search
account_circlecamera_altshopping_cartProdat
Kategorieclose
Vyberte si kategorii

Hodinky Omega Constellation, COSC, Chronometr, Gérald Genta, Automatic (7000534589)

Hodinky Omega Constellation, COSC, Chronometr, Gérald Genta, Automatic - Šperky a hodinkyHodinky Omega Constellation, COSC, Chronometr, Gérald Genta, Automatic - Šperky a hodinkyHodinky Omega Constellation, COSC, Chronometr, Gérald Genta, Automatic - Šperky a hodinkyHodinky Omega Constellation, COSC, Chronometr, Gérald Genta, Automatic - Šperky a hodinkyHodinky Omega Constellation, COSC, Chronometr, Gérald Genta, Automatic - Šperky a hodinkyHodinky Omega Constellation, COSC, Chronometr, Gérald Genta, Automatic - Šperky a hodinkyHodinky Omega Constellation, COSC, Chronometr, Gérald Genta, Automatic - Šperky a hodinkyHodinky Omega Constellation, COSC, Chronometr, Gérald Genta, Automatic - Šperky a hodinky
Hodinky Omega Constellation, COSC, Chronometr, Gérald Genta, Automatic - Šperky a hodinky
1 z 8
Vyvolávací cena
65 000 Kč
Končí čtvrtek 29. 9. 2022, 18:57:35
Aukce má plovoucí konec
Kolik přihodit?
34 sleduje
Žádný příhoz
Cena Kup teď!
68 000 Kč
Doprava
Cenný balík 250 Kč
Kurýrní služba 250 Kč
Platba
Platba kartou online
Platba při převzetí
Platba převodem
Prodejce
account_circlecamera_alt

Uživatel má plně ověřený účet

  • Popis předmětu
  • Náklady na přepravu a platba

Ze své sbírky prodávám nadčasové pánské náramkové hodinky Omega Constellation - Oficiálně certifikovaný chronometr se samonátahem. Tedy stroj splňující ty nejvyššími nároky na přesnost chodu, který se nošením sám natahuje. Ciferník s efektem sluneční tříště je osazen indexy z masivního 18K zlata vykládanými černými drahokamy. Jedná se o pánské hodinky vyrobené ze žlutého zlata o ryzosti 18 karátů a tedy s obsahem 75 % čistého zlata a oceli. Šperkařské zlato je v italské kvalitě, což znamená zlato nejvyšší kvality, které nedegraduje při styku spokožkou. Silná vrstva 285 mikronů zlatého plechu je nalisována na ocelové jádro, tím dojde k tomu, že reálným povrchem je skutečné masivní zlato, které má estetické vlastnosti pravého zlata a lze ho leštit a ne pozlacená ocel. Lisované zlato se také tak snadno nesetře. Pouzdro hodinek je absolutní designérská špička, kterou pro Omegu vytvořil nejslavnější návrhář hodinek Gerald Gent, který pro Omegu v té době pracoval. 9 z 10 nejikoničtějších modelů hodinek v historii navrhoval právě Genta. Hodinky jsou mechanické s automatickým samonátahem. Constellation neboli Souhvězdí je nejslavnější řada firmy Omega. Na spodním víčku je krásný medailon z masivního zlata, představující ženevskou observatoř se souhvězdím osmi hvězd. Ty symbolizují osm na sebe navazujících vítězství hodinek Omega v soutěžích hodinářské přesnosti. Jedná se o v Česku nesehnatelný model. V realitě jsou asi o 20 % větší než na fotografiích, kde vypadají menší díky fotografickému zkreslení.

 

Web : www.omegawatches.com

 

 

Značka : Firma Omega je nejznámnější výrobce značkových hodinek na světe. V roce 1848 ji v La Chaux-de-Fonds založil Luis Brandt . Takže tradiční značka s opravdu významnou hodinářskou historií. Proslula vysoce přesnými stroji, které jí v polovině  20.století vynesly 8 vítězství v hodinářských soutěžích v řadě. To dalo vzniknout nejslavnější řadě hodinek Omega s názvem Constellation se symbolem 8 hvězd nad Ženevskou observatoří.  Mezi slavné osobnosti, kteří nosí hodinky Omega, patří například herečka Kate Winslet, Daniel Craig nebo herec Tom Hanks. Krásné zlacené Constellationy s černým ciferníkem nosil Elvis Presley.

 

Pouzdro: 18K žluté zlato v nejvyšší kvalitě lisované na oceli, luneta z masivního zlata, jednoduché a krásně provedené, proto se dobře leští, překvapivě bez větších škrábanců, přirozené stopy po nošení .Tvar a provedení pouzdra je mimořádně kvalitní klenotnickou prací. Navrhl nejslavnější designér Gerald Genta. Pro speciální vodotěsnost nemají hodinky spodní víčko a jsou z jednoho kusu. Strojek se vytahuje přes otvor pro ciferník.

Ciferník : Broušený efekt tzv. sluneční tříště, sametový smetanový lak, zlaté hodinové indexy s ebonitovým vykládáním, tištěné minutové indexy, stopy používání

Ručičky : Zlaté z 18K žlutého zlata s luminiscencí a černou barvou pro větší kontrast a čitelnost

Sklíčko : Hesalitové

Stroj : Legendární stroj Omega kaliberní číslo 564 v prvotřídní extra kvalitě, která je značena číslem 1 vyraženým v logu Omega. Oficiálně Certifikovaný Chronometr, pokud je v dobrém stavu a správně seřízen může být odchylka do 1 minuty za měsíc. Jedná se o geniální luxusní stroj, který je jedním z nejlepších automatických nátahů v historii. Velké červené rubíny zajišťují perfektní přesnost a trvanlivost stroje, adjustováno v pěti  polohách, můstky v barvě červeného zlata, ocelová kola nátahu zdobená boušeným efektem sluneční tříště, jemně broušené díly můstků, setrvačka opatřená mikro-regulací z leštěné oceli pro maximální přesnost a stabilitu, rychlé přepnutí data vytažením korunky do polohy 2, poloha 1 je seřizování ručiček, datum se nesmí měnit v době od 8 do 12 hodin večer, kdy je spuštěn mechanismus změny data, protože by se mohl poškodit stroj a musel by se opravit

Počet Rubínů : 24

Sériové číslo stroje : 24778719

Rok výroby : 1967

Rozměry strojku : Průměr 27,9 mm, výška 5,05 mm

Frekvence 19800 úderů za hodinu

Rezerva nátahu : 50 hodin

Průměr Pouzdra : 35,0 mm; Hloubka 10,5 mm včetně sklíčka; výška 38 mm;

Váha : 39,1 g s řemínkem

Řemínek :  Nový luxusní kožený řemínek Condor z Velké Británie

Celkový stav : Mimořádně pěkný, vyčištěno, promazáno a seřízeno v Září 2021, takže další servis až 2027 až se začnou zpožďovat, jdou velice přesně. Obvyklé stopy po nošení, za mne sotva znatelné.

Pravost : Za pravost ručím vrácením peněz. Lze nechat ověřit u hodináře nebo u zastoupení firmy Omega.

Signováno : Na ciferníku, uvnitř pouzdra, na stroji, na korunce,

Vodotěsnost : Zvýšená vodotěsnost, pro jistotu lze nechat přetěsnit, nicméně hodinky nejsou určeny k plavání

Země původu : Švýcarsko

Servisovány : Září 2021, další servis až se začnou zpožďovat nebo za 5 -6 let

Záruka : 1 rok na bezproblémové fungování stroje, neplatí pro mechanické poškození pádem, špatným používáním, atd..

Cena Nových Srovnatelných : okolo 400.000 Kč

Investiční doporučení : Vynikající dlouhodobá investice a především opravdový klenot, doporučuji nosit, nevhodné pro krátkodobou spekulaci, očekávám zvýšení ceny o 100% v průběhu 10 let, tedy přesně jako došlo k 100% zhodnocení tohoto modelu v právě uplynulých 10 letech. V případě dlouhodobé investice člověk nemůže udělat chybu. Krákodobě nákup z hlediska zhodnocení nedoporučuji. Z pohledu estetické hodnoty a kvality stroje jsou za tuto cenu neuvěřitelně výhodné.

Zkušenost investora a sběratele : Koupil jsem si automobil Mitsubishi v hodnotě 500.000 Kč. Po deseti letech používání jsem ho prodal za 25.000 Kč a na servisování jsem vydal dalších 100.000 Kč. Ztráta z původní hodnoty 95%. Můj známý si koupil značkové klasické hodinky Vacheron Constantin z 18K zlata z roku 1966 za 100.000 Kč od sběratele jako jsem já. Používal je. Za dvojí servis dal 3500Kč  během deseti let. Při obměně sbírky je dal na prodej. Před prodejem je ani nemusel dát přeleštit, neboť zlato se nošením samo leští stálým otíráním o košili a svetr. Prodaly se za 280.000 Kč. Získal 180 % zhodnocení, tedy 18 % ročně. I kdyby nezískal ani 2% procenta zhodnocení, stále by mu to pokrylo servis a nosil by krásné klasické hodinky po dobu deseti let úplně zadarmo. Zkuste si deset let zdarma jezdit v luxusním Mercedesu. To vysvětluje, proč někteří lidé jsou bohatí a jiní chudí.

Video :

Servis : https://www.youtube.com/watch?v=01HXKtvUdrc

Historie Constellation : https://www.youtube.com/watch?v=NnXkRNHkCS8

 

Gerald Genta

 

 

Geniální Gerald Genta, který vytvořil Omega Constellation, Patek Philippe Nautilus, Audemars Piguet - Royal Oak, IWC - Ingenieur, Vacheron Constantin Overseas, Bulgari Diagono a přibližně 100.000 dalších designů nejlepších značek. 9 z 10 nejslavnějších a nejúspěšnějších hodinkových designů vytvořil jediný člověk, a to byl právě Genta. Genta kreslil nové hodinky s lehkostí s jakou psal Antonio Vivaldi hudbu. I když jsem vlastnil desítky hodinek, tak teprve když jsem nosil první Constellationy, měl jsem pocit, že jsem pochopil, co to znamená nosit opravdové hodinky. Ten rozdíl je prostě nepopsatelný.

Genta pracoval pro Omegu externě nepřímo od roku 1952, když dělal návrhy pouzder, ciferníků a indexů. Obrovský nárůst prodejů vzbudila zvědavost na to kde se tyto návrhy berou. Když zjistila Omega, že od Geralda Genty, nabídla mu výjimečné podmínky spolupráce, které do té doby žádný designér neměl. Genta pracoval pro Omegu od roku 1959 do roku 1969. Poté přešel na volnou nohu a později založil vlastní hodinářskou firmu pod svým jménem.

 

Gerald Genta - stránka značky : https://www.geraldgenta.com/

Gentova nadace : https://www.geraldgenta-heritage.com/iconic-models

 

Video : A Brief History of Gerald Genta - Stručná Historie Geralda Genty

Video 2 : Gerald Genta's Iconic Watch Designs - Ikonické Návrhy Hodinek Geralda Genty

 

 

Hodnocení sběratele : 10* /10

 

Absolutní špička. Geniální Gerald Genta. Broušený a lakovaný smetanový ciferník. Indexy z masivního 18K zlata jsou vykládané černými drahokamy. Výsledkem je, že černá časem nesleze a nevybledne, a indexy nekorodují, tak jako pouze pozlacované. Nápis Omega a dokonce i okénko datumovky jsou z masivního 18K zlata. Ručičky zlaté. Na pouzdru nalisováno masivní zlato o tloušťce neuvěřitelných 280 mikronů, téměř stokrát více než na běžných pozlacovanách hodinkách. Hodinky jsou prakticky jako nové s drobnými stopami po nošení.  Na těchto hodinkách je prostě všechno správně. Podle nich by se dal vyučovat perfektní hodinkový design. Constellation jsou oprávněně považovány za  nekrásnější řadu hodinek v historii. Za mne jedny z nejpěknějších klasických hodinek Omega Constellation, myslím že tento model a model pouzdra tzv. kozí nožky jsou absolutně to nejlepší v celé sérii Constellation. Srovnal bych je s nejlepšími Patek Philippe, nic extravagntního, ale perfektně ladí.

 

V realitě vypadají asi stokrát lépe než na fotografiích. V realitě jsou asi o 20 % větší než na fotografiích, kde vypadají menší díky fotografickému zkreslení. Není divu, Genta dělal svoje věci pro potěchu oka a ne pro reklamní plakát, právě proto jsou i dnes tak populární. Krásné zvenku i zevnitř. Mužný design ciferníku s velkými hodinovými indexy, které jsou u zlatých hodinek spíše vzácností. Nádherný klidný chod 19800 vibrací za hodinu, po přiložení k uchu pohladí na duši. Omega 564 má již rychloposuv datumu, ten se spustí vytažením korunky do vnější druhé polohy, nesmí se dělat od 9 noční - 1 ranní hodiny, aby nedošlo k ohnutí rychloposuvného mechanismu. Oceňuji klasický rozměr, díky němuž  jsou velmi pěkné na pohled, zkoušel jsem nosit 40 mm hodinky, ale ty nejsou elegantní a na ruce působí humpoláckým dojmem. Perfektní stav s drobnými stopami po nošení. Tyto hodinky jsou opravdový šperk, špičkový technický stroj a umělecké dílo v jednom.

 

Tato konkrétní verze je prakticky nesehnatelná a navíc ve skvělém stavu. Jedná se o skvělou dlouhodobou investici, neboť cena těchto hodinek stále roste a jejich počet je omezen. Ideální pro někoho, kdo má velmi dobrý vkus. K ušlechtilým hodinkám patří ušlechtilý kov a opravdoví muži nosí opravdové hodinky. Tradičně nosí zlaté hodinky lékaři, soudci, advokáti, vyšší manažeři a majitelé firem, tedy lidé kteří mají dobrý cit pro hierarchii hodnot. Zlatá je barva Boha a lidé kteří nosí zlaté hodinky, říkají že přitahují bohatství. Dávám 10 hvězdiček z deseti. Nic z toho co dnes značka Omega vyrábí se po estetické a technické stránce těmto hodinkám nevyrovná. Pokud budou servisovány každých 6 let, tak budou bez problémů chodit 200 let.

 

Hodinky mají krásné semišové pouzdro značené zlatým potiskem Omega.

 

Cena nových : 400.000 Kč. Moje zkušenost je, že cena těchto hodinek roste o 5-10% ročně, takže skvělá investice.

 

 

Jak Posoudit Stav Omega Constellation:

 

 

1. Stav ciferníku - neměl by být rezavý, flekatý nebo příliš poškrábaný.

2. Obnošenost a poškrábanost pouzdra, případně zničení hran neodborným přelešťováním

3. Stav stroje - Viděl jsem krásně esteticky zachované Constellationy s naprosto zničenými stroji, protože je majitel nenechal pravidelně servisovat. Někdy to je prakticky neopravitelné a může to snadno stát i desítky tisíc.  Proto doporučuji nikdy nekupovat Constellationy neservisované a bez záruky. Neservisovat hodinky je jako neměnit olej v motoru u auta, ušetří se pár korun ročně a přijdete o motor v ceně desítek tisíc. Stroj ve špatném stavu nelze seřídit tak, aby držel dobrý čas.

4. Stav ručiček - neměly by být rezavé, špinavé, zohýbané anebo mít vypadanou luminiscenci

5. Stav korunky - neměla by být neoriginální, rezavá nebo odřená

6. Stav sklíčka - nemělo by být poškrábané, plastová sklíčka časem stárnou a plast slepne a praská, takže jednou za 20 let je nutná výměna. Vyleštění poškrábaného sklíčka u hodináře vyjde asi na 100Kč. Mělo by mít rozpínací kroužek ve stejné barvě jako má pouzdro.

7. Servis - v autorizovaném servisu může cena vystoupat velmi vysoko ( obvykle 5 - 10 tisíc Kč. V případě většího poškození snadno i 25.000 Kč ) Dobrý hodinář ji však zvládne v ceně mezi 1600 - 3000 Kč. Záleží na stavu stroje, protože množství práce na vyběhaném a poškozeném stroji je nesrovnatelné. Proto doporučuji kupovat pouze pravidelně servisované hodinky.

8. Řemínek - kvalitní řemínek může stát i několik tisíc Kč

9. Originální krabička - původní krabičky ze 60-tých let jsou krásné červené s červeným a bílým vnitřním polstrováním, mají zlatý potisk Omega a stojí 5.000 - 10.000 Kč.

10. Orignální spona řemínku. Spony se dost ochodí při pravidelném nošení a tak zachovalá spona na 60 let starých hodinkách je velká vzácnost, dá se koupit do 100 EUR

11. Stav medailonu na dýnku hodinek. Medailon je vytvořen z masivního 14K zlata a tvoří důležitou součást estetiky těchto hodinek, proto by neměl být rozleštěný, poškrábaný anebo odpadlý. Pro čištění medailonu doporučuji celé pouzdro jednou za čas nechat vyčistit v ultrazvukové čističce u hodináře, stojí to 200 - 300 Kč a obvykle to udělají i s jemným přeleštěním sklíčka.

12. Design. Vzácné modely jako třeba Pie-Pan, Kozí-nožky anebo tyto tzv. Monocoque jsou obvykle až dvakrát dražší než více běžné. 

 

 

 

Proč prodávám :

 

Jsem dlouholetý sběratel a vždy jsem sbíral ty nejkvalitnější kusy do své sbírky. Díky své profesi jsem mohl cestovat a nakupoval jsem po celém světě. Nejsem obchodník, takže mne nic netlačí k prodeji. Hodinky jsou můj koníček a rád bych pozvedl úroveň českého sběratelství tím, že seznámím obecenstvo aukra s opravdu vynikajícími věcmi. Po letech nastal čas zredukovat sbírku, tak aby dávala hlavu a patu, takže si nenechte ujít příležitost vlastnit některé unikáty z mé kolekce. Na rozdíl od překupníků, kteří nedají do hodinek ani korunu a prodávají bez záruky, se jako sběratel o své hodinky pěkně starám. Většinu jsem nechal profesionálně vyčistit a servisovat, takže jsou ve špičkové kondici a dávám na ně dlouhou záruku.

 

 

I když jsem sbírání hodinek nebral primárně jako investici, tak k mému překvapení, hodnota kvalitních hodinek posledních dvacet let setrvale roste o 5-10% za rok. Výjimkou je období 2016 - 2021 kdy došlo díky chaosu na trzích k nárůstu o 100 - 200 procent, to znamená zhodnocení o 20-40% za rok v závislosti kvalitě a značce. Je to pochopitelné, klasické hodinky představují hodnotný historický exponát, technickou památku a často v podstatě i šperk v jednom. Cena zlata a drahých kovů stále roste. Zároveň nikdy nemohou zcela ztratit svou cenu jako třeba akcie. Nikdy například nemohou klesnout pod skutečnou hodnotu zlata obsaženého v hodinkách. Tyto hodinky patřily do mé osobní sbírky budované více než 35 let a podobné kusy se tu jen tak neobjeví.

 

Rozumné  protinávrhy návrhy rád uvážím. Dotazy zodpovím.

 

 

Neváhejte mne kontaktovat.

 

 

Ať Vám Vaše nové hodinky dělají radost!

 

 

POZOR! Hodinky jsou uložené v bankovní schránce, takže doba dodání se může o den opozdit, oproti běžné.

 

 

Prohlédněte si detailní fotografie ve vysokém rozlišení a nezapomeňte se podívat na moje další aukce, protože rozpouštím část sbírky.

 

 

Mohu zaslat další fotky na vyžádání. Pokud nedostanete odpověď na Vaši zprávu, což se na Aukru často stává, protože zprávy mi často nedorazí , kontaktujte mne na classicwatches@seznam.cz .

Ze své sbírky prodávám nadčasové pánské náramkové hodinky Omega Constellation - Oficiálně certifikovaný chronometr se samonátahem. Tedy stroj splňující ty nejvyššími nároky na přesnost chodu, který se nošením sám natahuje. Ciferník s efektem sluneční tříště je osazen indexy z masivního 18K zlata vykládanými černými drahokamy. Jedná se o pánské hodinky vyrobené ze žlutého zlata o ryzosti 18 karátů a tedy s obsahem 75 % čistého zlata a oceli. Šperkařské zlato je v italské kvalitě, což znamená zlato nejvyšší kvality, které nedegraduje při styku spokožkou. Silná vrstva 285 mikronů zlatého plechu je nalisována na ocelové jádro, tím dojde k tomu, že reálným povrchem je skutečné masivní zlato, které má estetické vlastnosti pravého zlata a lze ho leštit a ne pozlacená ocel. Lisované zlato se také tak snadno nesetře. Pouzdro hodinek je absolutní designérská špička, kterou pro Omegu vytvořil nejslavnější návrhář hodinek Gerald Gent, který pro Omegu v té době pracoval. 9 z 10 nejikoničtějších modelů hodinek v historii navrhoval právě Genta. Hodinky jsou mechanické s automatickým samonátahem. Constellation neboli Souhvězdí je nejslavnější řada firmy Omega. Na spodním víčku je krásný medailon z masivního zlata, představující ženevskou observatoř se souhvězdím osmi hvězd. Ty symbolizují osm na sebe navazujících vítězství hodinek Omega v soutěžích hodinářské přesnosti. Jedná se o v Česku nesehnatelný model. V realitě jsou asi o 20 % větší než na fotografiích, kde vypadají menší díky fotografickému zkreslení. Web : www.omegawatches.com Značka : Firma Omega je nejznámnější výrobce značkových hodinek na světe. V roce 1848 ji v La Chaux-de-Fonds založil Luis Brandt . Takže tradiční značka s opravdu významnou hodinářskou historií. Proslula vysoce přesnými stroji, které jí v polovině 20.století vynesly 8 vítězství v hodinářských soutěžích v řadě. To dalo vzniknout nejslavnější řadě hodinek Omega s názvem Constellation se symbolem 8 hvězd nad Ženevskou observatoří. Mezi slavné osobnosti, kteří nosí hodinky Omega, patří například herečka Kate Winslet, Daniel Craig nebo herec Tom Hanks. Krásné zlacené Constellationy s černým ciferníkem nosil Elvis Presley. Pouzdro: 18K žluté zlato v nejvyšší kvalitě lisované na oceli, luneta z masivního zlata, jednoduché a krásně provedené, proto se dobře leští, překvapivě bez větších škrábanců, přirozené stopy po nošení .Tvar a provedení pouzdra je mimořádně kvalitní klenotnickou prací. Navrhl nejslavnější designér Gerald Genta. Pro speciální vodotěsnost nemají hodinky spodní víčko a jsou z jednoho kusu. Strojek se vytahuje přes otvor pro ciferník. Ciferník : Broušený efekt tzv. sluneční tříště, sametový smetanový lak, zlaté hodinové indexy s ebonitovým vykládáním, tištěné minutové indexy, stopy používání Ručičky : Zlaté z 18K žlutého zlata s luminiscencí a černou barvou pro větší kontrast a čitelnost Sklíčko : Hesalitové Stroj : Legendární stroj Omega kaliberní číslo 564 v prvotřídní extra kvalitě, která je značena číslem 1 vyraženým v logu Omega. Oficiálně Certifikovaný Chronometr, pokud je v dobrém stavu a správně seřízen může být odchylka do 1 minuty za měsíc. Jedná se o geniální luxusní stroj, který je jedním z nejlepších automatických nátahů v historii. Velké červené rubíny zajišťují perfektní přesnost a trvanlivost stroje, adjustováno v pěti polohách, můstky v barvě červeného zlata, ocelová kola nátahu zdobená boušeným efektem sluneční tříště, jemně broušené díly můstků, setrvačka opatřená mikro-regulací z leštěné oceli pro maximální přesnost a stabilitu, rychlé přepnutí data vytažením korunky do polohy 2, poloha 1 je seřizování ručiček, datum se nesmí měnit v době od 8 do 12 hodin večer, kdy je spuštěn mechanismus změny data, protože by se mohl poškodit stroj a musel by se opravit Počet Rubínů : 24 Sériové číslo stroje : 24778719 Rok výroby : 1967 Rozměry strojku : Průměr 27,9 mm, výška 5,05 mm Frekvence 19800 úderů za hodinu Rezerva nátahu : 50 hodin Průměr Pouzdra : 35,0 mm; Hloubka 10,5 mm včetně sklíčka; výška 38 mm; Váha : 39,1 g s řemínkem Řemínek : Nový luxusní kožený řemínek Condor z Velké Británie Celkový stav : Mimořádně pěkný, vyčištěno, promazáno a seřízeno v Září 2021, takže další servis až 2027 až se začnou zpožďovat, jdou velice přesně. Obvyklé stopy po nošení, za mne sotva znatelné. Pravost : Za pravost ručím vrácením peněz. Lze nechat ověřit u hodináře nebo u zastoupení firmy Omega. Signováno : Na ciferníku, uvnitř pouzdra, na stroji, na korunce, Vodotěsnost : Zvýšená vodotěsnost, pro jistotu lze nechat přetěsnit, nicméně hodinky nejsou určeny k plavání Země původu : Švýcarsko Servisovány : Září 2021, další servis až se začnou zpožďovat nebo za 5 -6 let Záruka : 1 rok na bezproblémové fungování stroje, neplatí pro mechanické poškození pádem, špatným používáním, atd.. Cena Nových Srovnatelných : okolo 400.000 Kč Investiční doporučení : Vynikající dlouhodobá investice a především opravdový klenot, doporučuji nosit, nevhodné pro krátkodobou spekulaci, očekávám zvýšení ceny o 100% v průběhu 10 let, tedy přesně jako došlo k 100% zhodnocení tohoto modelu v právě uplynulých 10 letech. V případě dlouhodobé investice člověk nemůže udělat chybu. Krákodobě nákup z hlediska zhodnocení nedoporučuji. Z pohledu estetické hodnoty a kvality stroje jsou za tuto cenu neuvěřitelně výhodné. Zkušenost investora a sběratele : Koupil jsem si automobil Mitsubishi v hodnotě 500.000 Kč. Po deseti letech používání jsem ho prodal za 25.000 Kč a na servisování jsem vydal dalších 100.000 Kč. Ztráta z původní hodnoty 95%. Můj známý si koupil značkové klasické hodinky Vacheron Constantin z 18K zlata z roku 1966 za 100.000 Kč od sběratele jako jsem já. Používal je. Za dvojí servis dal 3500Kč během deseti let. Při obměně sbírky je dal na prodej. Před prodejem je ani nemusel dát přeleštit, neboť zlato se nošením samo leští stálým otíráním o košili a svetr. Prodaly se za 280.000 Kč. Získal 180 % zhodnocení, tedy 18 % ročně. I kdyby nezískal ani 2% procenta zhodnocení, stále by mu to pokrylo servis a nosil by krásné klasické hodinky po dobu deseti let úplně zadarmo. Zkuste si deset let zdarma jezdit v luxusním Mercedesu. To vysvětluje, proč někteří lidé jsou bohatí a jiní chudí. Video : Servis : https://www.youtube.com/watch?v=01HXKtvUdrc Historie Constellation : https://www.youtube.com/watch?v=NnXkRNHkCS8 Gerald Genta: Geniální Gerald Genta, který vytvořil Omega Constellation, Patek Philippe Nautilus, Audemars Piguet - Royal Oak, IWC - Ingenieur, Vacheron Constantin Overseas, Bulgari Diagono a přibližně 100.000 dalších designů nejlepších značek. 9 z 10 nejslavnějších a nejúspěšnějších hodinkových designů vytvořil jediný člověk, a to byl právě Genta. Genta kreslil nové hodinky s lehkostí s jakou psal Antonio Vivaldi hudbu. I když jsem vlastnil desítky hodinek, tak teprve když jsem nosil první Constellationy, měl jsem pocit, že jsem pochopil, co to znamená nosit opravdové hodinky. Ten rozdíl je prostě nepopsatelný. Genta pracoval pro Omegu externě nepřímo od roku 1952, když dělal návrhy pouzder, ciferníků a indexů. Obrovský nárůst prodejů vzbudila zvědavost na to kde se tyto návrhy berou. Když zjistila Omega, že od Geralda Genty, nabídla mu výjimečné podmínky spolupráce, které do té doby žádný designér neměl. Genta pracoval pro Omegu od roku 1959 do roku 1969. Poté přešel na volnou nohu a později založil vlastní hodinářskou firmu pod svým jménem. Gerald Genta - stránka značky : https://www.geraldgenta.com/ Gentova nadace : https://www.geraldgenta-heritage.com/iconic-models Video : A Brief History of Gerald Genta - Stručná Historie Geralda Genty Video 2 : Gerald Genta's Iconic Watch Designs - Ikonické Návrhy Hodinek Geralda Genty Hodnocení sběratele : 10* /10 Absolutní špička. Geniální Gerald Genta. Broušený a lakovaný smetanový ciferník. Indexy z masivního 18K zlata jsou vykládané černými drahokamy. Výsledkem je, že černá časem nesleze a nevybledne, a indexy nekorodují, tak jako pouze pozlacované. Nápis Omega a dokonce i okénko datumovky jsou z masivního 18K zlata. Ručičky zlaté. Na pouzdru nalisováno masivní zlato o tloušťce neuvěřitelných 280 mikronů, téměř stokrát více než na běžných pozlacovanách hodinkách. Hodinky jsou prakticky jako nové s drobnými stopami po nošení. Na těchto hodinkách je prostě všechno správně. Podle nich by se dal vyučovat perfektní hodinkový design. Constellation jsou oprávněně považovány zanekrásnější řaduhodinek v historii. Za mne jedny z nejpěknějších klasických hodinek Omega Constellation, myslím že tento model a model pouzdra tzv. kozí nožky jsou absolutně to nejlepší v celé sérii Constellation. Srovnal bych je s nejlepšími Patek Philippe, nic extravagntního, ale perfektně ladí. V realitě vypadají asi stokrát lépe než na fotografiích.V realitě jsou asi o 20 % větší než na fotografiích, kde vypadají menší díky fotografickému zkreslení. Není divu, Genta dělal svoje věci pro potěchu oka a ne pro reklamní plakát, právě proto jsou i dnes tak populární. Krásné zvenku i zevnitř. Mužný design ciferníku s velkými hodinovými indexy, které jsou u zlatých hodinek spíše vzácností. Nádherný klidný chod 19800 vibrací za hodinu, po přiložení k uchu pohladí na duši. Omega 564 má již rychloposuv datumu, ten se spustí vytažením korunky do vnější druhé polohy, nesmí se dělat od 9 noční - 1 ranní hodiny, aby nedošlo k ohnutí rychloposuvného mechanismu.Oceňuji klasický rozměr, díky němuž jsou velmi pěkné na pohled, zkoušel jsem nosit 40 mm hodinky, ale ty nejsou elegantní a na ruce působí humpoláckým dojmem. Perfektní stav s drobnými stopami po nošení. Tyto hodinky jsou opravdový šperk, špičkový technický stroj a umělecké dílo v jednom. Tato konkrétní verze je prakticky nesehnatelná a navíc ve skvělém stavu. Jedná se o skvělou dlouhodobou investici, neboť cena těchto hodinek stále roste a jejich počet je omezen. Ideální pro někoho, kdo má velmi dobrý vkus. K ušlechtilým hodinkám patří ušlechtilý kov a opravdoví muži nosí opravdové hodinky. Tradičně nosí zlaté hodinky lékaři, soudci, advokáti, vyšší manažeři a majitelé firem, tedy lidé kteří mají dobrý cit pro hierarchii hodnot. Zlatá je barva Boha a lidé kteří nosí zlaté hodinky, říkají že přitahují bohatství. Dávám 10 hvězdiček z deseti. Nic z toho co dnes značka Omega vyrábí se po estetické a technické stránce těmto hodinkám nevyrovná. Pokud budou servisovány každých 6 let, tak budou bez problémů chodit 200 let. Hodinky mají krásné semišové pouzdro značené zlatým potiskem Omega. Cena nových : 400.000 Kč. Moje zkušenost je, že cena těchto hodinek roste o 5-10% ročně, takže skvělá investice. Jak Posoudit Stav Omega Constellation: 1. Stav ciferníku - neměl by být rezavý, flekatý nebo příliš poškrábaný. 2. Obnošenost a poškrábanost pouzdra, případně zničení hran neodborným přelešťováním 3. Stav stroje - Viděl jsem krásně esteticky zachované Constellationy s naprosto zničenými stroji, protože je majitel nenechal pravidelně servisovat. Někdy to je prakticky neopravitelné a může to snadno stát i desítky tisíc. Proto doporučuji nikdy nekupovat Constellationy neservisované a bez záruky. Neservisovat hodinky je jako neměnit olej v motoru u auta, ušetří se pár korun ročně a přijdete o motor v ceně desítek tisíc. Stroj ve špatném stavu nelze seřídit tak, aby držel dobrý čas. 4. Stav ručiček - neměly by být rezavé, špinavé, zohýbané anebo mít vypadanou luminiscenci 5. Stav korunky - neměla by být neoriginální, rezavá nebo odřená 6. Stav sklíčka - nemělo by být poškrábané, plastová sklíčka časem stárnou a plast slepne a praská, takže jednou za 20 let je nutná výměna. Vyleštění poškrábaného sklíčka u hodináře vyjde asi na 100Kč. Mělo by mít rozpínací kroužek ve stejné barvě jako mápouzdro. 7. Servis - v autorizovaném servisu může cena vystoupat velmi vysoko ( obvykle 5 - 10 tisíc Kč. V případě většího poškození snadno i 25.000 Kč ) Dobrý hodinář ji však zvládne v ceně mezi 1600 - 3000 Kč. Záleží na stavu stroje, protože množství práce na vyběhaném a poškozeném stroji je nesrovnatelné. Proto doporučuji kupovat pouze pravidelně servisované hodinky. 8. Řemínek - kvalitní řemínek může stát i několik tisíc Kč 9. Originální krabička - původní krabičky ze 60-tých let jsou krásné červené s červeným a bílým vnitřním polstrováním, mají zlatý potisk Omega a stojí 5.000 - 10.000 Kč. 10. Orignální spona řemínku. Spony se dost ochodí při pravidelném nošení a tak zachovalá spona na 60 let starých hodinkách je velká vzácnost, dá se koupit do 100 EUR 11. Stav medailonu na dýnku hodinek. Medailon je vytvořen z masivního 14K zlata a tvoří důležitou součást estetiky těchto hodinek, proto by neměl být rozleštěný, poškrábaný anebo odpadlý. Pro čištění medailonu doporučuji celé pouzdrojednou za čas nechat vyčistit v ultrazvukové čističce u hodináře, stojí to 200 - 300 Kč a obvykle to udělají i s jemným přeleštěním sklíčka. 12. Design. Vzácné modely jako třeba Pie-Pan, Kozí-nožkyanebo tyto tzv. Monocoque jsou obvykle až dvakrát dražší než více běžné. Proč prodávám : Jsem dlouholetý sběratel a vždy jsem sbíral ty nejkvalitnější kusy do své sbírky. Díky své profesi jsem mohl cestovat a nakupoval jsem po celém světě. Nejsem obchodník, takže mne nic netlačí k prodeji. Hodinky jsou můj koníček a rád bych pozvedl úroveň českého sběratelství tím, že seznámím obecenstvo aukra s opravdu vynikajícími věcmi. Po letech nastal čas zredukovat sbírku, tak aby dávala hlavu a patu, takže si nenechte ujít příležitost vlastnit některé unikáty z mé kolekce. Na rozdíl od překupníků, kteří nedají do hodinek ani korunu a prodávají bez záruky, se jako sběratel o své hodinky pěkně starám. Většinu jsem nechal profesionálně vyčistit a servisovat, takže jsou ve špičkové kondici a dávám na ně dlouhou záruku. I když jsem sbírání hodinek nebral primárně jako investici, tak k mému překvapení, hodnota kvalitních hodinek posledních dvacet let setrvale roste o 5-10% za rok. Výjimkou je období 2016 - 2021 kdy došlo díky chaosu na trzích k nárůstu o 100 - 200 procent, to znamená zhodnocení o 20-40% za rok v závislosti kvalitě a značce. Je to pochopitelné, klasické hodinky představují hodnotný historický exponát, technickou památku a často v podstatě i šperk v jednom. Cena zlata a drahých kovů stále roste. Zároveň nikdy nemohou zcela ztratit svou cenu jako třeba akcie. Nikdy například nemohou klesnout pod skutečnou hodnotu zlata obsaženého v hodinkách. Tyto hodinky patřily do mé osobní sbírky budované více než 35 let a podobné kusy se tu jen tak neobjeví. Rozumné protinávrhy návrhy rád uvážím. Dotazy zodpovím. Neváhejte mne kontaktovat. Ať Vám Vaše nové hodinky dělají radost! POZOR! Hodinky jsou uložené v bankovní schránce, takže doba dodání se může o den opozdit, oproti běžné. Prohlédněte si detailní fotografie ve vysokém rozlišení a nezapomeňte se podívat na moje další aukce, protože rozpouštím část sbírky. Mohu zaslat další fotky na vyžádání. Pokud nedostanete odpověď na Vaši zprávu, což se na Aukru často stává, protože zprávy mi často nedorazí , kontaktujte mne na classicwatches@seznam.cz .
Nabídka č. 7000534589Zobrazení: 14
Popis předmětu

Ze své sbírky prodávám nadčasové pánské náramkové hodinky Omega Constellation - Oficiálně certifikovaný chronometr se samonátahem. Tedy stroj splňující ty nejvyššími nároky na přesnost chodu, který se nošením sám natahuje. Ciferník s efektem sluneční tříště je osazen indexy z masivního 18K zlata vykládanými černými drahokamy. Jedná se o pánské hodinky vyrobené ze žlutého zlata o ryzosti 18 karátů a tedy s obsahem 75 % čistého zlata a oceli. Šperkařské zlato je v italské kvalitě, což znamená zlato nejvyšší kvality, které nedegraduje při styku spokožkou. Silná vrstva 285 mikronů zlatého plechu je nalisována na ocelové jádro, tím dojde k tomu, že reálným povrchem je skutečné masivní zlato, které má estetické vlastnosti pravého zlata a lze ho leštit a ne pozlacená ocel. Lisované zlato se také tak snadno nesetře. Pouzdro hodinek je absolutní designérská špička, kterou pro Omegu vytvořil nejslavnější návrhář hodinek Gerald Gent, který pro Omegu v té době pracoval. 9 z 10 nejikoničtějších modelů hodinek v historii navrhoval právě Genta. Hodinky jsou mechanické s automatickým samonátahem. Constellation neboli Souhvězdí je nejslavnější řada firmy Omega. Na spodním víčku je krásný medailon z masivního zlata, představující ženevskou observatoř se souhvězdím osmi hvězd. Ty symbolizují osm na sebe navazujících vítězství hodinek Omega v soutěžích hodinářské přesnosti. Jedná se o v Česku nesehnatelný model. V realitě jsou asi o 20 % větší než na fotografiích, kde vypadají menší díky fotografickému zkreslení.

 

Web : www.omegawatches.com

 

 

Značka : Firma Omega je nejznámnější výrobce značkových hodinek na světe. V roce 1848 ji v La Chaux-de-Fonds založil Luis Brandt . Takže tradiční značka s opravdu významnou hodinářskou historií. Proslula vysoce přesnými stroji, které jí v polovině  20.století vynesly 8 vítězství v hodinářských soutěžích v řadě. To dalo vzniknout nejslavnější řadě hodinek Omega s názvem Constellation se symbolem 8 hvězd nad Ženevskou observatoří.  Mezi slavné osobnosti, kteří nosí hodinky Omega, patří například herečka Kate Winslet, Daniel Craig nebo herec Tom Hanks. Krásné zlacené Constellationy s černým ciferníkem nosil Elvis Presley.

 

Pouzdro: 18K žluté zlato v nejvyšší kvalitě lisované na oceli, luneta z masivního zlata, jednoduché a krásně provedené, proto se dobře leští, překvapivě bez větších škrábanců, přirozené stopy po nošení .Tvar a provedení pouzdra je mimořádně kvalitní klenotnickou prací. Navrhl nejslavnější designér Gerald Genta. Pro speciální vodotěsnost nemají hodinky spodní víčko a jsou z jednoho kusu. Strojek se vytahuje přes otvor pro ciferník.

Ciferník : Broušený efekt tzv. sluneční tříště, sametový smetanový lak, zlaté hodinové indexy s ebonitovým vykládáním, tištěné minutové indexy, stopy používání

Ručičky : Zlaté z 18K žlutého zlata s luminiscencí a černou barvou pro větší kontrast a čitelnost

Sklíčko : Hesalitové

Stroj : Legendární stroj Omega kaliberní číslo 564 v prvotřídní extra kvalitě, která je značena číslem 1 vyraženým v logu Omega. Oficiálně Certifikovaný Chronometr, pokud je v dobrém stavu a správně seřízen může být odchylka do 1 minuty za měsíc. Jedná se o geniální luxusní stroj, který je jedním z nejlepších automatických nátahů v historii. Velké červené rubíny zajišťují perfektní přesnost a trvanlivost stroje, adjustováno v pěti  polohách, můstky v barvě červeného zlata, ocelová kola nátahu zdobená boušeným efektem sluneční tříště, jemně broušené díly můstků, setrvačka opatřená mikro-regulací z leštěné oceli pro maximální přesnost a stabilitu, rychlé přepnutí data vytažením korunky do polohy 2, poloha 1 je seřizování ručiček, datum se nesmí měnit v době od 8 do 12 hodin večer, kdy je spuštěn mechanismus změny data, protože by se mohl poškodit stroj a musel by se opravit

Počet Rubínů : 24

Sériové číslo stroje : 24778719

Rok výroby : 1967

Rozměry strojku : Průměr 27,9 mm, výška 5,05 mm

Frekvence 19800 úderů za hodinu

Rezerva nátahu : 50 hodin

Průměr Pouzdra : 35,0 mm; Hloubka 10,5 mm včetně sklíčka; výška 38 mm;

Váha : 39,1 g s řemínkem

Řemínek :  Nový luxusní kožený řemínek Condor z Velké Británie

Celkový stav : Mimořádně pěkný, vyčištěno, promazáno a seřízeno v Září 2021, takže další servis až 2027 až se začnou zpožďovat, jdou velice přesně. Obvyklé stopy po nošení, za mne sotva znatelné.

Pravost : Za pravost ručím vrácením peněz. Lze nechat ověřit u hodináře nebo u zastoupení firmy Omega.

Signováno : Na ciferníku, uvnitř pouzdra, na stroji, na korunce,

Vodotěsnost : Zvýšená vodotěsnost, pro jistotu lze nechat přetěsnit, nicméně hodinky nejsou určeny k plavání

Země původu : Švýcarsko

Servisovány : Září 2021, další servis až se začnou zpožďovat nebo za 5 -6 let

Záruka : 1 rok na bezproblémové fungování stroje, neplatí pro mechanické poškození pádem, špatným používáním, atd..

Cena Nových Srovnatelných : okolo 400.000 Kč

Investiční doporučení : Vynikající dlouhodobá investice a především opravdový klenot, doporučuji nosit, nevhodné pro krátkodobou spekulaci, očekávám zvýšení ceny o 100% v průběhu 10 let, tedy přesně jako došlo k 100% zhodnocení tohoto modelu v právě uplynulých 10 letech. V případě dlouhodobé investice člověk nemůže udělat chybu. Krákodobě nákup z hlediska zhodnocení nedoporučuji. Z pohledu estetické hodnoty a kvality stroje jsou za tuto cenu neuvěřitelně výhodné.

Zkušenost investora a sběratele : Koupil jsem si automobil Mitsubishi v hodnotě 500.000 Kč. Po deseti letech používání jsem ho prodal za 25.000 Kč a na servisování jsem vydal dalších 100.000 Kč. Ztráta z původní hodnoty 95%. Můj známý si koupil značkové klasické hodinky Vacheron Constantin z 18K zlata z roku 1966 za 100.000 Kč od sběratele jako jsem já. Používal je. Za dvojí servis dal 3500Kč  během deseti let. Při obměně sbírky je dal na prodej. Před prodejem je ani nemusel dát přeleštit, neboť zlato se nošením samo leští stálým otíráním o košili a svetr. Prodaly se za 280.000 Kč. Získal 180 % zhodnocení, tedy 18 % ročně. I kdyby nezískal ani 2% procenta zhodnocení, stále by mu to pokrylo servis a nosil by krásné klasické hodinky po dobu deseti let úplně zadarmo. Zkuste si deset let zdarma jezdit v luxusním Mercedesu. To vysvětluje, proč někteří lidé jsou bohatí a jiní chudí.

Video :

Servis : https://www.youtube.com/watch?v=01HXKtvUdrc

Historie Constellation : https://www.youtube.com/watch?v=NnXkRNHkCS8

 

Gerald Genta

 

 

Geniální Gerald Genta, který vytvořil Omega Constellation, Patek Philippe Nautilus, Audemars Piguet - Royal Oak, IWC - Ingenieur, Vacheron Constantin Overseas, Bulgari Diagono a přibližně 100.000 dalších designů nejlepších značek. 9 z 10 nejslavnějších a nejúspěšnějších hodinkových designů vytvořil jediný člověk, a to byl právě Genta. Genta kreslil nové hodinky s lehkostí s jakou psal Antonio Vivaldi hudbu. I když jsem vlastnil desítky hodinek, tak teprve když jsem nosil první Constellationy, měl jsem pocit, že jsem pochopil, co to znamená nosit opravdové hodinky. Ten rozdíl je prostě nepopsatelný.

Genta pracoval pro Omegu externě nepřímo od roku 1952, když dělal návrhy pouzder, ciferníků a indexů. Obrovský nárůst prodejů vzbudila zvědavost na to kde se tyto návrhy berou. Když zjistila Omega, že od Geralda Genty, nabídla mu výjimečné podmínky spolupráce, které do té doby žádný designér neměl. Genta pracoval pro Omegu od roku 1959 do roku 1969. Poté přešel na volnou nohu a později založil vlastní hodinářskou firmu pod svým jménem.

 

Gerald Genta - stránka značky : https://www.geraldgenta.com/

Gentova nadace : https://www.geraldgenta-heritage.com/iconic-models

 

Video : A Brief History of Gerald Genta - Stručná Historie Geralda Genty

Video 2 : Gerald Genta's Iconic Watch Designs - Ikonické Návrhy Hodinek Geralda Genty

 

 

Hodnocení sběratele : 10* /10

 

Absolutní špička. Geniální Gerald Genta. Broušený a lakovaný smetanový ciferník. Indexy z masivního 18K zlata jsou vykládané černými drahokamy. Výsledkem je, že černá časem nesleze a nevybledne, a indexy nekorodují, tak jako pouze pozlacované. Nápis Omega a dokonce i okénko datumovky jsou z masivního 18K zlata. Ručičky zlaté. Na pouzdru nalisováno masivní zlato o tloušťce neuvěřitelných 280 mikronů, téměř stokrát více než na běžných pozlacovanách hodinkách. Hodinky jsou prakticky jako nové s drobnými stopami po nošení.  Na těchto hodinkách je prostě všechno správně. Podle nich by se dal vyučovat perfektní hodinkový design. Constellation jsou oprávněně považovány za  nekrásnější řadu hodinek v historii. Za mne jedny z nejpěknějších klasických hodinek Omega Constellation, myslím že tento model a model pouzdra tzv. kozí nožky jsou absolutně to nejlepší v celé sérii Constellation. Srovnal bych je s nejlepšími Patek Philippe, nic extravagntního, ale perfektně ladí.

 

V realitě vypadají asi stokrát lépe než na fotografiích. V realitě jsou asi o 20 % větší než na fotografiích, kde vypadají menší díky fotografickému zkreslení. Není divu, Genta dělal svoje věci pro potěchu oka a ne pro reklamní plakát, právě proto jsou i dnes tak populární. Krásné zvenku i zevnitř. Mužný design ciferníku s velkými hodinovými indexy, které jsou u zlatých hodinek spíše vzácností. Nádherný klidný chod 19800 vibrací za hodinu, po přiložení k uchu pohladí na duši. Omega 564 má již rychloposuv datumu, ten se spustí vytažením korunky do vnější druhé polohy, nesmí se dělat od 9 noční - 1 ranní hodiny, aby nedošlo k ohnutí rychloposuvného mechanismu. Oceňuji klasický rozměr, díky němuž  jsou velmi pěkné na pohled, zkoušel jsem nosit 40 mm hodinky, ale ty nejsou elegantní a na ruce působí humpoláckým dojmem. Perfektní stav s drobnými stopami po nošení. Tyto hodinky jsou opravdový šperk, špičkový technický stroj a umělecké dílo v jednom.

 

Tato konkrétní verze je prakticky nesehnatelná a navíc ve skvělém stavu. Jedná se o skvělou dlouhodobou investici, neboť cena těchto hodinek stále roste a jejich počet je omezen. Ideální pro někoho, kdo má velmi dobrý vkus. K ušlechtilým hodinkám patří ušlechtilý kov a opravdoví muži nosí opravdové hodinky. Tradičně nosí zlaté hodinky lékaři, soudci, advokáti, vyšší manažeři a majitelé firem, tedy lidé kteří mají dobrý cit pro hierarchii hodnot. Zlatá je barva Boha a lidé kteří nosí zlaté hodinky, říkají že přitahují bohatství. Dávám 10 hvězdiček z deseti. Nic z toho co dnes značka Omega vyrábí se po estetické a technické stránce těmto hodinkám nevyrovná. Pokud budou servisovány každých 6 let, tak budou bez problémů chodit 200 let.

 

Hodinky mají krásné semišové pouzdro značené zlatým potiskem Omega.

 

Cena nových : 400.000 Kč. Moje zkušenost je, že cena těchto hodinek roste o 5-10% ročně, takže skvělá investice.

 

 

Jak Posoudit Stav Omega Constellation:

 

 

1. Stav ciferníku - neměl by být rezavý, flekatý nebo příliš poškrábaný.

2. Obnošenost a poškrábanost pouzdra, případně zničení hran neodborným přelešťováním

3. Stav stroje - Viděl jsem krásně esteticky zachované Constellationy s naprosto zničenými stroji, protože je majitel nenechal pravidelně servisovat. Někdy to je prakticky neopravitelné a může to snadno stát i desítky tisíc.  Proto doporučuji nikdy nekupovat Constellationy neservisované a bez záruky. Neservisovat hodinky je jako neměnit olej v motoru u auta, ušetří se pár korun ročně a přijdete o motor v ceně desítek tisíc. Stroj ve špatném stavu nelze seřídit tak, aby držel dobrý čas.

4. Stav ručiček - neměly by být rezavé, špinavé, zohýbané anebo mít vypadanou luminiscenci

5. Stav korunky - neměla by být neoriginální, rezavá nebo odřená

6. Stav sklíčka - nemělo by být poškrábané, plastová sklíčka časem stárnou a plast slepne a praská, takže jednou za 20 let je nutná výměna. Vyleštění poškrábaného sklíčka u hodináře vyjde asi na 100Kč. Mělo by mít rozpínací kroužek ve stejné barvě jako má pouzdro.

7. Servis - v autorizovaném servisu může cena vystoupat velmi vysoko ( obvykle 5 - 10 tisíc Kč. V případě většího poškození snadno i 25.000 Kč ) Dobrý hodinář ji však zvládne v ceně mezi 1600 - 3000 Kč. Záleží na stavu stroje, protože množství práce na vyběhaném a poškozeném stroji je nesrovnatelné. Proto doporučuji kupovat pouze pravidelně servisované hodinky.

8. Řemínek - kvalitní řemínek může stát i několik tisíc Kč

9. Originální krabička - původní krabičky ze 60-tých let jsou krásné červené s červeným a bílým vnitřním polstrováním, mají zlatý potisk Omega a stojí 5.000 - 10.000 Kč.

10. Orignální spona řemínku. Spony se dost ochodí při pravidelném nošení a tak zachovalá spona na 60 let starých hodinkách je velká vzácnost, dá se koupit do 100 EUR

11. Stav medailonu na dýnku hodinek. Medailon je vytvořen z masivního 14K zlata a tvoří důležitou součást estetiky těchto hodinek, proto by neměl být rozleštěný, poškrábaný anebo odpadlý. Pro čištění medailonu doporučuji celé pouzdro jednou za čas nechat vyčistit v ultrazvukové čističce u hodináře, stojí to 200 - 300 Kč a obvykle to udělají i s jemným přeleštěním sklíčka.

12. Design. Vzácné modely jako třeba Pie-Pan, Kozí-nožky anebo tyto tzv. Monocoque jsou obvykle až dvakrát dražší než více běžné. 

 

 

 

Proč prodávám :

 

Jsem dlouholetý sběratel a vždy jsem sbíral ty nejkvalitnější kusy do své sbírky. Díky své profesi jsem mohl cestovat a nakupoval jsem po celém světě. Nejsem obchodník, takže mne nic netlačí k prodeji. Hodinky jsou můj koníček a rád bych pozvedl úroveň českého sběratelství tím, že seznámím obecenstvo aukra s opravdu vynikajícími věcmi. Po letech nastal čas zredukovat sbírku, tak aby dávala hlavu a patu, takže si nenechte ujít příležitost vlastnit některé unikáty z mé kolekce. Na rozdíl od překupníků, kteří nedají do hodinek ani korunu a prodávají bez záruky, se jako sběratel o své hodinky pěkně starám. Většinu jsem nechal profesionálně vyčistit a servisovat, takže jsou ve špičkové kondici a dávám na ně dlouhou záruku.

 

 

I když jsem sbírání hodinek nebral primárně jako investici, tak k mému překvapení, hodnota kvalitních hodinek posledních dvacet let setrvale roste o 5-10% za rok. Výjimkou je období 2016 - 2021 kdy došlo díky chaosu na trzích k nárůstu o 100 - 200 procent, to znamená zhodnocení o 20-40% za rok v závislosti kvalitě a značce. Je to pochopitelné, klasické hodinky představují hodnotný historický exponát, technickou památku a často v podstatě i šperk v jednom. Cena zlata a drahých kovů stále roste. Zároveň nikdy nemohou zcela ztratit svou cenu jako třeba akcie. Nikdy například nemohou klesnout pod skutečnou hodnotu zlata obsaženého v hodinkách. Tyto hodinky patřily do mé osobní sbírky budované více než 35 let a podobné kusy se tu jen tak neobjeví.

 

Rozumné  protinávrhy návrhy rád uvážím. Dotazy zodpovím.

 

 

Neváhejte mne kontaktovat.

 

 

Ať Vám Vaše nové hodinky dělají radost!

 

 

POZOR! Hodinky jsou uložené v bankovní schránce, takže doba dodání se může o den opozdit, oproti běžné.

 

 

Prohlédněte si detailní fotografie ve vysokém rozlišení a nezapomeňte se podívat na moje další aukce, protože rozpouštím část sbírky.

 

 

Mohu zaslat další fotky na vyžádání. Pokud nedostanete odpověď na Vaši zprávu, což se na Aukru často stává, protože zprávy mi často nedorazí , kontaktujte mne na classicwatches@seznam.cz .

Ze své sbírky prodávám nadčasové pánské náramkové hodinky Omega Constellation - Oficiálně certifikovaný chronometr se samonátahem. Tedy stroj splňující ty nejvyššími nároky na přesnost chodu, který se nošením sám natahuje. Ciferník s efektem sluneční tříště je osazen indexy z masivního 18K zlata vykládanými černými drahokamy. Jedná se o pánské hodinky vyrobené ze žlutého zlata o ryzosti 18 karátů a tedy s obsahem 75 % čistého zlata a oceli. Šperkařské zlato je v italské kvalitě, což znamená zlato nejvyšší kvality, které nedegraduje při styku spokožkou. Silná vrstva 285 mikronů zlatého plechu je nalisována na ocelové jádro, tím dojde k tomu, že reálným povrchem je skutečné masivní zlato, které má estetické vlastnosti pravého zlata a lze ho leštit a ne pozlacená ocel. Lisované zlato se také tak snadno nesetře. Pouzdro hodinek je absolutní designérská špička, kterou pro Omegu vytvořil nejslavnější návrhář hodinek Gerald Gent, který pro Omegu v té době pracoval. 9 z 10 nejikoničtějších modelů hodinek v historii navrhoval právě Genta. Hodinky jsou mechanické s automatickým samonátahem. Constellation neboli Souhvězdí je nejslavnější řada firmy Omega. Na spodním víčku je krásný medailon z masivního zlata, představující ženevskou observatoř se souhvězdím osmi hvězd. Ty symbolizují osm na sebe navazujících vítězství hodinek Omega v soutěžích hodinářské přesnosti. Jedná se o v Česku nesehnatelný model. V realitě jsou asi o 20 % větší než na fotografiích, kde vypadají menší díky fotografickému zkreslení. Web : www.omegawatches.com Značka : Firma Omega je nejznámnější výrobce značkových hodinek na světe. V roce 1848 ji v La Chaux-de-Fonds založil Luis Brandt . Takže tradiční značka s opravdu významnou hodinářskou historií. Proslula vysoce přesnými stroji, které jí v polovině 20.století vynesly 8 vítězství v hodinářských soutěžích v řadě. To dalo vzniknout nejslavnější řadě hodinek Omega s názvem Constellation se symbolem 8 hvězd nad Ženevskou observatoří. Mezi slavné osobnosti, kteří nosí hodinky Omega, patří například herečka Kate Winslet, Daniel Craig nebo herec Tom Hanks. Krásné zlacené Constellationy s černým ciferníkem nosil Elvis Presley. Pouzdro: 18K žluté zlato v nejvyšší kvalitě lisované na oceli, luneta z masivního zlata, jednoduché a krásně provedené, proto se dobře leští, překvapivě bez větších škrábanců, přirozené stopy po nošení .Tvar a provedení pouzdra je mimořádně kvalitní klenotnickou prací. Navrhl nejslavnější designér Gerald Genta. Pro speciální vodotěsnost nemají hodinky spodní víčko a jsou z jednoho kusu. Strojek se vytahuje přes otvor pro ciferník. Ciferník : Broušený efekt tzv. sluneční tříště, sametový smetanový lak, zlaté hodinové indexy s ebonitovým vykládáním, tištěné minutové indexy, stopy používání Ručičky : Zlaté z 18K žlutého zlata s luminiscencí a černou barvou pro větší kontrast a čitelnost Sklíčko : Hesalitové Stroj : Legendární stroj Omega kaliberní číslo 564 v prvotřídní extra kvalitě, která je značena číslem 1 vyraženým v logu Omega. Oficiálně Certifikovaný Chronometr, pokud je v dobrém stavu a správně seřízen může být odchylka do 1 minuty za měsíc. Jedná se o geniální luxusní stroj, který je jedním z nejlepších automatických nátahů v historii. Velké červené rubíny zajišťují perfektní přesnost a trvanlivost stroje, adjustováno v pěti polohách, můstky v barvě červeného zlata, ocelová kola nátahu zdobená boušeným efektem sluneční tříště, jemně broušené díly můstků, setrvačka opatřená mikro-regulací z leštěné oceli pro maximální přesnost a stabilitu, rychlé přepnutí data vytažením korunky do polohy 2, poloha 1 je seřizování ručiček, datum se nesmí měnit v době od 8 do 12 hodin večer, kdy je spuštěn mechanismus změny data, protože by se mohl poškodit stroj a musel by se opravit Počet Rubínů : 24 Sériové číslo stroje : 24778719 Rok výroby : 1967 Rozměry strojku : Průměr 27,9 mm, výška 5,05 mm Frekvence 19800 úderů za hodinu Rezerva nátahu : 50 hodin Průměr Pouzdra : 35,0 mm; Hloubka 10,5 mm včetně sklíčka; výška 38 mm; Váha : 39,1 g s řemínkem Řemínek : Nový luxusní kožený řemínek Condor z Velké Británie Celkový stav : Mimořádně pěkný, vyčištěno, promazáno a seřízeno v Září 2021, takže další servis až 2027 až se začnou zpožďovat, jdou velice přesně. Obvyklé stopy po nošení, za mne sotva znatelné. Pravost : Za pravost ručím vrácením peněz. Lze nechat ověřit u hodináře nebo u zastoupení firmy Omega. Signováno : Na ciferníku, uvnitř pouzdra, na stroji, na korunce, Vodotěsnost : Zvýšená vodotěsnost, pro jistotu lze nechat přetěsnit, nicméně hodinky nejsou určeny k plavání Země původu : Švýcarsko Servisovány : Září 2021, další servis až se začnou zpožďovat nebo za 5 -6 let Záruka : 1 rok na bezproblémové fungování stroje, neplatí pro mechanické poškození pádem, špatným používáním, atd.. Cena Nových Srovnatelných : okolo 400.000 Kč Investiční doporučení : Vynikající dlouhodobá investice a především opravdový klenot, doporučuji nosit, nevhodné pro krátkodobou spekulaci, očekávám zvýšení ceny o 100% v průběhu 10 let, tedy přesně jako došlo k 100% zhodnocení tohoto modelu v právě uplynulých 10 letech. V případě dlouhodobé investice člověk nemůže udělat chybu. Krákodobě nákup z hlediska zhodnocení nedoporučuji. Z pohledu estetické hodnoty a kvality stroje jsou za tuto cenu neuvěřitelně výhodné. Zkušenost investora a sběratele : Koupil jsem si automobil Mitsubishi v hodnotě 500.000 Kč. Po deseti letech používání jsem ho prodal za 25.000 Kč a na servisování jsem vydal dalších 100.000 Kč. Ztráta z původní hodnoty 95%. Můj známý si koupil značkové klasické hodinky Vacheron Constantin z 18K zlata z roku 1966 za 100.000 Kč od sběratele jako jsem já. Používal je. Za dvojí servis dal 3500Kč během deseti let. Při obměně sbírky je dal na prodej. Před prodejem je ani nemusel dát přeleštit, neboť zlato se nošením samo leští stálým otíráním o košili a svetr. Prodaly se za 280.000 Kč. Získal 180 % zhodnocení, tedy 18 % ročně. I kdyby nezískal ani 2% procenta zhodnocení, stále by mu to pokrylo servis a nosil by krásné klasické hodinky po dobu deseti let úplně zadarmo. Zkuste si deset let zdarma jezdit v luxusním Mercedesu. To vysvětluje, proč někteří lidé jsou bohatí a jiní chudí. Video : Servis : https://www.youtube.com/watch?v=01HXKtvUdrc Historie Constellation : https://www.youtube.com/watch?v=NnXkRNHkCS8 Gerald Genta: Geniální Gerald Genta, který vytvořil Omega Constellation, Patek Philippe Nautilus, Audemars Piguet - Royal Oak, IWC - Ingenieur, Vacheron Constantin Overseas, Bulgari Diagono a přibližně 100.000 dalších designů nejlepších značek. 9 z 10 nejslavnějších a nejúspěšnějších hodinkových designů vytvořil jediný člověk, a to byl právě Genta. Genta kreslil nové hodinky s lehkostí s jakou psal Antonio Vivaldi hudbu. I když jsem vlastnil desítky hodinek, tak teprve když jsem nosil první Constellationy, měl jsem pocit, že jsem pochopil, co to znamená nosit opravdové hodinky. Ten rozdíl je prostě nepopsatelný. Genta pracoval pro Omegu externě nepřímo od roku 1952, když dělal návrhy pouzder, ciferníků a indexů. Obrovský nárůst prodejů vzbudila zvědavost na to kde se tyto návrhy berou. Když zjistila Omega, že od Geralda Genty, nabídla mu výjimečné podmínky spolupráce, které do té doby žádný designér neměl. Genta pracoval pro Omegu od roku 1959 do roku 1969. Poté přešel na volnou nohu a později založil vlastní hodinářskou firmu pod svým jménem. Gerald Genta - stránka značky : https://www.geraldgenta.com/ Gentova nadace : https://www.geraldgenta-heritage.com/iconic-models Video : A Brief History of Gerald Genta - Stručná Historie Geralda Genty Video 2 : Gerald Genta's Iconic Watch Designs - Ikonické Návrhy Hodinek Geralda Genty Hodnocení sběratele : 10* /10 Absolutní špička. Geniální Gerald Genta. Broušený a lakovaný smetanový ciferník. Indexy z masivního 18K zlata jsou vykládané černými drahokamy. Výsledkem je, že černá časem nesleze a nevybledne, a indexy nekorodují, tak jako pouze pozlacované. Nápis Omega a dokonce i okénko datumovky jsou z masivního 18K zlata. Ručičky zlaté. Na pouzdru nalisováno masivní zlato o tloušťce neuvěřitelných 280 mikronů, téměř stokrát více než na běžných pozlacovanách hodinkách. Hodinky jsou prakticky jako nové s drobnými stopami po nošení. Na těchto hodinkách je prostě všechno správně. Podle nich by se dal vyučovat perfektní hodinkový design. Constellation jsou oprávněně považovány zanekrásnější řaduhodinek v historii. Za mne jedny z nejpěknějších klasických hodinek Omega Constellation, myslím že tento model a model pouzdra tzv. kozí nožky jsou absolutně to nejlepší v celé sérii Constellation. Srovnal bych je s nejlepšími Patek Philippe, nic extravagntního, ale perfektně ladí. V realitě vypadají asi stokrát lépe než na fotografiích.V realitě jsou asi o 20 % větší než na fotografiích, kde vypadají menší díky fotografickému zkreslení. Není divu, Genta dělal svoje věci pro potěchu oka a ne pro reklamní plakát, právě proto jsou i dnes tak populární. Krásné zvenku i zevnitř. Mužný design ciferníku s velkými hodinovými indexy, které jsou u zlatých hodinek spíše vzácností. Nádherný klidný chod 19800 vibrací za hodinu, po přiložení k uchu pohladí na duši. Omega 564 má již rychloposuv datumu, ten se spustí vytažením korunky do vnější druhé polohy, nesmí se dělat od 9 noční - 1 ranní hodiny, aby nedošlo k ohnutí rychloposuvného mechanismu.Oceňuji klasický rozměr, díky němuž jsou velmi pěkné na pohled, zkoušel jsem nosit 40 mm hodinky, ale ty nejsou elegantní a na ruce působí humpoláckým dojmem. Perfektní stav s drobnými stopami po nošení. Tyto hodinky jsou opravdový šperk, špičkový technický stroj a umělecké dílo v jednom. Tato konkrétní verze je prakticky nesehnatelná a navíc ve skvělém stavu. Jedná se o skvělou dlouhodobou investici, neboť cena těchto hodinek stále roste a jejich počet je omezen. Ideální pro někoho, kdo má velmi dobrý vkus. K ušlechtilým hodinkám patří ušlechtilý kov a opravdoví muži nosí opravdové hodinky. Tradičně nosí zlaté hodinky lékaři, soudci, advokáti, vyšší manažeři a majitelé firem, tedy lidé kteří mají dobrý cit pro hierarchii hodnot. Zlatá je barva Boha a lidé kteří nosí zlaté hodinky, říkají že přitahují bohatství. Dávám 10 hvězdiček z deseti. Nic z toho co dnes značka Omega vyrábí se po estetické a technické stránce těmto hodinkám nevyrovná. Pokud budou servisovány každých 6 let, tak budou bez problémů chodit 200 let. Hodinky mají krásné semišové pouzdro značené zlatým potiskem Omega. Cena nových : 400.000 Kč. Moje zkušenost je, že cena těchto hodinek roste o 5-10% ročně, takže skvělá investice. Jak Posoudit Stav Omega Constellation: 1. Stav ciferníku - neměl by být rezavý, flekatý nebo příliš poškrábaný. 2. Obnošenost a poškrábanost pouzdra, případně zničení hran neodborným přelešťováním 3. Stav stroje - Viděl jsem krásně esteticky zachované Constellationy s naprosto zničenými stroji, protože je majitel nenechal pravidelně servisovat. Někdy to je prakticky neopravitelné a může to snadno stát i desítky tisíc. Proto doporučuji nikdy nekupovat Constellationy neservisované a bez záruky. Neservisovat hodinky je jako neměnit olej v motoru u auta, ušetří se pár korun ročně a přijdete o motor v ceně desítek tisíc. Stroj ve špatném stavu nelze seřídit tak, aby držel dobrý čas. 4. Stav ručiček - neměly by být rezavé, špinavé, zohýbané anebo mít vypadanou luminiscenci 5. Stav korunky - neměla by být neoriginální, rezavá nebo odřená 6. Stav sklíčka - nemělo by být poškrábané, plastová sklíčka časem stárnou a plast slepne a praská, takže jednou za 20 let je nutná výměna. Vyleštění poškrábaného sklíčka u hodináře vyjde asi na 100Kč. Mělo by mít rozpínací kroužek ve stejné barvě jako mápouzdro. 7. Servis - v autorizovaném servisu může cena vystoupat velmi vysoko ( obvykle 5 - 10 tisíc Kč. V případě většího poškození snadno i 25.000 Kč ) Dobrý hodinář ji však zvládne v ceně mezi 1600 - 3000 Kč. Záleží na stavu stroje, protože množství práce na vyběhaném a poškozeném stroji je nesrovnatelné. Proto doporučuji kupovat pouze pravidelně servisované hodinky. 8. Řemínek - kvalitní řemínek může stát i několik tisíc Kč 9. Originální krabička - původní krabičky ze 60-tých let jsou krásné červené s červeným a bílým vnitřním polstrováním, mají zlatý potisk Omega a stojí 5.000 - 10.000 Kč. 10. Orignální spona řemínku. Spony se dost ochodí při pravidelném nošení a tak zachovalá spona na 60 let starých hodinkách je velká vzácnost, dá se koupit do 100 EUR 11. Stav medailonu na dýnku hodinek. Medailon je vytvořen z masivního 14K zlata a tvoří důležitou součást estetiky těchto hodinek, proto by neměl být rozleštěný, poškrábaný anebo odpadlý. Pro čištění medailonu doporučuji celé pouzdrojednou za čas nechat vyčistit v ultrazvukové čističce u hodináře, stojí to 200 - 300 Kč a obvykle to udělají i s jemným přeleštěním sklíčka. 12. Design. Vzácné modely jako třeba Pie-Pan, Kozí-nožkyanebo tyto tzv. Monocoque jsou obvykle až dvakrát dražší než více běžné. Proč prodávám : Jsem dlouholetý sběratel a vždy jsem sbíral ty nejkvalitnější kusy do své sbírky. Díky své profesi jsem mohl cestovat a nakupoval jsem po celém světě. Nejsem obchodník, takže mne nic netlačí k prodeji. Hodinky jsou můj koníček a rád bych pozvedl úroveň českého sběratelství tím, že seznámím obecenstvo aukra s opravdu vynikajícími věcmi. Po letech nastal čas zredukovat sbírku, tak aby dávala hlavu a patu, takže si nenechte ujít příležitost vlastnit některé unikáty z mé kolekce. Na rozdíl od překupníků, kteří nedají do hodinek ani korunu a prodávají bez záruky, se jako sběratel o své hodinky pěkně starám. Většinu jsem nechal profesionálně vyčistit a servisovat, takže jsou ve špičkové kondici a dávám na ně dlouhou záruku. I když jsem sbírání hodinek nebral primárně jako investici, tak k mému překvapení, hodnota kvalitních hodinek posledních dvacet let setrvale roste o 5-10% za rok. Výjimkou je období 2016 - 2021 kdy došlo díky chaosu na trzích k nárůstu o 100 - 200 procent, to znamená zhodnocení o 20-40% za rok v závislosti kvalitě a značce. Je to pochopitelné, klasické hodinky představují hodnotný historický exponát, technickou památku a často v podstatě i šperk v jednom. Cena zlata a drahých kovů stále roste. Zároveň nikdy nemohou zcela ztratit svou cenu jako třeba akcie. Nikdy například nemohou klesnout pod skutečnou hodnotu zlata obsaženého v hodinkách. Tyto hodinky patřily do mé osobní sbírky budované více než 35 let a podobné kusy se tu jen tak neobjeví. Rozumné protinávrhy návrhy rád uvážím. Dotazy zodpovím. Neváhejte mne kontaktovat. Ať Vám Vaše nové hodinky dělají radost! POZOR! Hodinky jsou uložené v bankovní schránce, takže doba dodání se může o den opozdit, oproti běžné. Prohlédněte si detailní fotografie ve vysokém rozlišení a nezapomeňte se podívat na moje další aukce, protože rozpouštím část sbírky. Mohu zaslat další fotky na vyžádání. Pokud nedostanete odpověď na Vaši zprávu, což se na Aukru často stává, protože zprávy mi často nedorazí , kontaktujte mne na classicwatches@seznam.cz .
Nabídka č. 7000534589Zobrazení: 14