chevron_left Kategorie

Termín aukcí

Středa, 13. 12.

Ukončeno

info

Jak kolekce aukcí fungují?

Jedná se o sérii aukcí, která má stanovený začátek. Jednoduše zažádáte o účast a poté již jen vyčkáte na svůj vysněný předmět z celé série.

Předměty se totiž prodávají postupně jeden po druhém.

Zjistit více

Kolekce aukcí František Drtikol - 13. 12. 2023 (30)

Kolekce aukcí

František Drtikol je bezesporu jeden z nejvýznamnějších českých uměleckých fotografů 20.století. Jeho fotografická tvorba je již dostatečně známá a na aukcích ve světě i doma je velice ceněna.

Drtikolovy pigmentové akty se na zahraničních aukcích pohybují v řádech statisíců dolarů. Na aukci Christie's v New Yorku byla 7. 4. 2022 vydražena Drtikolova slavná fotografie Vlna za rekordních cca 8 mil. Kč (352.800 USD). U nás v aukcích bylo několikrát dosaženo ceny kolem 2 mil. korun.

Také popularita jeho malířských děl stále stoupá, což dosvědčují aukční rekordy v tuzemských síních, kde tohoto roku dosáhl jeho obraz Cesta za světlem částky 600 000 Kč bez aukční přirážky.

Některé fotografie Františka Drtikola se již staly dostupným jen těm nejsolventnějším sběratelům, nicméně jeho malířská tvorba je stále ještě v dostupných cenách. V této předvánoční kolekci máte možnost pořídit hned šest jeho malířských děl a několik kreseb.

Z obrazů jistě zaujme krásný Akt ženy v jezeře nebo Žlutý akt - krásná ukázka Drtikolova malířského umění. Velice vzácný je obraz s názvem Osamělý strom, pastelem maloval jen velmi krátké období a pochází z přímé pozůstalosti rodiny Františka Drtikola.

I několik dalších položek pochází přímo z pozůstalosti rodiny Františka Drtikola. Jedná se zároveň o jedinečné fotografie s určitou intimitou povahy svého vzniku, jelikož jde o snímky z osobního života. Za připomenutí stojí i krásný portrét s dceruškou Ervínkou.

V nabídce jsou zastoupeny také zátiší, fotografie plastik, reklamní plakát firmy Drtikol na ozdobné předměty a v neposlední řadě figurka, kterou používal jako předlohu ke slavným fotografiím. Tato figurka je tak dokladem a působivou ukázkou jeho tzv. fotopuristické tvorby, kdy se odvrátil od zobrazování živých modelů ke svým vlastnoručně vyřezávaným modelům.

K zaplaceným položkám bude na přání zdarma vyhotoven posudek pravosti od majitele. Je možné také zajistit za poplatek dodatečný posudek pravosti i od významného znalce díla Františka Drtikola pana Stanislava Doležala. Za originalitu nabízeného zboží ručí majitel vrácením ceny v plné výši.

Tímto Vás co nejsrdečněji zveme k účasti v předvánoční kolekci s 30 položkami Františka Drtikola.

Kolekci aukcí spustíme 13. 12. 2023. Jedná se o sérii navazujících aukcí, tzn. položky se prodávají jedna po druhé. Chceme se tím co nejvíce přiblížit sálovým aukcím. Více info zde. Po Vašem přihlášení a schválení účasti v kolekci můžete nabídnout svůj limit - tak jak jste na Aukru zvyklí - pomocí příhozu. V den spuštění živé aukce, tj. 13. 12. 2023 ve 20:00 hodin půjde do aukce jedna položka po druhé.

Pro účast na přihazování v kolekci je nutné schválení Aukrem. Podmínkou je zejména ověřený účet, hodnocení uživatele nad 95 % a jeho celková spolehlivost. Žádost o přihazování pošlete kliknutím na tlačítko "Chci přihazovat" níže.

Schválení účastníci mohou přihazovat (zadávat své maximální limity) hned od zveřejnění kolekce. Tato možnost skončí 1 hodinu před startem živé aukce. V živé aukci je čas na první příhoz u položky 45 sekund a na příhoz po jiném příhozu 20 sekund.

Kupujícímu je účtována aukční přirážka ve výši 10 % z dosažené ceny. V provizi je zahrnuto DPH.

Žádosti o přihazování v kolekci: do 13. 12. 2023 18:00
Start živého přihazování: 13. 12. 2023 ve 20:00

Kategorie
Skončené aukce
1 nabídek na stránce
1