Vaše internetové připojení je zpět. Aby vše fungovalo správně, klikněte pro přenačtení stránky.
Nejste připojeni k internetu. Zkontrolujte své připojení a zkuste to prosím znovu.

chevron_left Pohlednice ČR

Termín aukcí

Čtvrtek, 25. 7.

20:00

info

Jak kolekce aukcí fungují?

Jedná se o sérii aukcí, která má stanovený začátek. Jednoduše zažádáte o účast a poté již jen vyčkáte na svůj vysněný předmět z celé série.

Předměty se totiž prodávají postupně jeden po druhém.

Zjistit více

Antikvariát Dlážděná: Letní aukce sběratelských pohlednic - 25. 7. 2024 (91)

Kolekce aukcí

Antikvariát Dlážděná, „legendární Dlážděnka“, představuje aukci starých sběratelských pohlednic. Předmětem této aukce je vzhledem k blížícímu se létu rekreace, prázdniny či dovolená. V nabídce jsou pohlednice, jejichž motivem jsou horské chaty, rekreační střediska, hotely, restaurace, letní tábory či koupaliště.

Antikvariát Dlážděná
Proslulý Proslulý obchod s knihami a grafikou sídlící dříve pod popisným číslem 5. a později pod číslem 7., hrdě a statečně působí na této adrese více než 70 let. Prožil zde temnou dobu let „padesátých“, svěží vzduch „pražského jara“, sovětskou agresi v roce 1968, dusno normalizace v letech sedmdesátých, sametovou revoluci a své vlastní znovuzrození v letech devadesátých. Za dobu své existence přispěl antikvariát například k objevení korespondence Franze Kafky v roce 1986, starý vzácný tisk s podpisem „učitele národů“ Jana Amose Komenského či vzácné staré a iluminované tisky, které můžeme např. v Památníku národního písemnictví obdivovat i dnes.

Antikvariát Dlážděná tak i dnes pokračuje v tradici antikvářské a stojí za rozvojem veřejného zájmu o literaturu, její historii, umění a sběratelství. V tomto ohledu se jedná o pražské kulturní dědictví a symbol pražského knižního trhu.

Kolekci aukcí spustíme 25. 7. 2024. Jedná se o sérii navazujících aukcí, tzn. položky se prodávají jedna po druhé. Chceme se tím co nejvíce přiblížit sálovým aukcím. Více info zde. Po Vašem přihlášení a schválení účasti v kolekci můžete nabídnout svůj limit - tak jak jste na Aukru zvyklí - pomocí příhozu. V den spuštění živé aukce, tj. 25. 7. 2024 ve 20:00 hodin půjde do aukce jedna položka po druhé.

Pro účast na přihazování v kolekci je nutné schválení Aukrem. Podmínkou je zejména ověřený účet, hodnocení uživatele nad 95 % a jeho celková spolehlivost. Žádost o přihazování pošlete kliknutím na tlačítko "Chci přihazovat" níže.

Schválení účastníci mohou přihazovat (zadávat své maximální limity) hned od zveřejnění kolekce. Tato možnost skončí 1 hodinu před startem živé aukce. V živé aukci je čas na první příhoz u položky 45 sekund a na příhoz po jiném příhozu 20 sekund.

Kupujícímu je účtována aukční přirážka ve výši 10 % z dosažené ceny. V provizi je zahrnuto DPH.

Vydražené položky je možné osobně vyzvednout v Praze přímo v Antikvariátu Dlážděná, nebo je dopravíme na Vámi zvolenou adresu. Položky budou po skončení aukce zpracovávány od 29. 7. 2024, od tohoto data budou také k dispozici pro osobní odběr.

Žádosti o přihazování v kolekci: do 25. 7. 2024 19:00
Start živého přihazování: 25. 7. 2024 ve 20:00

login Pro přihazování v kolekci musíte být přihlášen Registrovat
Kategorie