Vaše internetové připojení je zpět. Aby vše fungovalo správně, klikněte pro přenačtení stránky.
Nejste připojeni k internetu. Zkontrolujte své připojení a zkuste to prosím znovu.
Nabídka už bohužel skončila, ale níže jsme vám našli pár podobných.
ZLATÉ 18 K. BICÍ BREGUETŮV ŽÁK, JOLY ELÉVE DE BREGUET PARIS EMPÍR 1820 - Starožitnosti
ZLATÉ 18 K. BICÍ BREGUETŮV ŽÁK, JOLY ELÉVE DE BREGUET PARIS EMPÍR 1820 - Starožitnosti
ZLATÉ 18 K. BICÍ BREGUETŮV ŽÁK, JOLY ELÉVE DE BREGUET PARIS EMPÍR 1820 - Starožitnosti
ZLATÉ 18 K. BICÍ BREGUETŮV ŽÁK, JOLY ELÉVE DE BREGUET PARIS EMPÍR 1820 - Starožitnosti
ZLATÉ 18 K. BICÍ BREGUETŮV ŽÁK, JOLY ELÉVE DE BREGUET PARIS EMPÍR 1820 - Starožitnosti
ZLATÉ 18 K. BICÍ BREGUETŮV ŽÁK, JOLY ELÉVE DE BREGUET PARIS EMPÍR 1820 - Starožitnosti
ZLATÉ 18 K. BICÍ BREGUETŮV ŽÁK, JOLY ELÉVE DE BREGUET PARIS EMPÍR 1820 - Starožitnosti
ZLATÉ 18 K. BICÍ BREGUETŮV ŽÁK, JOLY ELÉVE DE BREGUET PARIS EMPÍR 1820 - Starožitnosti
ZLATÉ 18 K. BICÍ BREGUETŮV ŽÁK, JOLY ELÉVE DE BREGUET PARIS EMPÍR 1820 - Starožitnosti
1 z 8

ZLATÉ 18 K. BICÍ BREGUETŮV ŽÁK, JOLY ELÉVE DE BREGUET PARIS EMPÍR 1820

Skončeno
15 přihazovalo
50 226 Kč
Ukončeno v úterý 9. 8. 2022, 20:58:14
Vyhráno uživatelem L...1
Doprava a platba
Cenný balík 160 Kč
Bankovním převodem
Podrobnosti
ZLATÉ 18 K. BICÍ BREGUETŮV ŽÁK, JOLY ELÉVE DE BREGUET PARIS EMPÍR 1820
Popis předmětu
Veliké, pánské, francouzské, zlaté 18 kar. bicí hodinky. Hodinky mají průměr 54,5 mm, celé s oblíkem 74 mm a váhu 109,04 gramů. Vyrobeny jsou v čistě empírovém stylu, kolem let 1820, stáří řádově 200 let. Jsou v pěkném a plně funkčním stavu, spolehlivě jdoucí. Drží čas. Čtvrťové bití, dvěma kladívky do dvou spirál. Bití má mocný, čistý, silný a lahodný zvuk. Bicí spirály jsou originální a pěkně sladěné. Hodinky vždy odbijí správný časový údaj.
Tyto hodinky jsou velkou technickou raritou. Byly totiž vyrobeny žákem samotného Abrahama Louise Bregueta. Signovány jsou : AUGUSTE JOLY - ELEVE DE BREGUET A PARIS No 1022. Eleve de Breguet znamená žák Bregueta, psali to v té době tou zkratkou. Viz kniha hodinářů Tardy. Vyráběl pro Bregueta jednotlivé díly hodinek a potom si založil samostatnou dílnu v Fg St-Honoré, 1830 - 40.
 
Na odkazu se prosím podívejte na video :
 
Na dalších 34 fotek se podívejte zde :
 
Mnohem více se budeme zajímat o předmět a způsob, jakým byly hodinky zhotoveny jak o hodnotu materiálu. Cenu mnohých předmětů tvoří pouze nadbytek diamantů a perel. Mě zajímá komplikovaná práce hodinářů. Lidí s touto dovedností je dnes velmi málo. Materiál pouzdra hodinek - zlato není ten vůbec nejnákladnější, ale řemeslné provedení tohoto stroje je na vysoké úrovni. Stroj svým provedení je vyšší kvality, než stroje té doby.
Hodinky které vyráběl hodinář Abraham Louis Breguet (1747 - 1823) jsou opravdu velmi, velmi drahé a vyskytují se málo, těžko je někdo z nás má. Breguet vyráběl výhradně pouze hodinky s cylindrickým krokem, nikdy ne špindlovky (to nejsou originální Breguety). Koupí těchto hodinek se můžeme k Breguetovi reálně přiblížit, vyrobil je totiž jeho žák za použití jeho patentovaných technologií.
Jedná se o bicí cylindrovky nejstaršího provedení. Bití je dvojhlasné, dvěma kladívky do dvou spirál. Pro aktivaci bití se ještě mačká krček hodinek. Později, kolem roku 1840 se bití aktivovalo z boku hodinek posuvnou pákou. Ta byla nahrazena kolem roku 1880 tlačítkem z boku hodinek a bití se vyvolalo jeho zmáčknutím. Zmáčknutím krčku dotlačíme palec natahovací páky bití na plochou stupňovitou vačku. Hloubkou záběru určíme, kolik hodin mají hodinky odbít. Zároveň pomocí zubů natahovací páky bití natáhnete samostatný pérovník bití, který pohání bicí mechanismus.
Tyto hodinky mají těžké, robustní, celozlaté pouzdro. To je na svém boku zdobeno zachovalým gilošováním. Vnitřní signované prachové víko je jako vždy u empírových bicích hodinek a jako součást stroje zlacené v ohni.
Číselník je smaltovaný, čistě empírového provedení, krásně zachovalý, nepoškozený a bez jakýchkoliv oprav.
Hodinky mají průměr 54,5 mm, celé s oblíkem 74 mm a váhu 109,04 gramů. Ve srovnání s bicími špindlovkami je pouzdro těžší, obsahuje více zlata, protože stroj těchto hodinek je lehčí.
Stroj hodinek je mimořádně kvalitně provedený.
Hřídele jsou již vzácně v této době osazeny v kamenných ložiscích - neopotřebovatelná ložiska vyrobená z přírodních rubínů. Jedná se o přírodní, vrtané kameny, žádná novodobá syntetika. Vynález Nicolase Fatio (Fatio de Duillier) který na počátku 18. století objevil výrobu kamenných ložisek vrtáním a leštěním z přírodních drahokamů - rubínů. Uložení jako v moderních hodinkách. Samozřejmě s tím rozdílem, že oproti novodobým hodinkám natahovaných korunkou (ty mají syntetické kameny, zůstal pouze název) se jedná o přírodní rubíny. Rubín je růžový až tmavě červený minerál spadající do skupiny těch nejvzácnějších drahokamů. Muselo být velmi pracné rubín jako přírodní kámen obrobit a vyvrtat do něj díru malého průměru jako ložisko čepu. Hodinky mají kamenů sedm. Dvě ložiska stoupacího kola, dvě základní ložiska setrvačníkové hřídele, jejich dva krycí plátky a vzácně cylindr je také kamenný, viz dále.. kvalita na rok 1820 - 30.
Tento stroj v době empíru, kdy se běžně dělaly špindlovky, používá slavného vynálezu - dnes zvaného 1770 - revolučním Lépine kalibrem. Tedy používá vynález Jeana Antoine Lépine - cylindr. Ten umožnil větší přesnost chodu, jako špindl. Lépine byl mistrem Abrahana Bregueta. Breguet byl jeho žákem. Lépine umožnil Breguetovi používat jeho patentovaný vynález, cylindr. Breguet cylindr dále vylepšil, pracovní plochu válečku dělal kamennou z rubínu a používal jej bezvýhradně ve všech svých strojích (jak jsem psal, nedělal žádné špindlovky) Tento patent (tzv. rubínový cylindr) umožnil používat svým žákům, například Oudinovi a také Jolymu. V té době to nemohl nikdo jiný dělat.
A to je velmi zajímavá věc těchto hodinek - pracovní plocha cylindru - válečku - je osazena po spolupráci s  Breguetem kamenem !!! To je špičková práce, ve své době to zvládlo minimum hodinářů zaměstnaných ve firmě Breguet a navíc to bylo chráněno patentem. I později po smrti Bregueta se toto provedení pro náročnost výroby vyskytuje jen výjimečně. Pracně byl kámen vybroušený do požadovaného tvaru. To byla technika na tu dobu... Vezměme v úvahu velikost součástky, o které mluvíme. Normální cylindr se skládá ze tří částí, váleček a ten má dva tampony z vrchu a ze spodu, to jsou čepy setrvačky. Tento cylindr je ze čtyř částí, má také dva tampony, ale tělo je ze dvou kusů, samotný ocelový váleček a do něj je vsazený kamen na jeho pracovní plochu, celkem tedy čtyři díly. Díky této konstrukci cylindru - válečku v kamenu je dosaženo výrazného zmenšení tření. U normálního cylindru je veliké tření, proto také byl později tento krok nahrazen kotvovým, zde díky kamenu je to jiné.
Otvor ve vnitřním prachovém víku slouží pro natahování hodinek. Rytina šipky otvor obkružující ukazuje, kterým směrem klíčkem při natahování točit. Ručičky se seřizují nasazením klíčku na čtyřhran v otvoru uprostřed. Ručičkami při seřizování času u bicích hodinek je lepší točit pouze po směru chodu ručiček.
Stroj, číselník i pouzdro je obecně vzato v dokonalé kondici na hodinky z tohoto období. Mají logicky vyplývající z jejich stáří 200 let některé z očekávaných, zcela minimálních, běžných známek užívání  ale stav je výrazně lepší, než u většiny podobných hodinek, které se dochovaly.

Svým dokonalým a nákladným provedením se hodinky stávají zaručeně ziskovou položkou Vašeho majetku, nenechejte si je proto ujít.

Vaše spokojenost je pro mě velmi důležitá !
Pokud se něco nedaří tak, jak jste si to představovali, dejte mi prosím vědět.
Negativní zpětná vazba nepřináší žádné výhody, můžeme mluvit o čemkoli, protože nákup je věcí důvěry!

V nepravděpodobném případě problému mě prosím nejprve kontaktujte, abych měl možnost zařídit řešení.

Vždy si vážím pozitivní zpětné vazby, kterou mi dá kupující.

Ujistěte se prosím, že máte finanční prostředky na zaplacení položky před zadáním příhozu v aukci.

Rád zodpovím včas kladené otázky na - frieshorseman.cz  nebo : honza1adamec@gmail.com
Vezměte prosím na vědomí, že při focení mohou vzniknout možné barevné i jiné nechtěné odlišnosti.

Veliké, pánské, francouzské, zlaté 18 kar. bicí hodinky. Hodinky mají průměr 54,5 mm, celé s oblíkem 74 mm a váhu 109,04 gramů. Vyrobeny jsou v čistě empírovém stylu, kolem let 1820, stáří řádově 200 let. Jsou v pěkném a plně funkčním stavu, spolehlivě jdoucí. Drží čas. Čtvrťové bití, dvěma kladívky do dvou spirál. Bití má mocný, čistý, silný a lahodný zvuk. Bicí spirály jsou originální a pěkně sladěné. Hodinky vždy odbijí správný časový údaj. Tyto hodinky jsou velkou technickou raritou. Byly totiž vyrobeny žákem samotného Abrahama Louise Bregueta. Signovány jsou : AUGUSTE JOLY - ELEVE DE BREGUET A PARIS No 1022. Eleve de Breguet znamená žák Bregueta, psali to v té době tou zkratkou. Viz kniha hodinářů Tardy. Vyráběl pro Bregueta jednotlivé díly hodinek a potom si založil samostatnou dílnu v Fg St-Honoré, 1830 - 40. Na odkazu se prosím podívejte na video : https://www.youtube.com/watch?v=rxbq4W3q5xE Na dalších 34 fotek se podívejte zde : https://frieshorseman.rajce.idnes.cz/JOLY_ELEVE_DE_BREGUET,_BICI,_18_KAR./ Mnohem více se budeme zajímat o předmět a způsob, jakým byly hodinky zhotoveny jak o hodnotu materiálu. Cenu mnohých předmětů tvoří pouze nadbytek diamantů a perel. Mě zajímá komplikovaná práce hodinářů. Lidí s touto dovedností je dnes velmi málo. Materiál pouzdra hodinek - zlato není ten vůbec nejnákladnější, ale řemeslné provedení tohoto stroje je na vysoké úrovni. Stroj svým provedení je vyšší kvality, než stroje té doby. Hodinky které vyráběl hodinář Abraham Louis Breguet (1747 - 1823) jsou opravdu velmi, velmi drahé a vyskytují se málo, těžko je někdo z nás má. Breguet vyráběl výhradně pouze hodinky s cylindrickým krokem, nikdy ne špindlovky (to nejsou originální Breguety). Koupí těchto hodinek se můžeme k Breguetovi reálně přiblížit, vyrobil je totiž jeho žák za použití jeho patentovaných technologií. Jedná se o bicí cylindrovky nejstaršího provedení. Bití je dvojhlasné, dvěma kladívky do dvou spirál. Pro aktivaci bití se ještě mačká krček hodinek. Později, kolem roku 1840 se bití aktivovalo z boku hodinek posuvnou pákou. Ta byla nahrazena kolem roku 1880 tlačítkem z boku hodinek a bití se vyvolalo jeho zmáčknutím. Zmáčknutím krčku dotlačíme palec natahovací páky bití na plochou stupňovitou vačku. Hloubkou záběru určíme, kolik hodin mají hodinky odbít. Zároveň pomocí zubů natahovací páky bití natáhnete samostatný pérovník bití, který pohání bicí mechanismus. Tyto hodinky mají těžké, robustní, celozlaté pouzdro. To je na svém boku zdobeno zachovalým gilošováním. Vnitřní signované prachové víko je jako vždy u empírových bicích hodinek a jako součást stroje zlacené v ohni. Číselník je smaltovaný, čistě empírového provedení, krásně zachovalý, nepoškozený a bez jakýchkoliv oprav. Hodinky mají průměr 54,5 mm, celé s oblíkem 74 mm a váhu 109,04 gramů. Ve srovnání s bicími špindlovkami je pouzdro těžší, obsahuje více zlata, protože stroj těchto hodinek je lehčí. Stroj hodinek je mimořádně kvalitně provedený. Hřídele jsou již vzácně v této době osazeny v kamenných ložiscích - neopotřebovatelná ložiska vyrobená z přírodních rubínů. Jedná se o přírodní, vrtané kameny, žádná novodobá syntetika. Vynález Nicolase Fatio (Fatio de Duillier) který na počátku 18. století objevil výrobu kamenných ložisek vrtáním a leštěním z přírodních drahokamů - rubínů. Uložení jako v moderních hodinkách. Samozřejmě s tím rozdílem, že oproti novodobým hodinkám natahovaných korunkou (ty mají syntetické kameny, zůstal pouze název) se jedná o přírodní rubíny. Rubín je růžový až tmavě červený minerál spadající do skupiny těch nejvzácnějších drahokamů. Muselo být velmi pracné rubín jako přírodní kámen obrobit a vyvrtat do něj díru malého průměru jako ložisko čepu. Hodinky mají kamenů sedm. Dvě ložiska stoupacího kola, dvě základní ložiska setrvačníkové hřídele, jejich dva krycí plátky a vzácně cylindr je také kamenný, viz dále.. kvalita na rok 1820 - 30. Tento stroj v době empíru, kdy se běžně dělaly špindlovky, používá slavného vynálezu - dnes zvaného 1770 - revolučním Lépine kalibrem. Tedy používá vynález Jeana Antoine Lépine - cylindr. Ten umožnil větší přesnost chodu, jako špindl. Lépine byl mistrem Abrahana Bregueta. Breguet byl jeho žákem. Lépine umožnil Breguetovi používat jeho patentovaný vynález, cylindr. Breguet cylindr dále vylepšil, pracovní plochu válečku dělal kamennou z rubínu a používal jej bezvýhradně ve všech svých strojích (jak jsem psal, nedělal žádné špindlovky) Tento patent (tzv. rubínový cylindr) umožnil používat svým žákům, například Oudinovi a také Jolymu. V té době to nemohl nikdo jiný dělat. A to je velmi zajímavá věc těchto hodinek - pracovní plocha cylindru - válečku - je osazena po spolupráci s Breguetem kamenem !!! To je špičková práce, ve své době to zvládlo minimum hodinářů zaměstnaných ve firmě Breguet a navíc to bylo chráněno patentem. I později po smrti Bregueta se toto provedení pro náročnost výroby vyskytuje jen výjimečně. Pracně byl kámen vybroušený do požadovaného tvaru. To byla technika na tu dobu... Vezměme v úvahu velikost součástky, o které mluvíme. Normální cylindr se skládá ze tří částí, váleček a ten má dva tampony z vrchu a ze spodu, to jsou čepy setrvačky. Tento cylindr je ze čtyř částí, má také dva tampony, ale tělo je ze dvou kusů, samotný ocelový váleček a do něj je vsazený kamen na jeho pracovní plochu, celkem tedy čtyři díly. Díky této konstrukci cylindru - válečku v kamenu je dosaženo výrazného zmenšení tření. U normálního cylindru je veliké tření, proto také byl později tento krok nahrazen kotvovým, zde díky kamenu je to jiné. Otvor ve vnitřním prachovém víku slouží pro natahování hodinek. Rytina šipky otvor obkružující ukazuje, kterým směrem klíčkem při natahování točit. Ručičky se seřizují nasazením klíčku na čtyřhran v otvoru uprostřed. Ručičkami při seřizování času u bicích hodinek je lepší točit pouze po směru chodu ručiček. Stroj, číselník i pouzdro je obecně vzato v dokonalé kondici na hodinky z tohoto období. Mají logicky vyplývající z jejich stáří 200 let některé z očekávaných, zcela minimálních, běžných známek užívání ale stav je výrazně lepší, než u většiny podobných hodinek, které se dochovaly. Svým dokonalým a nákladným provedením se hodinky stávají zaručeně ziskovou položkou Vašeho majetku, nenechejte si je proto ujít. Vaše spokojenost je pro mě velmi důležitá ! Pokud se něco nedaří tak, jak jste si to představovali, dejte mi prosím vědět. Negativní zpětná vazba nepřináší žádné výhody, můžeme mluvit o čemkoli, protože nákup je věcí důvěry! V nepravděpodobném případě problému mě prosím nejprve kontaktujte, abych měl možnost zařídit řešení. Vždy si vážím pozitivní zpětné vazby, kterou mi dá kupující. Ujistěte se prosím, že máte finanční prostředky na zaplacení položky před zadáním příhozu v aukci. Rád zodpovím včas kladené otázky na - frieshorseman.cz nebo : honza1adamec@gmail.com Vezměte prosím na vědomí, že při focení mohou vzniknout možné barevné i jiné nechtěné odlišnosti.

Nabídka č. 7014729965 Vystaveno 30.07. 20:07 Zobrazení: 499