Vaše internetové připojení je zpět. Aby vše fungovalo správně, klikněte pro přenačtení stránky.
Nejste připojeni k internetu. Zkontrolujte své připojení a zkuste to prosím znovu.
SKONČENO
Nabídka už bohužel skončila, ale níže jsme vám našli pár podobných.

Podobné nabídky ke skončené nabídce

Blue Tara - Broušený kus křišťálu s modrým amfibolem S 3 - Minerály a zkameněliny
Blue Tara - Broušený kus křišťálu s modrým amfibolem S 3 - Minerály a zkameněliny
1 z 1

Blue Tara - Broušený kus křišťálu s modrým amfibolem S 3

Skončeno
Cena
860 Kč
Ukončeno ve středu 10. 7. 2024, 15:28:01
Doprava a platba
Balíkovna Od 65 Kč
Zásilkovna ČR přes Aukro na výdejní místo Od 85 Kč
Balík Do ruky 110 Kč
Osobní převzetí
Liberec
Doba dodání 4-6 dní
Kartou online
Bankovním převodem
Podrobnosti
Blue Tara - Broušený kus křišťálu s modrým amfibolem S 3
Popis předmětu
Informace od prodejce
Lokalita

Cena je navýšena o provizi Aukra. Výhodněji můžete nejen tento kus zakoupit v našem internetovém obchodě mineraly-afrodite


Největší rozměr: 28-35 mm

Váha: 8-13 g

Země původu: Ipupiara, Brazílie


Broušené kusy křišťálu se vzácnou inkluzí modrého amfibolu (Blue Tara)

Tato vzácná kombinace minerálů se nachází pouze v lokalitě Ipupiara v Brazílii. Modrý amfibol, který tvoří inkluze v tomto minerálu, patří do rodiny turmalínů. Křišťál je průzračná odrůda křemene a zároveň jeden z nejrozšířenějších minerálů vůbec. Krystalizuje v klencové soustavě. Nachází se po celém světě, jako naleziště jedinečných kusů můžeme zmínit Brazílii (například oblast Diamantina), Tibet a Nepál nebo Alpy. Jeho užívání je doložené již během neolitu, kdy jeho úlomky sloužily jako hroty šípů a kopí. Název vznikl z řeckého slova krustallos - led. (ve strověkém Římě se věřilo, že se jedná o hluboce zamrzlé kusy ledu). Často byl užíván k výrobě uměleckých předmětů nebo jako talisman.

Cena je navýšena o provizi Aukra. Výhodněji můžete nejen tento kus zakoupit v našem internetovém obchodě mineraly-afrodite Největší rozměr: 28-35 mm Váha: 8-13 g Země původu: Ipupiara, Brazílie Broušené kusy křišťálu se vzácnou inkluzí modrého amfibolu (Blue Tara) Tato vzácná kombinace minerálů se nachází pouze v lokalitě Ipupiara v Brazílii. Modrý amfibol, který tvoří inkluze v tomto minerálu, patří do rodiny turmalínů. Křišťál je průzračná odrůda křemene a zároveň jeden z nejrozšířenějších minerálů vůbec. Krystalizuje v klencové soustavě. Nachází se po celém světě, jako naleziště jedinečných kusů můžeme zmínit Brazílii (například oblast Diamantina), Tibet a Nepál nebo Alpy. Jeho užívání je doložené již během neolitu, kdy jeho úlomky sloužily jako hroty šípů a kopí. Název vznikl z řeckého slova krustallos - led. (ve strověkém Římě se věřilo, že se jedná o hluboce zamrzlé kusy ledu). Často byl užíván k výrobě uměleckých předmětů nebo jako talisman.

Nabídka č. 7063505699 Vystaveno 09.07. 13:07 Zobrazení: 1