Náhled tisku

Tato zpráva nebude vytisknuta.


Tisk

  • Položka nebyla zakoupena
  • skončeno (Pátek, 21 dubna, 16:22:10)
Náklady za přepravu
Cenný balík Přeprava ZDARMA
Kurýrní služba 170 Kč
Zásilka do zahraničí 390 Kč

Všechny možnosti

Místo: Horoušany

Prodejce 1jab1 (641)
Olej v nabídkách vystavených prodejcem
Zobrazit všechny nabídky prodejce
Položit Prodejci otázku
Údaje o společnosti
Doba dodání (od obdržení platby): 2-3 dny Doba vzniku: 1950–1969

 

 

PŘEKRÁSNÝ OHROMNÝ OBRAZ - STARÝ MLÝN NA ZDOBNICI. AUTOREM JE CENĚNÝ AKADEMICKÝ MALÍŘ VLADIMÍR FILÁČEK. VELMI KVALITNÍ LÍBIVÉ DÍLO S LEHKÝM NÁDECHEM IMPRESIONISMU.


 

GALERIJNÍ VELIKOST - ROZMĚRY VČETNĚ RÁMU CCA 119 X 89 CM, RÁM JE ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. OLEJ NA PLÁTNĚ. ZEZADU NA BLIND RÁMU JE UVEDEN NÁZEV DÍLA, AUTOR, TECHNIKA ROZMĚR A PŮVODNÍ CENA V DOBĚ ZHOTOVENÍ - 3.800,- KČS - VŠE VIZ FOTO. VELIKOST SAMOTNÉHO PLÁTNA 90 CM X 70 CM. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.

 

OBRAZ BYL NAMALOVÁN ODHADEM V LETECH 1960-80.


 

VÝBORNÁ INVESTICE DO UMĚNÍ. DÍLO TAKTO KVALITNÍHO MALÍŘE BUDE ČASEM STÁLE STOUPAT NA CENĚ, NAVÍC BUDE PERLOU VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ VĚTŠÍCH PROSTOR. ORIGINALITU PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.


 

 

 

Filáček Vladimír

 

narozen roku 1926 v Čermné na Ústeckoorlicku

 

malíř, grafik

 

 

 

 

- žije a tvoří v Praze a v Doudlebách nad Orlicí

 

 

- byl členem SČSVU, od 70-tých let, vyloučen z důvodu odmítnutí spolupráce s StB a byla mu zakázána jakákoli výstavní činnost, přesto jeho obrazy byly vystavovány na desítkách samostatných a společných výstav doma i v zahraničí

 


- stovky jeho děl jsou zastoupeny ve sbírkách po celém světě

 


- je členem Asociace českých výtvarníků

 

 

Nyní téměř devadesátiletý, se narodil a mládí prožil v malebném podhůří Orlických hor, kde tvoříval Antonín Slavíček, Vojtěch Sedláček a jiní velikáni české krajinomalby. V Lukavici, kam se rodiče z Dolní Čermné během německé okupace přestěhovali, prožil pohnutá léta dospívání, jejichž konec byl krutě poznamenán předčasným úmrtím otce, v širokém okolí tehdy známého veterináře. Již jako student reálného gymnázia v Kostelci nad Orlicí na školních a místních výstavách udivoval svým nevšedním kreslířským talentem a barevným viděním.


 

Ačkoliv po vystudování strojního inženýrství na ČVUT většinu jeho života zaujímalo povolání odborného profesora na strojních průmyslových školách v Praze a Hradci Králové, kde vychoval stovky schopných odborníků, výtvarná činnost mu po celý život zůstala důležitou druhou profesí. Kvůli slibu otci, že ve své tvorbě nikdy nebude deformovat přírodu, jež sama o sobě je tou nejpravdivější krásou, nikdy nepodlehl svodům dobových módních směrů. Maloval příležitostně všude, kde ho náhodný motiv zaujal a nalézal v něm pocit spontánního uvolnění, radosti, svobodného vydechnutí. Za život vytvořil na dva tisíce kreseb, krajinných obrazů, portrétů, výtvarných návrhů i rozměrných figurálních kompozic. Jeho práce se nacházejí převážně v soukromých sbírkách, nejen u nás, ale prakticky po celé Evropě i za Oceánem.


 

Od šedesátých let byl kandidátem Svazu československých výtvarných umělců, avšak v roce 1976, v době tzv. „normalizace“ vyloučen, protože si dovolil odmítnou „fízlovskou“ spolupráci s tehdejší StB (HK). Ač mu před tím byly slibovány různé výhody (mj.dokonce i možné jmenování „zasloužilým umělcem“), po odmítnutí byl exemplárně potrestán striktním zákazem jakékoli výstavní činnosti. Ačkoliv je po pádu arogantní totality znovu činným členem nově ustavené Asociace českých výtvarníků, jeho jméno se teprve nyní opět začíná stávat známým. Přesto, že jeho životní osudy zdaleka nebyly jednoduché, jeho umělecké krédo je jasné, optimistické. Tvoří pro lidi, kteří po každodenní námaze a starostech potřebují relaxaci, oddech, pohodu. Když si do bytu pověsí obraz, nechť je živě barevný, prosvícený, radostný. Toho šedivého, ponurého je v lidském životě bohužel až příliš. 


 

 

 

POKUD SE VÁM OBRAZ LÍBÍ A NA AUKCI JEŠTĚ NENÍ PŘIHOZENO, MŮŽETE MI NABÍDNOUT NA E-MAIL 1jab@seznam.cz CENU KUP TEĎ , KTEROU PŘÍPADNĚ PŘIDÁM DO AUKCE. POKUD CHCETE ZASLAT VÍCE FOTEK, SDĚLIT VÍCE PODROBNOSTÍ O OBRAZU, PŘÍPADNĚ SI OBRAZ PROHLÉDNOUT OSOBNĚ, TAKÉ PIŠTE NA VÝŠE UVEDENÝ E-MAIL.


PODÍVEJTE SE I NA OSTATNÍ MÉ AUKCE, PŘI VYDRAŽENÍ VÍCE OBRAZŮ PLATÍTE POUZE JEDNO POŠTOVNÉ - VŽDY TO NEJVYŠŠÍ. OSTATNÍ MÉ AUKCE JSOU K DISPOZICI ZDE...Aukro Widget
Verze pro tisk