search
account_circlecamera_altshopping_cartProdat
Kategorieclose
Vyberte si kategorii
Fotografie Ivana Havla v křesle s dýmkou
visibility
Fotografie Ivana Havla v křesle s dýmkou - Sběratelské fotografie
Fotografie Ivana Havla v křesle s dýmkou - Sběratelské fotografie
1 z 2
Vyvolávací cena
2 500 Kč

Nikdo nezakoupil

access_time
Ukončeno sobota, 18. 12. 2021, 11:33:25
access_time
Ukončeno sobota, 18. 12. 2021, 11:33:25
Žádný příhoz
visibilityŽádný sledující
Žádný příhoz
Prodejce favorite
    • Přeprava zdarma

      Při nákupu nad 0 Kč od lemniskataz

    • Doba dodání (od obdržení platby)

      7-10 dní

    Fotografie Ivana Havla v křesle s dýmkou - černobílá, fotopapír lustre, Bez názvu, formát 60x40 cm, autor: Leona Kalvodová, v klip rámu.


    Fotografie jsou vystaveny od 15. listopadu do 18. prosince v podniku Myslíš? Na adrese Skořepka 3, Praha 1, 110 00. Otevřeno je nyní každý den 17:00 - 22:00 hodin.


    Možná úplně poprvé se na jedné výstavě potkávají fotografie bratrů Ivana a Václava Havlových. Aukce 8 snímků Leony Kalvodové a Petra Jančárka připomínají tyto dva neobyčejné muže. Byli výjimeční, každý jinak a po svém, ale oba zcela zásadně.


    "Naděje není přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne." Tato slova Václava Havla jsou stejně nadčasová jako jeho další: "Hlavním nepřítelem jsou dnes naše vlastní vady: lhostejnost k věcem veřejným, pýcha, přehnané osobní ambice, sobectví." 


    Možná není třeba k této výstavě říct víc. A nebo přece: Ivan Havel kdysi na otázku, kam zmizeli ti lidé, kteří táhli za Havlovou rakví přes Karlův most na Hrad, odpověděl: "Nezmizeli. Jen to, co v těch lidech zůstalo, není tak hlasitě slyšet. je to nějaká struna, která v lidech stále rezonuje. A rozezvučí se znovu při každém Václavově kulatém výročí. Odkudsi se ti lidé znovu vynoří, aniž by byli kýmkoliv svolávání. Nemyslím, že někdy vyniknou jako politická síla, že třeba založí politickou stranu. Ale budou tu."


    Výtěžek z aukce půjde na činnosti chráněné dílny Lemniskáta www.lemniskata.cz, více o dílně a o aukci: http://lemniskata.cz/news/detail/274