Vaše internetové připojení je zpět. Aby vše fungovalo správně, klikněte pro přenačtení stránky.
Nejste připojeni k internetu. Zkontrolujte své připojení a zkuste to prosím znovu.
Japonsko služební medaile Mandžuská válka 1931-4 VÝPRODEJ (41) - Sběratelství
Japonsko služební medaile Mandžuská válka 1931-4 VÝPRODEJ (41) - Sběratelství
Japonsko služební medaile Mandžuská válka 1931-4 VÝPRODEJ (41) - Sběratelství
Japonsko služební medaile Mandžuská válka 1931-4 VÝPRODEJ (41) - Sběratelství
1 z 3

Japonsko služební medaile Mandžuská válka 1931-4 VÝPRODEJ (41)

Aukce
Žádný příhoz
1 030 Kč
Končí ve středu 24. 4. 20:02
Kolik přihodit?

nebo
Doprava a platba
AKCE
Balíkovna na adresu v dubnu již od 40 Kč!
Více informací.
Doporučená zásilka 60 Kč
Balíkovna Od 63 Kč
Doba dodání 2-3 dny
Bankovním převodem
Podrobnosti
Japonsko služební medaile Mandžuská válka 1931-4 VÝPRODEJ (41)
Popis předmětu

Japonsko Služební medaile Mandžuský incident 1931-1934 v etuji - VÝPRODEJ.

 

Mandžusko 1931-1934 válečná medaile. 

Okolnosti: V roce 1931 bylo Mandžusko (Manchurie) polo autonomní provincií pod vládou čínského maršála Chang Hsueh-Lianga. Japonci od roku 1905 okupovali Liaotungský poloostrov, kde byla umístěna základna Kwantungské armády a současně vlastnili Jižní Mandžuskou železnici. Výbuch na této železnici v noci 18. září 1931 jižně od Mukdenu poskytl Japoncům záminku k napadnutí Mandžuska. Většina Changových vojenských jednotek byla dislokována jižně od Velké čínské zdi a tak obsazení celé oblasti bylo velmi rychlé. Roztroušená ohniska odporu a pohraniční střety ještě nějakou dobu přetrvávaly. 
Společnost národu v deklaraci ze dne 21. září 1931 vyzvala sice Japonsko ke stažení jednotek, ti však výzvu nereflektovali. 
Dne 31. května 1933 přinutily Japonci podepsat vládu v Pekingu mírovou smlouvu, jejíž součástí bylo i uznání práva Japonska kontrolovat tuto oblast. Byl vyhlášen formálně nezávislý stát Mandžusko pod Japonskou ochranou. Jeho vládcem se stal dne 1. března 1934 Pu Yi. Stát existoval až do roku 1945. 
Protože válka nebyla nikdy oficiálně vyhlášena používá se pro označení tohoto konfliktu termín "incident". 

Ustanovení: Medaile byla ustanovena Císařským dekretem č. 255 ze dne 23. července 1934. Určena byla pro armádu i námořnictvo. 

Popis: Bronzová medaile o průměru 30 mm. Obvyklý otočný závěs ze stejného kovu je zdoben stylizací listů plavuně a nese typický nápis ve čtyřech znacích "válečná medaile". Lícová strana obsahuje císařský znak chrysantémy nad vyobrazením legendárního zlatého luňáka s roztaženými křídly sedícího na štítě se slunečními paprsky v pozadí. Na rubové straně jsou vyobrazeny dvě vojenské přilby - armádní a námořnická v poli třešňových květů a nápisem ve znacích "Showa 6 - 9 rok - Incident". Závěs z tkaného hedvábí. Je 37 mm široký se svislými pruhy v pořadí od okraje: 2,5 mm tmavě hnědý - 6 mm světle hnědý - 5 mm barvy třísloviny - 1,5 mm zlatý - 7 mm tmavě hnědý /ve středu/ a dále v zrcadlovém pořadí. 
Krabička byla vyrobena z lepenky v hnědé barvě s pozlacenými znaky na víčku.

 

Stav viz foto, stav velmi dobrý, běžná patina, originální kartonová etuje s otěrem vzadu malé rozlepení.


Navštivte i mé další aukce.

Poštovné do zahraničí dle tarifů mezinárodní pošty.

Poštovné a balné v rámci EU - cca 200 Kč.

 

 

 

 

 

Stav vyznamenání (viz foto): dobrý, patina těla, ušpinění a otěr stuhy, medaile je kompletní, bez etuje.

Originál z Japonska.

Exklusivní vyvolávací cena.

Navštivte i mé další aukce.

Poštovné do zahraničí dle tarifů mezinárodní pošty.

Poštovné a balné v rámci EU - cca 200 Kč.

Japonsko Služební medaile Mandžuský incident 1931-1934 v etuji - VÝPRODEJ. Mandžusko 1931-1934 válečná medaile. Okolnosti: V roce 1931 bylo Mandžusko (Manchurie) polo autonomní provincií pod vládou čínského maršála Chang Hsueh-Lianga. Japonci od roku 1905 okupovali Liaotungský poloostrov, kde byla umístěna základna Kwantungské armády a současně vlastnili Jižní Mandžuskou železnici. Výbuch na této železnici v noci 18. září 1931 jižně od Mukdenu poskytl Japoncům záminku k napadnutí Mandžuska. Většina Changových vojenských jednotek byla dislokována jižně od Velké čínské zdi a tak obsazení celé oblasti bylo velmi rychlé. Roztroušená ohniska odporu a pohraniční střety ještě nějakou dobu přetrvávaly. Společnost národu v deklaraci ze dne 21. září 1931 vyzvala sice Japonsko ke stažení jednotek, ti však výzvu nereflektovali. Dne 31. května 1933 přinutily Japonci podepsat vládu v Pekingu mírovou smlouvu, jejíž součástí bylo i uznání práva Japonska kontrolovat tuto oblast. Byl vyhlášen formálně nezávislý stát Mandžusko pod Japonskou ochranou. Jeho vládcem se stal dne 1. března 1934 Pu Yi. Stát existoval až do roku 1945. Protože válka nebyla nikdy oficiálně vyhlášena používá se pro označení tohoto konfliktu termín "incident". Ustanovení: Medaile byla ustanovena Císařským dekretem č. 255 ze dne 23. července 1934. Určena byla pro armádu i námořnictvo. Popis: Bronzová medaile o průměru 30 mm. Obvyklý otočný závěs ze stejného kovu je zdoben stylizací listů plavuně a nese typický nápis ve čtyřech znacích "válečná medaile". Lícová strana obsahuje císařský znak chrysantémy nad vyobrazením legendárního zlatého luňáka s roztaženými křídly sedícího na štítě se slunečními paprsky v pozadí. Na rubové straně jsou vyobrazeny dvě vojenské přilby - armádní a námořnická v poli třešňových květů a nápisem ve znacích "Showa 6 - 9 rok - Incident". Závěs z tkaného hedvábí. Je 37 mm široký se svislými pruhy v pořadí od okraje: 2,5 mm tmavě hnědý - 6 mm světle hnědý - 5 mm barvy třísloviny - 1,5 mm zlatý - 7 mm tmavě hnědý /ve středu/ a dále v zrcadlovém pořadí. Krabička byla vyrobena z lepenky v hnědé barvě s pozlacenými znaky na víčku. Stav viz foto, stav velmi dobrý, běžná patina, originální kartonová etuje s otěrem vzadu malé rozlepení. Navštivte i mé další aukce. Poštovné do zahraničí dle tarifů mezinárodní pošty. Poštovné a balné v rámci EU - cca 200 Kč. Stav vyznamenání (viz foto): dobrý, patina těla, ušpinění a otěr stuhy, medaile je kompletní, bez etuje. Originál z Japonska. Exklusivní vyvolávací cena. Navštivte i mé další aukce. Poštovné do zahraničí dle tarifů mezinárodní pošty. Poštovné a balné v rámci EU - cca 200 Kč.

Nabídka č. 7021434279 Vystaveno 17.04. 20:04 Zobrazení: 6