFi modul v sobě už do výroby. To znamená, že ji můžeme připojit normálně do naší domácí sítě, pouštět si na ní videa skrze toto připojení, klonovat obrazovku a zkrátka všechny ty věci, které můžeme skrze WiFi projektovat na jakoukoliv jinou obrazovku.

Musíme si však dát pozor na to, zda je námi vybraný modul kompatibilní s naším typem televize. Zatím to nefunguje tak, že si můžeme vzít jakoukoliv televizi s USB a jakýkoliv modul a voilà, všechno nám půjde jako po másle. Jakmile si toto pohlídáme a pořídíme odpovídající WiFi modul, můžeme si začít užívat výhod propojení se sítí.

Cenově jsou na tom USB WiFi modely různě. Můžeme narazit na některé za pár stokorun, ale u jiných je zase standardem cena přes tisícovku.