chevron_left Sinclair ZX Spectrum

Parametry zrušit filtry Země doručení
Typ nabídky
Stav zboží
Cena (Kč)
Lokalita
Do vzdálenosti km
Parametry nabídky
Doba dodání (od obdržení platby)
Vystavené před
Končící za méně než

Nejlepší Sinclair ZX Spectrum

Populární nabídky
V mém okolí

Pro zobrazení nabídek ve vašem okolí potřebujeme mít přístup k poloze. Povolte prosím tuto funkci ve vašem zařízení.

Našli jsme vám celkem 115 nabídek O výsledcích
Seřadit podle:Cena, nejdražšíkeyboard_arrow_down
Relevance:
done nejlepší shoda
Cena:
done nejlevnější
done nejdražší
Cena včetně přepravy:
done nejlevnější
done nejdražší
Počet kupujících:
done nejméně
done nejvíce
Čas:
done právě končící
done nejnovější
favorite Hlídat podobné nabídky
Našli jsme vám celkem 115 nabídek O výsledcích
Seznam doporučených nabídek
12 chevron_right chevron_right nabídek na stránce
Seznam nabídek
Populární nabídky
12 chevron_right chevron_right

Sbíráte historické počítače a chtěli byste mít ve vaší sbírce počítač s přezdívkou Speccy? Právě pro vás jsme připravili nabídku britských počítačů Sinclair ZX Spectrum. Prozradíme vám historii výrobce, varianty počítačů této řady, jejich i kompatibilní periférie od ostatních výrobců. Podívejte se na naši aktuální nabídku.

Historie Sinclair Research

Anglického výrobce Sinclair Research založil v roce 1961 Clive Sinclair ještě pod jménem Sinclair Radionics. Nejdříve společnost prodávala kalkulátory, rádia a HiFi výbavu. Po pěti letech od vzniku společnosti vyrobila první kapesní televizor, k jejich prodeji však nikdy nedošlo. Během 80. let 20. století se již Sinclair Research zaměřil na výrobu a prodej osobních počítačů a řadu ZX Spectrum představil v dubnu 1982. Kvůli chybám u počítačů Sinclair TV80, Sinclair QL a nastalým finančním problémům společnost prodala práva na své počítače firmě Amstrad v roce 1986.

Sinclair ZX Spectrum +
Sinclair ZX Spectrum 128K+

Jednotlivé počítače Sinclair ZX Spectrum

Ještě před uvedením řady ZX Spectrum se na trhu objevily mikropočítače Sinclair ZX 80 (1980) a Sinclair ZX 81 (1981). Po nich již následovala tato řada osmibitových počítačů ZX Spectrum, postupně se na trhu objevily Sinclair ZX Spectrum (1982), Sinclair ZX Spectrum+ (1984), Sinclair ZX Spectrum 128K+ (1986), Sinclair ZX Spectrum +2 (1986), Sinclair ZX Spectrum +3 (1987) a Sinclair ZX Spectrum +2A/+2B (1987).

Periférie pro počítače Sinclair ZX Spectrum

Kromě samotných stolních počítačů si zákazníci mohli pořídit celou řadu doplňků pro jejich počítače. K těmto doplňkům patří ZX Printer (jehličková tiskárna), ZX Interface I, ZX Interface II (rozhraní pro připojení zařízení), ZX Microdrive (paměťové médium), joysticky Sinclair SJS-1, Sinclair SJS-2 (joysticky), Sinclair Magnum Light Phaser (světelná pistole), Keypad (numerická klávesnice).

Sinclair Joystick

Kompatibilní periférie

Pro počítače z řady ZX Spectrum bylo možné pořídit i další příslušenství od ostatních výrobců, těmi hlavními byly Kempston a Cheetah. Kompatibilními perifériemi byly například disketové jednotky, joysticky, zvuková zařízení, DivIDE (zařízení pro možné čtení dalších formátů disket), Spectranet a Speccyboot (ethernetové karty).

Zobrazit méně keyboard_arrow_up