chevron_left Karmy, bojlery

Parametry zrušit filtry Země doručení
Typ nabídky
Stav zboží
Cena (Kč)
Lokalita
Do vzdálenosti km
Parametry nabídky
Barva
Styl
Povrch
Materiál
Doba dodání (od obdržení platby)
Vystavené před
Končící za méně než

Levné Karmy, bojlery

V mém okolí

Pro zobrazení nabídek ve vašem okolí potřebujeme mít přístup k poloze. Povolte prosím tuto funkci ve vašem zařízení.

Našli jsme vám celkem 47 nabídek O výsledcích
Seřadit podle:Cena, nejlevnějšíkeyboard_arrow_down
Relevance:
done nejlepší shoda
Cena:
done nejlevnější
done nejdražší
Cena včetně přepravy:
done nejlevnější
done nejdražší
Počet kupujících:
done nejméně
done nejvíce
Čas:
done právě končící
done nejnovější
favorite Hlídat podobné nabídky
Našli jsme vám celkem 47 nabídek O výsledcích
Seznam doporučených nabídek
1 nabídek na stránce
Seznam nabídek
Populární nabídky
1

Teplá voda dnes již patří k základním lidským potřebám. Pokud nejste napojeni na centrální ohřev vody, musíte si do domácnosti pořídit zařízení, které se o ohřev vody postará. Nejčastěji se k tomuto účelu využívá plynový ohřívač nebo bojler. Na Aukru vám poradíme, jak si vybrat vhodné zařízení.

Užitečné informace o tom, jak ušetřit za topení se dočtete i v našem článku.

bojlerohřívač vody

Co je karma?

Pod pojmem karma si můžete vybavit hned několik věcí. My se dnes rozepíšeme o průtokovém plynovém ohřívači vody. Název karma odkazuje na jméno zakladatele firmy vyrábějící tento ohřívač – Karla Macháčka. K ohřevu vody dochází pomocí hořícího plynného paliva, některé ohřívače jsou kombinované s plynovým kotlem pro ústřední topení. Karma se doporučuje při menší spotřebě teplé vody. Používání karmy má jedno velké úskalí, které jste jistě zaznamenali. Při poruše nastává nedokonalé hoření a spalování uhlíku. Pokud je karma umístěna v nedostatečně větrané místnosti, dochází k otravě oxidem uhelnatým.Co je bojler?

Bojler má podobu tlakové nádoby a slouží k ohřevu vody a její následné akumulaci. Zdrojem tepla může být elektřina, plyn, pára apod. Ve spodní části nádoby je umístěno ohřívací těleso, k odběru vody dochází v části horní. Bojler je vyroben tak, aby nedocházelo k promísení teplé a studené vody. Každý bojler je opatřen zabezpečovacím zařízením a čidlem, které zapíná a vypíná ohřev vody.  Jak vybrat bojler nebo karmu?

Teď už víte, co si můžete představit pod pojmy karma a bojler. Vyvstává ovšem jedna důležitá otázka. Na co se při výběru těchto zařízení zaměřit? 


  • Zdroj energie
  • Elektrický ohřívač – Dlouhá životnost a snadná údržba, tak by se dal popsat elektrický bojler. S namontováním tohoto zařízení vám vznikne nárok na výhodnější sazbu elektřiny D25d. 
  • Plynový ohřívač Ohřívání vody plynem je oproti elektřině levnější a efektivnější, avšak je nutné počítat s vyššími vstupními náklady a náročnější údržbou. Do celkové ceny zahrňte nejen pořízení ohřívače, ale i vyvložkování komínu a úpravu rozvodů. Plynový ohřívač je vhodný do menších rodin a tam, ke nebude docházet k častému odběru teplé vody.
  • Kombinovaný ohřívač Máte do domu zavedený plyn i elektřinu? Doporučujeme zvážit pořízení kombinovaného ohřívače, který vždy využívá levnější zdroj energie. O teplou vodu navíc nepřijdete ani při výpadku proudu.
  • Objem Objem ohřívače má vliv nejen na pořizovací cenu, ale i na celkové náklady na provoz. Před koupí tedy dobře zvažte, jak velký ohřívač potřebujete. Zbytečné ohřívání vody vám zvýší náklady a neustálý nedostatek teplé vody také není příjemnou záležitostí. Obecně se doporučuje pro domácnost o dvou lidech bojler do 120 litrů, pro čtyřčlennou rodinu 200 litrů a pro vícečlennou domácnost 200 litrů a více.  
  • Umístění Bojler umístěte do zateplené místnosti blízko odběrným místům. V potrubí dochází k ochlazení teplé vody a zvyšují se náklady na ohřev. Na efektivitu bojleru má vliv i jeho orientace.
  • Vodorovná Jedná se o méně efektivní umístění bojleru. Vodorovná poloha nabízí větší prostor pro mísení teplé a studené vody. Zároveň dochází k rychlejšímu chladnutí teplé vody. 
  • Svislá Pokud máte dostatek prostoru, sáhněte po svislém bojleru. Ohřívání vody a celkový provoz je mnohem efektivnější. 
  • Doba ohřevu Parametr, který udává, za jak dlouho se voda ohřeje na požadovanou teplotu. 
  • Funkce Moderní ohřívače mohou disponovat mnoha funkcemi. Mezi ty základní patří možnost nastavit si cílovou teplotu vody. Dražší modely lze propojit s aplikací v chytrém telefonu, pomocí které bojler můžete ovládat na dálku.
Zobrazit méně keyboard_arrow_up