chevron_left Housle

Parametry zrušit filtry Země doručení
Typ nabídky
Stav zboží
Cena (Kč)
Lokalita
Do vzdálenosti km
Parametry nabídky
Typ houslí
Velikost houslí
Doba dodání (od obdržení platby)
Vystavené před
Končící za méně než

Nejlepší Housle

Populární nabídky
V mém okolí

Pro zobrazení nabídek ve vašem okolí potřebujeme mít přístup k poloze. Povolte prosím tuto funkci ve vašem zařízení.

Našli jsme vám celkem 83 nabídek O výsledcích
Seřadit podle:Cena, nejdražšíkeyboard_arrow_down
Relevance:
done nejlepší shoda
Cena:
done nejlevnější
done nejdražší
Cena včetně přepravy:
done nejlevnější
done nejdražší
Počet kupujících:
done nejméně
done nejvíce
Čas:
done právě končící
done nejnovější
favorite Hlídat podobné nabídky
Našli jsme vám celkem 83 nabídek O výsledcích
Seznam doporučených nabídek
12 chevron_right chevron_right nabídek na stránce
Populární nabídky
12 chevron_right chevron_right

Housle jsou pro svůj pronikavý zvuk plný emocí asi nejoblíbenější strunný smyčcový nástroj. Housle mají čtyři struny a podle velikosti jejich těla rozlišujeme housle pro dospělé a děti. Modely houslí se pak liší i zpracováním a materiálem. Nikdy není pozdě začít s tímto překrásným hudebním nástrojem, vyberte si na Aukru i vy a začněte hrát.

Housle

Jak vybrat housle

V první řadě je důležité si určit jak často chcete hrát, jestli jste začátečník, nebo už zkušený houslista. Housle se dělí na akustické a elektrické. Akustické housle jsou klasické a jejich vzhled se více méně stovky let nezměnil. Naopak housle elektrické vás možná dostanou svým moderním a zajímavým vzhledem. Také se dají lépe ozvučit, a proto jsou často využívané v moderních kapelách. Pokud ale s houslemi teprve začínáte, doporučujeme zvolit akustickou variantu. Pak se housle rozlišují podle barvy dřeva a zpracování. Obecně platí, že pokud máte housle pod bradou, měli byste dlaní levé ruky dosáhnout na šneka tak, abyste viděli konečky vašich prstů. Pokud jste levák, nebo zkrátka jen máte dominantnější levou ruku, neztrácejte naději, housle se vyrábějí i pro leváky.

Stavba houslí 

Tělo houslí se skládá z několika částí. Hlavní část je ozvučná skříň, na kterou je připevněn krk zakončený šnekem a nesoucí hmatník. Struny jsou ve spodní části houslí upevněny takzvaným struníkem a dále jsou vedeny přes kobylku nad hmatníkem a upevněny v količníku.

Struny na housle a jejich materiály

Houslové struny mají velký vliv na vydávaný zvuk. V dnešní době se používají především struny z kovových nebo syntetických vláken. Vlákno obsahuje kovové vinutí, které je nejčastěji vyrobeno z hliníku, titanu, oceli nebo stříbra. Díky svým dobrým vlastnostem se struny tolik nerozlaďují a vydrží dlouhé hraní i horší podmínky, jako je třeba vlhkost.

Jaký zvolit smyčec

Smyčec má stejně jako struny na hru na housle velký vliv. Mezi nejkvalitnější smyčce patří ty s koňskými žíněmi, kdy je hůlka vyrobena z fernambukového dřeva. Levnější varianta smyčců je potom vyrobena ze syntetických vláken a z lacinějšího dřeva nebo plastu.

Housle

Kalafuna a další příslušenství

Kalafuna je přípravek na bázi přírodní pryskyřice a zásadně ovlivňuje odpor smyčce na struně, a tím i celý zvuk houslí. Mezi další nezbytná příslušenství určitě patří ochranné pouzdro na housle, ramenní opěrka, takzvaný pavouk a zásoba náhradních smyčců a strun. V neposlední řadě se vám bude jistě pohodlně hrát se stojanem na noty.

Antonio Stradivari a fenomén houslí Stradivarius

Antonio Stradivari byl italský mistr houslař a nejznámější představitel cremonské houslařské školy. Své první housle sestrojil v roce 1665 a za celý svůj život sestrojil kolem 1100 hudebních nástrojů. Mezi nejznámější housle, které Stradivari sestavil patří housle z roku 1716 “Le Messie”, jsou dnes k vidění v muzeu Ashmolean v Oxfordu. Stradivariho nástroje se dodnes těší velké popularitě a prodávají se za vysoké ceny. Například na aukci v New Yorku v roce 2006 se housle “Hammer Stradivarius” prodaly za rekordní cenu, v přepočtu přes 70 milionů korun.

Zobrazit méně keyboard_arrow_up