chevron_left Jídelní pomůcky, nádobí pro kojence a batolata

Parametry zrušit filtry Země doručení
Typ nabídky
Stav zboží
Cena (Kč)
Lokalita
Do vzdálenosti km
Parametry nabídky
Doba dodání (od obdržení platby)
Vystavené před
Končící za méně než

Levné Jídelní pomůcky, nádobí pro kojence a batolata

V mém okolí

Pro zobrazení nabídek ve vašem okolí potřebujeme mít přístup k poloze. Povolte prosím tuto funkci ve vašem zařízení.

Našli jsme vám celkem 118 nabídek O výsledcích
Seřadit podle:Cena, nejlevnějšíkeyboard_arrow_down
Relevance:
done nejlepší shoda
Cena:
done nejlevnější
done nejdražší
Cena včetně přepravy:
done nejlevnější
done nejdražší
Počet kupujících:
done nejméně
done nejvíce
Čas:
done právě končící
done nejnovější
favorite Hlídat podobné nabídky
Našli jsme vám celkem 118 nabídek O výsledcích
Seznam doporučených nabídek
12 chevron_right chevron_right nabídek na stránce
Seznam nabídek
Populární nabídky
12 chevron_right chevron_right

V prvních měsících života dítěti stačí pouze mléko, ve čtvrtém, případně šestém, měsíci přichází zlom. Mléko děťátku již nestačí a začíná se zajímat o jiná jídla a co jedí rodiče. Nejčastěji se začíná s ovocnými a zeleninovými příkrmy, postupně se přidává maso a další potraviny. Také u pití nastává změna a dítě ochutnává vodu a čaje. Tato velká změna vyžaduje nové vybavení a místo ke krmení. Chcete se dozvědět, co vše budete potřebovat a jak při vybírání nesáhnout vedle? Tak pokračujte ve čtení.

Jídelní židlička

Jídelní židlička poslouží miminku jako pohodlné lehátko, které následně proměníte na místo, kde bude ochutnávat nová jídla. Židlička musí splňovat bezpečnostní normy a zároveň dítěti nabídnout dostatečné pohodlí. Kdo by chtěl jíst na tvrdé židli? Židličku byste měli vybírat i s ohledem na vaše pohodlí a potřeby.

jídelní židličkajídelní židlička

Jak vybrat jídelní židličku?

Nabídka jídelních židliček je poměrně široká a vybrat si z ní, může být pro budoucí rodiče matoucí. Dali jsme dohromady důležité body, které vám s výběrem jídelní židličky rozhodně pomůžou. A na co se tedy zaměřit?

 • Vaše požadavky – Plánujete židličku používat pouze doma? Nebojte se zvolit masivní židličku s pevnou konstrukcí. Pokud chcete brát židličku s sebou na cesty, vybírejte ze skládacích židliček s lehčí konstrukcí. 
 • Věk dítěte – Lehátková verze židličky je určena již pro miminka, která neumí samostatně sedět. Tyto židličky mají polohování opěrky zad a nohou. Rostoucí židličky můžete přizpůsobit aktuálním potřebám dítěte.
 • Polohování – Dětské tělo je křehké a během sezení v židličce potřebuje dokonalou oporu zad a nohou. Dítě musí mít možnost opřít se a zároveň si položit nohy na podložku. U volně visících nohou dochází ke špatnému prokrvení. Vyplatí se proto investovat do židliček s nastavitelnou opěrkou zad a nohou, protože u pevných by se vám mohlo stát, že dítěti nebudou vyhovovat. Vhod přijde i odnímatelný a polohovací pultík. Odejmutí oceníte ve chvíli, kdy dítě chcete se židličkou k velkému stolu, nebo jen zkrátka potřebujete pultík umýt. 
 • Přenosnost – S manipulací vám výrazně pomohou kolečka, která na sebe přenesou značnou část váhy. Kolečka musí mít možnost aretace, aby nedošlo k nechtěnému pohybu. Plánujete s židličkou často cestovat? Zkontrolujte si rozměry židličky ve složeném stavu. 
 • Nosnost – Maximální nosnost značně ovlivňuje dobu, jak dlouho budete moci židličku používat. Židličky pro děti do 3 let by měly mít nosnost 15 kg a více, největší jistotu máte u židliček dřevěných s nosností přes 100 kg.
 • Výbava židličky – Pro dítě je důležitý celkový komfort v židličce. O to se postará měkké polstrování, které musí být snadno čistitelné a omyvatelné. Pultík židličky slouží dítěti jako stolek a pomáhá ho chránit před pádem. Čištění vám usnadní možnost odejmutí a polohování. O bezpečnost se dále starají pásy, které mohou být tříbodové či pětibodové. 
 • Bezpečnost – U dětských výrobků je kladen velký důraz na bezpečnost a nezávadnost. Jídelní židlička musí být označena varováním seznamující uživatele s technickou normou, identifikačními údaji a bezpečnostními pokyny. Židličky musí splňovat technickou normu ČSN EN 14988:2018. Výrobce či prodejce musí poskytnout přehledný montážní návod v českém jazyce. Dítě nikdy v židličce nenechávejte dlouho bez dozoru.
 • Design – Nejedná se o životně důležitý požadavek, nicméně není na škodu výběr židličky přizpůsobit i vašemu interiéru. Židlička do něj tak snadno zapadne a nebude působit jako “pěst na oko”. 
 • Cena – Cenové rozpětí jídelních židliček je poměrně široké. Provizorní cestovní sedáky pořídíte do 500 Kč. Jednoduché židličky bez polstrování a dalších vychytávek se vejdou do 1000 Kč. Multifunkční a designové židličky lze koupit za několik tisíc korun českých.


Materiál

Ovlivňuje celkové vlastnost židličky. Nejčastěji se setkáte s těmito materiály:

 • Dřevo – Přírodní materiály patří mezi zdravotně nezávadné, je však důležité zkontrolovat nezávadnost povrchové úpravy. Dřevo je na dotek příjemné, snadno udržitelné a dlouho vydrží. Levnější variantou jsou židličky z dřevotřísky, které jsou znatelně lehčí a snadněji se čistí. Dřevotřískové židličky musí mít z důvodu obsahu lepidel certifikát nezávadnosti.
 • Plast – Opět je zde důležitý certifikát nezávadnosti. Plastové židličky jsou k dostání v mnoha barevných variantách, snadno se udržují a jsou lehké. Nevýhodou je větší sklon k opotřebení a téměř nemožná oprava.
 • Kov – Velmi odolné židličky vhodné na každodenní používání jsou vyrobeny z kovu. K cestování je moc nedoporučujeme. Kovové židličky se vám odmění snadnou údržbou, dlouhou životností a jsou vhodné pro alergiky. 
sada dětského nádobídětská lahvičkadětský talířek

Jak vybrat dětské nádobí?

Začalo vaše dítě vyžadovat i jiné jídlo, než je mateřské či umělé mléko? Pravděpodobně přišel nejvyšší čas zařadit dítěti do jídelníčku příkrmy. Společně s příkrmy můžete dítěti zkusit nabídnout k pití vodu či čaj. Čeká vás dobrodružství, na kterém musíte zjistit nejen to, jak příkrmy připravovat, ale i jaké nádobí budete potřebovat. My jsme sepsali důležité body, které vám pomohou se v nabídce zorientovat. 

 • Co vše budete potřebovat? – Připravili jsme jednoduchý seznam toho, co vše budete při krmení vaší ratolesti potřebovat. Zapomenout nesmíte také pořídit výbavu pro jezení mimo domov.
 • Miska – Misku využijete na večerní kaši i na malou svačinku v podobě křupek a ovoce. Děti s miskou často rádi hází, proto doporučujeme pořídit misku odolnou, která vydrží i pád z výšky. 
 • Talíř – Jídlo můžete dítku zpříjemnit talířkem s přihrádkami. Co takhle rozdělit jídlo podle barev, nebo podle druhu? 
 • Příbor – I když jste se rozhodli praktikovat metodu “BLW”, pořízení příboru vás jednou nemine. Koupit ho můžete ve výhodné sadě s ostatním nádobím či samostatně. 
 • Hrneček – Ze začátku budete spíše využívat lahvičku, ale s přechodem na hrneček byste neměli dlouho otálet. Na trhu najdete hrnečky s brčkem, které zabrání vytečení pití při jeho převrácení.
 • Bryndák – Děti jsou mnohdy náladové a jinak tomu není ani u jídla. To, co vám jeden den dítko sní, druhý den odmítá. Rádo se nechá krmit a zároveň ho baví se v jídle patlat. Ať už má vaše dítko jakoukoliv náladu, neměli byste mu zapomenout nasadit bryndák. Ten ochrání před jídlem oblečení a zachytí jídlo, které dítě vyplivne. My můžeme doporučit bryndák s rukávy a kapsou, který lze snadno opláchnout a vy tak nemusíte po jídle dítě převlékat. 
 • Stohovací boxy – Hodí se na výlet i na malou procházku. Můžete do nich vložit ovoce, sušenky i umělé mléko.
 • Termoska na jídlo – Na delší cesty se hodí termoska, která udrží jídlo teplé nebo studené. 
 • Termoska na pití – Zvládne udržet nápoj teplý 12 hodin, studený si udrží teplotu 24 hodin.
 • Kapsičky – Jsou skvělým pomocníkem na cestách. Můžete koupit již hotové, nebo si koupit prázdné kapsičky a naplnit je svou vyrobenou směsí.


Důležitá kritéria


 • Nezávadnost – Nejdůležitějším kritériem při výběru dětského nádobí je jeho nezávadnost. Tu vám zaručí certifikáty a použití bezpečných materiálů. K bezpečným materiálům se řadí PVC s certifikátem, dřevo, silikon, bambus, sklo a porcelán. Obloukem byste se naopak měli vyhnout nádobí z PVC bez certifikátu, melaminu, bisfenolu (BPA) a těžkých kovů. Pojďme si zkráceně představit výhody a nevýhody jednotlivých materiálů:
 • PVC s certifikátem – Neobsahuje ftaláty, stopy ropy a těžkých kovů. Vyrábí se nejčastěji z obilnin a je šetrný k životnímu prostředí. 
 • Dřevo – Patří mezi stálice v dětském nádobí. 
 • Silikon – Silikonové nádobí je na vzestupu pro velkou nabídku barev a velmi snadnou údržbu.
 • Bambus – Oproti dřevu je lehčí a pevnější. Neuvolňuje žádné pachy a patří mezi ekologické materiály. 
 • Sklo – Neuvolňuje žádné pachy a snadno se udržuje. Pro vysokou možnost rozbití se doporučuje pro větší děti.
 • Porcelán – Má stejné vlastnosti jako sklo a opět je vhodný pro větší děti.


 • Výhodné sady – Dětská výbavička je celkem nákladnou záležitostí, proto se mnohdy vyplatí kupovat věci v sadách. Stejně je tomu tak i u nádobí, kdy vám navíc jednotlivé kusy budou ladit barvou či vzory. Před koupí se ujistěte, že využijete všechno nádobí ze sady.
Zobrazit méně keyboard_arrow_up