Vaše internetové připojení je zpět. Aby vše fungovalo správně, klikněte pro přenačtení stránky.
Nejste připojeni k internetu. Zkontrolujte své připojení a zkuste to prosím znovu.
Nabídka už bohužel skončila, ale níže jsme vám našli pár podobných.
HISTORICKÁ MAPA MORAVA, FAKSIMILE 50 x 60 cm - Staré mapy a veduty
HISTORICKÁ MAPA MORAVA, FAKSIMILE 50 x 60 cm - Staré mapy a veduty
HISTORICKÁ MAPA MORAVA, FAKSIMILE 50 x 60 cm - Staré mapy a veduty
1 z 2

HISTORICKÁ MAPA MORAVA, FAKSIMILE 50 x 60 cm

Skončeno
Cena
500 Kč
Ukončeno v úterý 11. 10. 2022, 10:11:00
Doprava a platba
Zásilkovna na výdejní místo Od 95 Kč
Doporučená zásilka 210 Kč
Mezinárodní přeprava 270 Kč
Doba dodání 4-6 dní
Bankovním převodem
Podrobnosti
HISTORICKÁ MAPA MORAVA, FAKSIMILE 50 x 60 cm
Popis předmětu
Informace od prodejce
Období

MORAVA:

Ve třetím desetiletí 18. stol. se v zahraničních atlasech objevuje v pořadí třetí (tzv. stavovská) mapa Moravy vynikajícího rakouského kartografa Jana Kryštofa Mullera, který mapu zhotovil v roce 1716. Císařské privilegium ji chránilo deset let před kopírováním a teprve po uplynutí této lhůty vydal mapu ve zmenšené podobě slavný německý kartograf, rytec a nakladatel Johann Baptist Homann (1664 - 1724) a jeho dědicové v Norimberku ve svých atlasech. Titul je umístěn v bohatě zdobené barokní kartuši se jménem autora i vydavatele. Pro kresbu terénu použil Muller pahorkové metody, zachytil rovněž komunikační síť a velké množství sídel. Poprvé zobrazil krajské dělení - šest moravských krajů, které existovaly v této podobě až do roku 1751. Mapa má měřítko v moravských mílích.  


FAKSIMILE NA RUČNÍM PAPÍRU / velice dekorativní /

Tisk na ruční papír, legendární italské papírny  FABRIANO založené v roce 1264, využívali velikáni historie Michelangelo di Lodovico Buonarroti a Raffael Santi a Ludwig Van Beethoven. Ruční papír je vyroben z čisté bavlny s vodoznakem, jeho životnost je přibližně 600 let ověřená historií. Dnešní moderní papír, který denně používáme pro psaní a tisk, je vyroben z celulózy / celulóza je vyrobena ze dřeva, / životnost cca. 150-200 let /

Vodoznak

Průsvitný vzor nebo nápis vytištěný na povrchu papíru, který je viditelný, když je papír držen proti světlu. Tento vynikající vynález odborníků Fabriano je oslavován a respektován po celém světě již od 13. století. Používali ho jako ochranná známka řemeslníků a později jako ochrana proti padělání. 

Mapu přepravujeme v pevném tubusu.

MORAVA: Ve třetím desetiletí 18. stol. se v zahraničních atlasech objevuje v pořadí třetí (tzv. stavovská) mapa Moravy vynikajícího rakouského kartografa Jana Kryštofa Mullera, který mapu zhotovil v roce 1716. Císařské privilegium ji chránilo deset let před kopírováním a teprve po uplynutí této lhůty vydal mapu ve zmenšené podobě slavný německý kartograf, rytec a nakladatel Johann Baptist Homann (1664 - 1724) a jeho dědicové v Norimberku ve svých atlasech. Titul je umístěn v bohatě zdobené barokní kartuši se jménem autora i vydavatele. Pro kresbu terénu použil Muller pahorkové metody, zachytil rovněž komunikační síť a velké množství sídel. Poprvé zobrazil krajské dělení - šest moravských krajů, které existovaly v této podobě až do roku 1751. Mapa má měřítko v moravských mílích. FAKSIMILE NA RUČNÍM PAPÍRU / velice dekorativní / Tisk na ruční papír, legendární italské papírny FABRIANO založené v roce 1264, využívali velikáni historie Michelangelo di Lodovico Buonarroti a Raffael Santi a Ludwig Van Beethoven. Ruční papír je vyroben z čisté bavlny s vodoznakem, jeho životnost je přibližně 600 let ověřená historií. Dnešní moderní papír, který denně používáme pro psaní a tisk, je vyroben z celulózy / celulóza je vyrobena ze dřeva, / životnost cca. 150-200 let / Vodoznak Průsvitný vzor nebo nápis vytištěný na povrchu papíru, který je viditelný, když je papír držen proti světlu. Tento vynikající vynález odborníků Fabriano je oslavován a respektován po celém světě již od 13. století. Používali ho jako ochranná známka řemeslníků a později jako ochrana proti padělání. Mapu přepravujeme v pevném tubusu.

Nabídka č. 7017109275 Vystaveno 11.09. 10:09 Zobrazení: 167